Wczytuję dane...

Niewidzialna wycieraczka – czy to się sprawdza?

Niewidzialna wycieraczka – czy to się sprawdza?

Niewidzialna wycieraczka – czy to się sprawdza?

Nowinki motoryzacyjne nie zawsze zyskują rzesze fanów, a ich odbiór często bywa sceptyczny. Koncepcja niewidzialnej wycieraczki z całą pewnością ma wiele zalet, ale nie jest też pozbawiona wad. Zakładając jednak, iż negatywne wrażenia mogą wynikać z niedopowiedzeń i niedociągnięć w zastosowaniu produktu, przygotowaliśmy mały poradnik, wyjaśniający pewne kwestie teoretyczne i praktyczne.

Jakie produkty wybierać i dlaczego?

Działanie nanopowłoki hydrofobowej, czyli niewidzialnej wycieraczki polega na zbieraniu wody w krople i odprowadzaniu jej z powierzchni szyby pod wpływem pędu powietrza, bez konieczności użycia tradycyjnych wycieraczek. Decydując się na wypróbowanie środka o właściwościach hydrofobowych, zetkniemy się z koniecznością wyboru jednego z wielu lepszej lub gorszej jakości produktów. Wiele opinii potwierdza, iż droższe zestawy, są skuteczniejsze i trwalsze. W naszym sklepie znajdą Państwo środek marki RR Customs w zestawie z odtłuszczaczem, niewidzialną wycieraczką i gąbką do aplikacji. Produkt doskonale sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych. Zaczyna działać już przy prędkości 60 km/h, a efekt jego zastosowania utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. Dodatkowo powłoka zapobiega przywieraniu do szyby owadów oraz ułatwia jej oczyszczanie z lodu i szronu. Pamiętajmy, że warto wybierać produkty sprawdzone, których wysoką jakość potwierdzają eksperci.

 

Niewidzialne wycieraczki: Nanoauto, Rain-X i K2

Nie taki diabeł straszny – czyli, jak odpowiednio nałożyć niewidzialną wycieraczkę

Dokładne rozprowadzenie i dotarcie preparatu decyduje o komforcie jazdy i bezpieczeństwie na drodze. Jeśli nie jesteśmy pewni naszych umiejętności, bądź nie mamy czasu na skrupulatne nałożenie powłoki na powierzchnię szyby, poprośmy o pomoc specjalistę. Wykonując jednak całą pracę samodzielnie, pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach. Kluczowe jest dokładne umycie i osuszenie całego samochodu lub szyby, na której zastosujemy preparat. Kolejnym krokiem będzie odtłuszczenie danej powierzchni. Możemy zrobić to produktem dołączonym do zestawu lub alkoholem izopropylowym. Gdy powierzchnia docelowa jest już czysta, odtłuszczona i osuszona, nakładamy powłokę. Preparat rozprowadzamy pionowymi ruchami od góry do dołu tak, aby warstwy nie nakładały się na siebie. Na końcu dokładnie polerujemy szybę, pozostawiając ją suchą, aż do związania powłoki z powierzchnią. Wszystkie opisane czynności należy wykonać starannie. Jedynie tak przekonamy się o skuteczności produktu.

Alternatywa dla sceptyków

Wśród negatywnych opinii znalazły się te o piszczących i zgrzytających wycieraczkach oraz smugach utrudniających widoczność, pojawiających się po zastosowaniu preparatów hydrofobowych. Pamiętajmy jednak, że tego typu produkty warto również stosować na bocznych i tylnych szybach, lusterkach oraz reflektorach. O ile bowiem istnieje obawa, że nałożenie powłoki na przednią szybę może zakłócić pracę gumowych wycieraczek, o tyle zaaplikowanie jej na lusterka bądź szyby boczne zapewni danym powierzchniom czystość i przejrzystość na długi czas oraz ułatwi ich kosmetykę w zimie. Jeśli idea niewidzialnej wycieraczki nie przekonuje nas w stu procentach, rozważmy zastosowanie jej w miejscach neutralnych, łącząc tym samym nowoczesność z tradycyjnymi i sprawdzonymi rozwiązaniami.