Wczytuję dane...

Ranking halogenowych żarówek samochodowych

Żarówki samochodowe i ich funkcje 

Nowoczesne żarówki samochodowe stanowią produkt nie tylko doskonale oświetlający samochód oraz drogę przed i za nim, ale jednocześnie zgodny z najnowszymi dyrektywami Unii Europejskiej. Przy okazji żarówki pomogą podnieść estetykę Twojego pojazdu.

Obecnie mamy do wyboru wiele typów i rodzajów żarówek samochodowych. Ich cechą wspólną jest to, że zapewniają przede wszystkim doskonałe jakościowo światło na drodze niemal w każdych warunkach. Ponadto, żarówki te są zgodne z wymogami narzucanymi tego typu produktom przez dyrektywy Unii Europejskiej.

Oświetlenie samochodu a typy żarówek

Oferta producentów akcesoriów do oświetlania samochodów jest niezwykle bogata. W zależności od przeznaczenia, możemy spotkać się z żarówkami wykorzystywanymi jako zewnętrzne źródła światła oraz takimi, które z powodzeniem będą służyć nam jako elementy oświetleniowe wewnątrz pojazdu.

Z punktu widzenia zastosowanych materiałów, mamy do wyboru żarówki halogenowe, LED oraz ksenonowe. Pierwszy rodzaj, a zatem żarówki halogenowe, wykorzystuje się zazwyczaj jako zewnętrzne źródła światła. Halogeny to przede wszystkim światła mijania, światła drogowe, cofania oraz przeciwmgłowe. Mogą to być również światła dzienne. Ich główną zaletą jest to, że dają one światło ciepłe, zbliżone do słonecznego. Co więcej, pracują znacznie dłużej, bo aż do 4000 godzin. Wadą żarówek halogenowych może być ich skłonność do dosyć mocnego nagrzewania się.

Obecnie najczęściej spotyka się żarówki halogenowe w formie LED. Zastosowanie tej technologii sprawia, że zmniejsza się zużycie klasycznych, spalanie jest niższe wtedy nawet o 0,3 l na 100 km. Ledy wpływają także na atrakcyjność auta.

Żarówki LED w oświetleniu samochodowym polecane są przede wszystkim ze względu na ich właściwość znacznego ograniczenia zużywanej energii. Oznacza to, że w porównaniu z żarówkami klasycznymi, te zużywają o wiele mniej prądu, co w tym przypadku bezpośrednio przekłada się na stopień wykorzystania akumulatora i ograniczenie spalania. Takie żarówki są jednocześnie niezwykle trwałe. Szacuje się, iż mogą one przetrwać nawet 5 000 godzin działania. Wraz z trwałością i oszczędnością energii pojawia się ich kolejna zaleta, czyli relatywnie niska cena.

Ledy głównie pojawiają się  jako elementy oświetlenia dziennego, jednak nie tylko tam możemy je wykorzystać. Ostatnio bardzo popularne staje się zastępowanie żarówek postojowych właśnie takimi, zawierającymi technologię LED. Montuje się je zarówno w przednich, jak i tylnych reflektorach. Ponadto, w technologię LED wyposażone są również żarówki rurkowe, które umieszczane są wewnątrz samochodów do oświetlenia kabiny.

Żarówki ksenonowe to rozwiązanie, sprawdzające się w każdym rodzaju pojazdów. Zazwyczaj tego typu żarówki montuje się jako formę świateł mijania, świateł drogowych lub mijania i drogowych równolegle. Tego typu oświetlenie ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim lampy te produkują znaczne ilości białego światła. Kiedy porównuje się ich moc z lampami halogenowymi, można dostrzec, że te ksenonowe wytwarzają koło 3 200 lumenów, pobierając przy tym jedynie 35 watów, podczas gdy halogenowe potrzebują 55 watów do wytworzenia jedynie 1 500 lumenów.

Ranking najlepszych żarówek halogenowych H7 do oświetlenia auta

Mając na uwadze potrzeby kierowców oraz możliwości poszczególnych żarówek, pokusiliśmy się o stworzenie rankingu najlepszych akcesoriów od oświetlenia samochodu. Wzięliśmy pod uwagę ilość wytwarzanego światła oraz komfort użytkowania.

 

Żarówki halogenowe H7 Philips X-tremeVision

 

1. Pierwsze miejsce zajęła żarówka halogenowa PHILIPS X-treme Vision +130% H7 12V 55W. Jest ona naszą zdecydowaną faworytką ze względu na wyjątkową trwałość – pozwala bowiem na użytkowanie nawet przez 450 godzin. Jednocześnie X-treme Vision produkuje bardzo dużo światła, około 1 500 lumenów. Nadaje się do wykorzystania jako światła drogowe oraz krótkie.

 

Żarówki halogenowe H7 Philips WhiteVision

 

2. Miejsce drugie zajmuje żarówka halogenowa PHILIPS White Vision H7 12V 55W.  Jest ona przede wszystkim trwała, podobnie jak poprzedniczka pozwala na użytkowanie przez niemal 450 godzin. Produkuje białe światło o temperaturze 4 500 K oraz mocy 1 500 lumenów. Ogromnym plusem jest również to, że zaopatrując się w nią dostajemy także 2 postojówki.

Żarówki halogenowe H7 Bosch Gigalight Plus 120

3. Miejsce trzecie zajmuje żarówka halogenowa BOSCH Gigalight Plus  120 H7 12V 55W. Jest ona ceniona przede wszystkim za trwałość oraz solidną jakość wykonania.

Żarówki halogenowe H7 Vision Limitless +120% 5000K

 

4. Numer cztery to halogen H7 12V 55W Vision Limitless White series 5000K, który cechuje się niską ceną oraz dużą ilością wyprodukowanego światła o białej barwie.

Żarówki halogenowe H7 Osram Ultra Life

5. Miejsce piąte to żarówka halogenowa Osram Ultra Life H7 12V 55W, którą cenimy przede wszystkim za wydłużoną żywotność oraz 3 lata gwarancji.
  
 

Przejdź do kategorii: Żarówki samochodowe.

 

Foto: philips.pl, dwr.com.pl, osram.pl