Wczytuję dane...

Dywaniki samochodowe jako ważny element wyposażenia samochodów

Dywaniki samochodowe jako ważny element wyposażenia samochodów

Zadbany i utrzymany w czystości samochód jest dla wielu swego rodzaju wizytówką. Spora ilość czasu spędzanego w naszych autach determinuje potrzebę stwarzania w nich osobistej przestrzeni, wygodnej i atrakcyjnej pod wieloma względami. Całości atmosfery oraz wrażeń estetycznych w pojazdach dopełniają często dywaniki samochodowe. Pamiętajmy jednak, iż tylko te dobrze dopasowane oraz odpowiednio dostosowane do warunków atmosferycznych najlepiej spełnią swoją rolę.

 

Jaką porę roku lubią twoje dywaniki samochodowe, czyli o wyborze między welurem a gumą.

Wciąż jeszcze niewielu ludzi zwraca uwagę na wybór dywanika ze względu na porę roku. Warto zatem na wstępie zaznaczyć, iż w naszym przekonaniu posiadanie dwóch kompletów różnego rodzaju nie jest przesadą, a co więcej może być oznaką świadomości motoryzacyjnej. Prawda jest bowiem taka, że dywaniki welurowe i gumowe świetnie się uzupełniają, choć w indywidualnej ocenie nie są pozbawione wad.

 

Dywaniki welurowe, jak logika nakazuje, sprawdzają się lepiej w suchych porach roku. Zdecydowanie nie służy im duża ilość wody, wilgoci czy błota. W takich warunkach trudno jest utrzymać je w czystości, a co za tym idzie szybciej się zużywają. Z kolei wiosna i lato to czas, gdy docenić można ich walory estetyczne, pobawić się zworami czy nawet kolorami, wybierając dywanik odpowiadający naszym wizualnym potrzebom.

Samochodowe dywaniki welurowe

Dywaniki gumowe są właściwie uniwersalne, jednak mokre pory roku, takie jak jesień czy zima to najodpowiedniejszy czas na ich wykorzystanie. Brud i woda, jakie wnosimy wtedy do samochodu zatrzymują się na warstwie gumy, ochraniającej podłogę pojazdu przed przedwczesną korozją i innymi skutkami wilgoci. Takie wycieraczki są bardzo praktyczne, choć wiele do życzenia pozostawia w ich przypadku kwestia wyglądu.

Samochodowe dywaniki gumowe Frogum

Popularne wśród dywaników gumowych są również tzw. korytkowe, w których odpowiednio wysoki rant zapobiega wylewaniu się większej ilości wody lub błota poza powierzchnię wycieraczki. Zainteresowanym tym rodzajem polecamy dobrej jakości dedykowane dywaniki firmy Rezaw-Plast, dostępne w ofercie naszego sklepu.

 

Kilka rad dla kupujących dywaniki samochodowe?

Przymierzając się do zakupu dywaników warto zastanowić się, jaki ich rodzaj najlepiej spełni nasze wymagania. Kiedy już podejmiemy decyzję, musimy pamiętać, że dywaniki czy też wycieraczki mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze nasze i innych. Jedynie odpowiednio dopasowane nie będą zawijały się na lub pod pedały i uchronią nas przed groźnymi sytuacjami. Nie znaczy to oczywiście, że nie możemy wybierać uniwersalnych kształtów. Te przyciągają niższą ceną, jednak w wielu przypadkach wymagają odpowiedniego docięcia.

 

Dywaniki dedykowane do konkretnych modeli samochodów są nieco droższe. W ich przypadku możemy być jednak pewni, iż idealnie wpasują w wyznaczoną przestrzeń. Przy ich zakupie zwracamy uwagę na markę i model pojazdu, czasem przydaje się także data produkcji. Resztę wykona za nas katalog, dobierając odpowiedni zestaw. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą dywaników gumowych i welurowych na dwr.com.pl.

Idealnie dopasowane dywaniki samochodowe

Nie bez znaczenia jest jakość materiału, wykorzystanego do produkcji danych egzemplarzy. Często okazuje się, że warto postawić na droższe, ale mocniejsze i bardziej wytrzymałe dywaniki. W przypadku welurowych, wybierajmy te z gęstszym włosiem oraz dobrym obszyciem, zapobiegającym strzępieniu. Gumowe warto czasem sprawdzić pod kątem zapachu. Wycieraczki z gumy gorszej jakości mogą w wysokich temperaturach wydawać nieprzyjemną woń, co też jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, iż warto wykorzystywać je w sugerowanych wcześniej porach roku.

 

Kolejnym ważnym aspektem jest sposób montażu. Najłatwiej poradzimy sobie z dywanikami, które producent rekomenduje do danego modelu pojazdu. Odpowiedni zestaw powinien być wyposażony w elementy montażowe, takie jak wkręty czy stopery. Tego typu dodatki możemy także dokupić osobno.

 

Wyczerpując temat dywaników, warto również wspomnieć o popularnych ostatnio, bardzo praktycznych matach do bagażników. Na rynku dostępne są zarówno welurowe jak i gumowe, także w wersji korytkowej. Pozwalają one utrzymać czystość i zadbać o przestrzeń, w której bardzo często przewozimy brudzące i problematyczne towary.

 

Warto wybierać produkty wysokiej jakości. Ich żywotność może okazać się zdecydowanie dłuższa niż tańszych zamienników, co paradoksalnie pozwoli nam nieco zaoszczędzić.