Wczytuję dane...

Produkt godny polecenia - żarówki Osram Cool Blue Intense

Produkt godny polecenia - żarówki Osram Cool Blue Intense

Rynek motoryzacyjny wypełniony jest obecnie całą masą różnego rodzaju żarówek samochodowych od tych markowych, których producenci zdążyli wyrobić sobie opinię wśród konsumentów, po te nikomu nieznane, choć nie zawsze gorszej jakości. Popularność tego typu produktów eksploatacyjnych rośnie nie tylko z powodów czysto praktycznych. Kuszące okazują się również wrażenia estetyczne. Podstawową sprawą w kwestii wymiany żarówek są jednak parametry, przeznaczenie i homologacja. Produkty z grupy Osram Cool Blue Intense łączą wysoką jakość z szerokim zastosowaniem w rożnych typach świateł samochodowych. Co ważne, posiadają również wymagane atesty.

Zadowolony Klient najlepszą reklamą

Akcesoria, które polecamy zazwyczaj sami starannie dobieramy i testujemy. W przypadku żarówek marki Osram postanowiliśmy podzielić się całkowicie niezależną i subiektywną opinią Klienta, który zastosował żarówki Cool Blue Intense w swoim samochodzie. Seria zdjęć, którą otrzymaliśmy obrazuje walory estetyczne i jakość barwy świateł.

 

Porównanie świecenia żarówek Osram Cool Blue Intense i standardowych

Porównanie barwy światła: zdjęcie u góry - standardowe żarówki, u dołu - Osram Cool Blue Intense.

 

Żarówki samochodowe Osram zamontowano w czterech różnych typach świateł i za każdym razem efekt był znacznie lepszy od tego, jaki prezentowały produkty fabryczne. Już na pierwszy rzut oka widać, że barwa światła rzucanego przez Cool Blue Intense jest znacznie jaśniejsza, jej temperatura wynosi ok. 4200K i określana jest jako biała, charakterystyczna dla profesjonalnego oświetlenia ksenonowego.

Jakie żarówki testowano?

W światłach postojowych zainstalowane zostały żarówki Osram Cool Blue Intense W5W. Są to tzw. żarówki pomocnicze z możliwością zastosowania także w oświetleniu tablic rejestracyjnych czy podświetleniu wnętrza pojazdu. Jasne, niebieskawo-białe światło zapewnia wyjątkowe wrażenia estetyczne, doskonale imitując lampy ksenonowe.

 

Porównanie świecenia żarówek Osram Cool Blue Intense i standardowych

Porównanie barwy światła: zdjęcie z lewej - standardowe żarówki, z prawej - Osram Cool Blue Intense.

 

W światłach mijania i drogowych zastosowano żarówki halogenowe H7, o temperaturze barwowej do 4200K. Dostępne są dla wszystkich funkcji świateł przednich. Idealnie sprawdzają się w reflektorach ze szkła bezbarwnego. Intensywność świecenia halogenów Osram jest o ok. 20% większa w porównaniu do standardowych produktów tego typu. Żarówki H7 Cool Blue Intense wyróżnia wyjątkowo jasna, niebieska barwa, odpowiadająca na potrzeby estetyczne najbardziej wymagających miłośników tuningu optycznego. Co ważne, żarówki Osram posiadają homologację. Zamontowanie ich w samochodzie jest zatem całkowicie zgodne z prawem. Doskonały efekt prezentują również zainstalowane w światłach przeciwmgielnych żarówki H11 Osram Cool Blue Intense.

Kilka dodatkowych wskazówek

Ze względu na standardowe typy trzonków montaż żarówek Osram jest dość prosty. Choć sama czynność wymiany tych podzespołów uzależniona jest od budowy kloszy oraz stopnia dostępności miejsca docelowego. Teoretycznie proces ten nie wymaga pomocy fachowca czy nawet profesjonalnych narzędzi. Czasem jednak musimy przygotować się na dość czasochłonną i skomplikowaną przeprawę. Nie jest tajemnicą, że żarówki samochodowe dobrze jest wymieniać parami. Podczas prac nie wolno dotykać ich szklanych części. Każda wymiana narzuca również konieczność sprawdzenia ustawienia świateł drogowych i mijania. Niedopatrzenie na tym etapie może nieść za sobą niebezpieczne konsekwencje.

 

Dobór żarówek o różnej mocy i trwałości powinien być uwarunkowany między innymi naszym trybem jazdy. Jeśli częstotliwość użytkowania samochodu jest większa za dnia niż w nocy, warto wybrać trwalsze źródło światła. Jeśli natomiast większość podróży odbywamy po zmroku, natężenie światła żarówek, które zamontujemy powinno być większe. Dobrze wziąć te parametry pod uwagę. Efekt montażu i działania żarówek Osram Cool Blue Intense w warunkach nocnych został przedstawiony na zdjęciu.

 

Oświetlenie drogi żarówkami Osram Cool Blue Intense

Barwa światła żarówek Osram Cool Blue Intense - ok. 4200K.

 

Szeroki wybór żarówek marki Osram Cool Blue Intense do różnych typów lamp samochodowych dostępny jest na stronie sklepu dwr.com.pl. Rekomendujemy również sprawdzenie innych produktów tej marki.