Wczytuję dane...

Zapachy samochodowe na celowniku

Dzisiejsi kierowcy kochają swoje samochody i przywiązują ogromną wagę do ich kosmetyki. Aby zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów, producenci prześcigają się w projektowaniu i tworzeniu nowych gadżetów, środków czystości i akcesoriów, o których kilkanaście lat temu nikt nawet nie myślał. Rynek tych produktów rozwija się w zastraszającym tempie. Podobnie sprawa ma się z zapachami samochodowymi, których zadaniem jest odświeżanie powietrza i neutralizacja nieprzyjemnych woni. Fakt, iż chcemy poruszać się czystymi i pachnącymi pojazdami zaowocował w powstanie całej masy produktów o różnych formach, zastosowaniu i przede wszystkim cenach.

 

Na osobną linijkę zasługują same linie zapachowe, które przeszły niemałą metamorfozę, od zielonego jabłuszka i woni lasu do zapachu wszystkich owoców świata, aromatów kawy, wanilii, zielonej herbaty, gumy balonowej, cukierków lodowych, skóry, kwiatów, czy nawet nowego samochodu. Siedząc w swoim aucie zaopatrzonym w odpowiedni zapach samochodowy, możemy poczuć się jak na rajskiej wyspie, otwartym morzu, czy w hawajskim ogrodzie. Dziś nasz samochód może pachnieć francuskimi perfumami. Wyobraźnia twórców w tej kwestii jest nieograniczona.

 

Zapachy samochodowe i odświeżacze powietrza

Jaki zapach samochodowy wybrać?

W sklepach internetowych i stacjonarnych roi się od zapachów samochodowych, w różnych formach i kształtach. Aromatyczne nuty wydobywają się z popularnych zawieszek, buteleczek, flakoników i puszek. Występują też w postaci klipsów przyczepianych do kratek nawiewu oraz elektrycznych dyfuzorów. Przed zakupem warto zorientować się w charakterystyce każdego z wymienionych aromatyzerów.

 

Zawieszki to wciąż najpopularniejsza forma zapachu w aucie. Przez ostatnie lata przeszły niejedną przemianę, jednak zasada ich działania pozostała niezmieniona. Zawieszki, znane także jako drzewka, czy choinki, to nie tylko kartoniki różnych kształtów nasączone olejkami, ale także kuleczki zapachowe umieszczone w małych eleganckich woreczkach, czy też szklane fiolki wypełnione aromatycznym żelem. Możemy umieszczać je na lusterku wstecznym bądź na haczykach podsufitki. Ważne, by nie utrudniały widoczności i nie dekoncentrowały kierowcy. Zaletą tego typu odświeżacza powietrza jest niewątpliwie cena. Średni koszt takiej przyjemności to ok. 5 zł. Drzewka nie są jednak zbyt trwałe. Zapach jest bardzo intensywny, jednak szybko się ulatnia, co powoduje częste wymiany. Eksperci radzą by nasączony aromatem kartonik pozostawić w foli lub usunąć jedynie jej fragment. Pozwoli to dłużej cieszyć się przyjemnym zapachem i zaoszczędzić parę groszy.

 

Woreczki z kuleczkami wydzielają intensywną woń i wyglądają bardzo estetycznie. Producenci ostrzegają jednak przed uszkodzeniem torebeczki i rozsypaniem się kulek, których kontakt z innymi powierzchniami może być niekorzystny.

 

Zawieszkową alternatywą mogą okazać się fiolki z płynem. Mają elegancki wygląd, a zapach który wydzielają można dawkować, w związku z czym nie jest on tak intensywny, ale zdecydowanie trwalszy.

 

Coraz więcej kierowców decyduje się na zakup tzw. puszek zapachowych. Znajdujące się w pojemnikach bloczki drzewa cedrowego nasączone naturalnymi olejkami lub skoncentrowane kostki wydzielają dokładnie tyle świeżego zapachu, ile zechcesz. Wystarczy otworzyć wieczko i umieścić zbiorniczek w dowolnym miejscu w samochodzie. Aromat zamknięty w puszce może roztaczać się nawet do 45 dni po otwarciu. Nasze największe zaufanie spośród tego typu produktów zyskały zapachy marek 7TIN i California Scents. Dlatego też chętnie polecamy je Klientom sklepu dwr.com.pl. Wśród szerokiej  gamy aromatów zaproponowanych przez producentów dużą popularnością cieszą się coronado cherry i newport new car, czyli świeży aromat wiśni i nietuzinkowa woń nowego samochodu. 

 

Najlepsze zapachy samochodowe

 

Szeroko rozpowszechnioną formą zapachów samochodowych są również klipsy na nawiewach. Instalacja tego gadżetu nie jest skomplikowana, a intensywność woni możemy kontrolować poprzez ustawianie mocy nawiewu. W całej masie ciekawych i nietypowych kształtów tego typu odświeżaczy każdy znajdzie coś dla siebie. Cena takiego instrumentu nie jest zatrważająca i oscyluje w granicach kilku złotych. Niebanalnym rozwiązaniem są także przyssawki zapachowe, które z kolei możemy umieścić na szybie samochodu. Koszt niewielki, a efekt zaskakujący.

 

Bardzo popularne, elektryczne odświeżacze powietrza stosowane w domach, znalazły swoje zastosowanie również w samochodach. Dyfuzor rozmiarów mniejszych niż domowy, wystarczy umieścić w gnieździe zapalniczki, by cieszyć się miłym i trwałym aromatem.  

 

Wybór odpowiedniego odświeżacza powietrza najczęściej uzależniony jest od ceny, trwałości, sposobu montażu lub rozpiętości gamy zapachowej. Warto jednak zastanowić się nad celem użycia danego środka. Jeżeli chcemy, aby po umyciu pojazdu panował w nim przyjemny zapach, ale nie jesteśmy przekonani do  żadnego z proponowanych aromatyzerów, możemy wypróbować zapachy w atomizerach. Mniej znane, lecz zyskujące rzesze zwolenników są perfumy samochodowe. Produkty te wyróżniają się wyższą niż inne ceną, ale i ekskluzywną nutą zapachową. Godne polecenia są również wszelkiego typu odświeżacze powietrza i neutralizatory przykrych zapachów. Zabieg rozpylania i nanoszenia produktu trzeba jednak powtarzać co kilka dni.

 

Różne formy zapachów samochodowych 

Zapachowe kontrowersje

Przy zakupie odświeżacza warto też zwrócić uwagę na jego skład chemiczny. O ile bowiem naturalne olejki pozostają bezpieczne dla naszego organizmu, o tyle zapachy, w których zastosowano zbyt dużą ilość chemii mogą okazać się trucizną. Zanim dokonamy zakupu, przemyślmy kwestię aromatyzowania naszego samochodu pod kątem przewozu dzieci, osób starszych lub wrażliwych na zapachy oraz alergików. To, co podoba się jednym, niekoniecznie może być atrakcyjne dla innych. Oczywiście ostateczny wybór zawsze należy do kierowcy, a nietrafiony zapach można wymienić. Rodzi to jednak niepotrzebne koszty, których unikniemy, wybierając rozsądnie, biorąc pod uwagę zdanie pasażerów oraz względy bezpieczeństwa.