Wczytuję dane...

Pomysły na motoprezenty pod choinkę

Przedświąteczna gorączka

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Co roku zastanawiamy się jakie prezenty kupić swoim najbliższym pod choinkę. Jeśli mamy w rodzinie prawdziwego fana motoryzacji, to ten artykuł bez wątpienia powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. W poniższym zestawieniu prezentujemy pięć praktycznych pomysłów na prezent świąteczny dla każdego motomaniaka. 

Praktyczne prezenty pod choinkę

Jedną z propozycji może być zakup czujników parkowania. Sprawdzą się one doskonale przy zimowej pogodzie, kiedy to duże opady śniegu znacząco utrudniają widoczność podczas parkowania. Ten prezent bez wątpienia uchroni nas przed wszelkiego rodzaju kolizjami np. podczas parkowania w ciasnym miejscu. Samo zainstalowanie ich nie jest zbyt skomplikowane, ale jeśli nie wiemy jak to zrobić możemy zlecić to specjalistom. Koszt takiej usługi to: ok. 150 zł i 200 zł jeśli zdecydujemy się je polakierować na kolor nadwozia. Najlepsze czujniki parkowania znajdziecie w naszym sklepie: Czujniki parkowania.

Droga pod kontrolą

Kolejnym dobrym pomysłem na świąteczny prezent może być kamera samochodowa. Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy wielu kierowców pochłoniętych świąteczną gorączką,  przywiązuje mniejszą uwagę do znaków drogowych. Warunki na drodze także nie wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Wszystko to składa się na większą ilość kolizji drogowych. Posiadając rejestrator jazdy będziemy w stanie jako świadkowie udowodnić policji jak naprawdę wyglądała kolizja i kto w rzeczywistości jest sprawcą zdarzenia drogowego. Ceny kamer w sklepach rozpoczynają się już od 100 zł. Najlepsze kamery znajdziecie w naszym sklepie, w kategorii rejestratory jazdy.

Nie możesz ruszyć?

Trzecim znakomitym pomysłem na prezent może być prostownik. Okres zimowy to taki czas, kiedy temperatury na dworze spadają poniżej zera. Taki klimat absolutnie nie sprzyja żywotności akumulatora w naszych samochodach, a jeśli nasz akumulator jest niesprawny to z pewnością nie dojedziemy tam, gdzie byśmy chcieli. Pewnie nieraz zdarzyło Wam się zapomnieć o wyłączeniu świateł przy wysiadaniu z auta. W takim przypadku niekiedy wystarczy pół godziny i jesteśmy uziemieni. Kupując prostownik należy zastanowić się, jakiego wyboru dokonać, aby był on trafny. Istnieją trzy rodzaje prostowników:

- trakcyjne,
- standardowe,
- mikroprocesorowe.

Każdy z tych rodzajów jest odpowiedni dla innego samochodu. Cena zakupu prostownika to koszt ok. 80 zł. Najlepsze prostowniki znajdziecie w naszym sklepie.

Skutki spotkań z najbliższymi

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy spotykamy się ze swoimi najbliższymi. Zazwyczaj podczas takich rodzinnych spotkań lubimy sobie coś wypić coś wysokoprocentowego. Procenty uderzają do głowy i jest bardzo przyjemnie. Oczywiście do momentu, w którym trzeba założyć czapkę, płaszcz i wrócić do domu. Zastanawiamy się wtedy czy możemy prowadzić samochód.

Alkomat rozwieje nasze wątpliwości. Dzięki niemu w każdej chwili możemy sprawdzić ile alkoholu mamy w wydychanym powietrzu. Prowadzenie pojazdu po pijanemu to, także duże zagrożenie dla samego siebie, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym! Inwestycja w alkomat to wydatek rzędu: od 250 zł nawet do 700 zł. Najskuteczniejsze alkomaty znajdziecie w naszym sklepie.

Odpowiednie oświetlenie drogi

Ostatnim prezentem, który proponujemy pod choinkę mogą być żarówki do samochodu. Wybierając żarówki, stajemy przed kilkoma wyborami. Przede wszystkim musimy wiedzieć czy dany rodzaj żarówek będzie pasował do naszego samochodu. Następnie dobieramy typ oraz barwę. Sam koszt zakupu zależny jest od rodzaju żarówek. Szeroki asortyment żarówek znajdziecie Państwo w naszym sklepie.