Wczytuję dane...

Kołpaki samochodowe

Kołpaki samochodowe spełniają kilka funkcji:

  • Poprawiają wygląd auta. Ładne kołpaki samochodowe uatrakcyjniają wygląd każdego pojazdu, niezależnie od jego wieku. Nieważne, czy będą to kołpaki do niebieskiego, srebrnego, czy białego auta - skutecznie ukryją zadrapania lub korozję felg. To najprostszy i najszybszy sposób na poprawę wyglądu kół.
  • Chronią felgę i zacisk hamulcowy przed nadmiernym zabrudzeniem. Brud uliczny oraz sól, której używają zimą drogowcy, działają negatywnie na trwałość układu hamulcowego i wygląd stalowych felg. Kołpaki samochodowe w mniejszym lub większym stopniu chronią je przed tymi czynnikami.
  • Kołpaki samochodowe poprawiają aerodynamikę samochodu. Ta kwestia jest dyskusyjna. Wielu właścicieli aut twierdzi, że spalanie dzięki kołpakom zmniejsza się. Brak konkretnych badań sprawia, że należy przy tym twierdzeniu postawić znak zapytania.

Ze względu na sposób mocowania, kołpaki samochodowe podzielić możemy na:

  • Kołpaki samochodowe uniwersalne z najpopularniejszym rozwiązaniem w postaci założonego na kołpakach metalowego pręta, który po odpowiednim docisku do felg stabilnie mocuje je do koła. Rozwiązanie to powinno pasować do niemal wszystkich klasycznych stalowych felg dostępnych na rynku.
  • Kołpaki samochodowe mocowane na śruby. Taki sposób mocowania dotyczy droższych wersji kołpaków.

 

Sklep dwr.com.pl oferuje szeroki wybór kołpaków firmy GÓRECKI.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów