Tester gęstości elektrolitu w akumulatorze, areometr, gruszkowy

18,00
Produkt niedostępnyZapytaj o produkt
Producent: CARMOTIONNr produktu: E84-2873Kod producenta: 42036Gwarancja: 12 miesięcy
Zamów telefonicznie32 729 82 10

Opis produktu

Areometr do pomiaru gęstości elektrolitu – praktyczny i sprawdzony sposób diagnostyki akumulatora samochodowego

Akumulator jest odpowiedzialny za magazynowanie energii prądu stałego niezbędnej w każdym pojeździe między innymi podczas rozruchu oraz do zasilania urządzeń elektrycznych jak układ klimatyzacji, radio, komputer pokładowy i inne. Niestety z biegiem czasu i w związku z intensywnym użytkowaniem każdy akumulator traci swoje właściwości. Podstawowy wpływ na ten stan rzeczy mają wiek, typ eksploatacji, warunki atmosferyczne i temperatura oraz częstotliwość ładowania. Problemy z baterią pojawiają się często w okresie zimowym. Szybkie zużycie urządzenia może być również związane z ilością nowoczesnych systemów elektronicznych zastosowanych w autach nowej generacji oraz niewystarczającym do pełnego naładowania czasem spowodowanym rzadkim użytkowaniem auta.

Jeśli nie chcemy zostać zaskoczeni nieudaną próbą rozruchu spowodowaną niesprawnym akumulatorem, warto wcześniej sprawdzić jego stan. Jedną z możliwych do przeprowadzenia kontroli jest test gęstości elektrolitu, który wykonuje się areometrem. Za pomocą testera gęstości elektrolitu marki Carmotion zdiagnozujesz ewentualne osłabienie akumulatora, generujące problemy z eksploatacją auta zwłaszcza w sezonie zimowym. Wczesna ocena sprawności akumulatora ułatwi podjęcie decyzji o zakupie nowego urządzenia i pozwoli dobrze przygotować się do surowych warunków mroźnej aury.

Tester gęstości elektrolitu w akumulatorze – zasada działania

Tester gęstości elektrolitu marki Carmotion to prosty sprzęt warsztatowy, który znajduje zastosowanie w diagnostyce akumulatorów kwasowych wyposażonych w korki umożliwiające pobranie próbek z każdej celi. Gęstość kwasu w baterii wiele mówi o jej kondycji, dlatego podobnych pomiarów warto dokonywać systematycznie. Pozwala to na wymianę płynu technicznego we właściwym czasie. Niska cena areometru sprawia, że każdy może zaopatrzyć się w ten łatwy w obsłudze i jednocześnie skuteczny sprzęt diagnostyczny. Prosta konstrukcja i ergonomiczny kształt gruszki sprawiają, że obsługa testera jest bezproblemowa i wyjątkowo wygodna.

Areometr Carmotion – trwałe materiały i wygodna konstrukcja

Szeroka, przypominająca kształtem gruszkę próbówka areometru Carmotion wykonana została z solidnego przezroczystego tworzywa sztucznego, odpornego na oddziaływanie agresywnych substancji kwasowych i zasadowych. Urządzenie wyposażono w czytelną skalę, wskazującą stan baterii. W testerze zastosowano trzy kolory obrazujące kondycję i wskazujące na ewentualną konieczność naładowania akumulatora. Próbkę ciekłej substancji pobieramy za pomocą gumowej rurki stanowiącej przedłużenie próbówki oraz gałki pełniącej funkcję ssawki. Areometr Carmotion można myć i wykorzystywać go wielokrotnie.

Jak zmierzyć gęstość elektrolitu w akumulatorze za pomocą areometru Carmotion?

Do mierzenia gęstości elektrolitu przystępujemy przynajmniej po 30 minutach od wyłączenia silnika. Postępujemy według instrukcji załączonej na opakowaniu:

  • Z otwartych cel akumulatora nabieramy płynu, aż do poziomu oznaczonego jako „Fluid Level”. Prawidłowe odczyty możliwe są jedynie przy odpowiednim ustawieniu wszystkich wskazówek. Mniejsza powinna być skierowana pionowo, większa wskazuje wynik na skali testera.
  • Po wypełnieniu próbówki cieczą należy pozbyć się z wnętrza ewentualnych bąbelków powietrza.
  • Po odczycie wlewamy płyn do celi, z której został zaczerpnięty. Pomiaru należy dokonać we wszystkich celach. Właściwe dane powinny wskazywać zbliżone parametry. Rozbieżności mogą świadczyć o uszkodzeniu akumulatora lub celi.
  • Tylko dokładne umycie testera po pomiarze umożliwia jego kolejne użycie i wiarygodny odczyt.

Jak odczytywać wyniki pomiaru wykonanego testerem gęstości elektrolitu w akumulatorze marki Carmotion?

Oprócz skali liczbowej, w areometrze do pomiaru gęstości elektrolitu wykorzystano również oznaczenie za pomocą trzech kolorów. Zgodnie ze skalą na urządzeniu:

  • kolor niebieski oznacza w pełni naładowaną baterię o parametrach gęstości elektrolitu od 1,27 – 1,30g/cm³,
  • kolor szary oznacza zadowalający stan akumulatora umożliwiający jego dalszą eksploatację, przy wartościach 1,21 – 1,25g/cm³,
  • kolor czerwony oznacza, że akumulator jest całkowicie wyładowany i wymaga naładowania. Wartości liczbowe wskazują wtedy 1,10 – 1,15g/cm³.

Wśród wielu problemów z akumulatorem jednym z prostszych do zdiagnozowania jest niska gęstość znajdującego się w jego wnętrzu elektrolitu. Parametr ten określimy za pomocą areometru do elektrolitu. Polecamy łatwy w obsłudze, wiarygodny i niezawodny tester akumulatora Carmotion. W teście trwającym zaledwie kilka minut określisz, czy akumulator w Twoim samochodzie nadaje się do użytku i jest w stanie przetrwać trudne zimowe warunki.

Więcej informacji na temat eksploatacji różnych urządzeń pomiarowych wykorzystywanych w branży motoryzacyjnej uzyskacie kontaktując się z naszymi konsultantami. Zamów tester gęstości elektrolitu Carmotion przez Internet lub zrób zakupy w tradycyjny sposób w naszym sklepie stacjonarnym w Katowicach.

Opinie o produkcie

średnia ocena: 5 ze wszystkich 4 opinii
Tester gęstości elektrolitu marki Carmotion to bardzo ważny sprzęt w moim garażu. Nie sądziłem, że będzie tak przydatny i potrzebny. Jest to fajne ekonomiczne narzędzie diagnostyczne. Stosunek ceny do jakości jest wzorowy, a nawet jestem skłonny przyznać, że nie spodziewałem się tak wysokiej jakości za tak niską cenę. Każdy może sobie ten tester kupić i przekonać się o jego niezawodności. Jego obsługa jest banalnie prosta, radzi sobie z nią moja żona czy starszy syn. Wyczerpujący opis na stronie wystarczy, by wiedzieć, jak interpretować wynik. Na plus błyskawiczna wysyłka. Polecam!Marek
16 września 2021
Urządzenie godne uwagi za tak niską cenę. Wskazania są bardzo precyzyjne i mam nadzieję, że pozwolą uniknąć wcześniejszych kłopotów z autem. Za samą usługę sprawdzenia chcieli ode mnie w warsztacie dwa razy więcej niż kosztuje samo urządzenie. Dzięki temu mamy tu oszczędność nie tylko pieniędzy, ale też czasu bo warsztaty są ostatnio bardzo oblegane. Bardzo dobra dokładność też jak za tak niską cenę, porównywałem z elektronicznymi wskaźnikami. Mogę z całego serca polecić, tylko pamiętajcie że sprawdzenia dokonujemy na zimnym silniku.Cezary
27 sierpnia 2021
Nigdy wcześniej nie zastanawiałem się nad zakupem testera gęstości elektrolitu w akumulatorze, ale kiedyś gdy opowiadałem swojemu koledze historię o tym gdy rano chcąc jechać do pracy, nie odpalił mi samochód, polecił mi on ten produkt. Jestem z niego bardzo zadowolony. Teraz regularnie sprawdzam swój akumulator, dzięki czemu już nie spotykają mnie przykre sytuacje, w których mój samochód nie odpala przed ważną podróżą. Mogę z całego serca polecić ten tester każdemu. Uważam, że jest to niezbędne narzędzie dla każdego właściciela samochodu.Krzysztof
23 sierpnia 2021
Tester gęstości elektrolitu w akumulatorze wydawał mi się zbędnym gadżetem. Nic bardziej mylnego. Aerometr przydał mi się szczególnie przed zimą, kiedy warto sprawdzić w jakim stanie jest akumulator w samochodzie. Gdyby nie on, prawdopodobnie spotkałoby mnie nieszczęście i auto zgasłoby mi na środku drogi. A tak, wiedziałem dużo wcześniej i mogłem zareagować. Używałem go wielokrotnie w poprzednim sezonie i na pewno będę go używać w następnych, ponieważ zawsze warto dwa razy sprawdzić, niż później zawracać sobie głowę.Jarek
03 sierpnia 2021

Dodaj swoją opinię

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.