Wycieraczki samochodowe ALCA

Firma Alca założona została w 2001 roku przez Dariusza Gembarę jako generalny przedstawiciel Alca Mobil Accessories GmbH i Heyner GmbH. Od momentu powstania marka stawia na dynamiczny rozwój sprzedaży wysokiej jakości przystępnych cenowo produktów Alca i Heyner realizujących najwyższe standardy funkcjonalności i wydajności. Nowoczesne technologie, najlepsze materiały oraz innowacyjne projekty gwarantujące zróżnicowany asortyment pozwoliły firmie osiągnąć znaczącą pozycję na polskim rynku automotive, zyskując jednocześnie zaufanie kierowców oraz pozytywną rekomendację profesjonalistów branży.

W ofercie firmy znajdziemy dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów akcesoria samochodowe stanowiące elementy wyposażenia wnętrza pojazdu oraz systemy i dodatki podnoszące komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Marka prezentuje również doskonałej jakości wycieraczki do szyb samochodowych. Polecamy dostępne w naszym sklepie internetowym szkieletowe wycieraczki Alca Special Graphite, płaskie pióra wycieraczek Alca Super Flat oraz adaptery do wycieraczek Alca i Heyner.

Wycieraczki samochodowe Alca – wydajne akcesoria w przystępnej cenie

Pochodząca z niemieckiego rynku akcesoriów samochodowych marka Alca dała się poznać klientom w Polsce między innymi jako dostawca funkcjonalnych i niezawodnych wycieraczek przystosowanych do pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych. Różne wycieraczki samochodowe i dodatki wyposażenia wchodzące w skład rozbudowanej oferty firmy trafiają do wielu odbiorców w 40 krajach świata, od Europy, przez USA, aż po Afrykę. Nowoczesne zaplecze produkcyjne oraz sprawna logistyka wpłynęły na rozwój przedsiębiorstwa, plasując je na pozycji jednego z najbardziej rozpoznawalnych graczy w branży automotive. Alca tworzy wycieraczki do samochodu oraz inne praktyczne akcesoria wykorzystywane przez kierowców i mechaników każdego dnia. Praktyczne rozwiązania marki w zakresie komfortowego i bezpiecznego podróżowania autem spotykają się z dużym zainteresowaniem odbiorców, dlatego też również w naszym katalogu prezentujemy wycieraczki samochodowe Alca stanowiące istotną część całego asortymentu producenta.

Wycieraczki Alca bez problemu dobierzemy do większości dostępnych na rynku marek i modeli pojazdów. Poszczególne konstrukcje znajdują zastosowanie w autach zarówno starszej, jak i nowszej generacji, stanowiąc jednocześnie praktyczny oraz dopracowany pod względem estetyki element wyposażenia. Jeśli szukasz dobrych i tanich akcesoriów do swojego auta, rekomendujemy pióra wycieraczek Alca. Po więcej informacji i porad związanych z właściwym doborem wycieraczek zajrzyj do naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach lub skorzystaj z opcji kontaktu telefonicznego.

Wycieraczki do samochodu Alca – jakie produkty znajdziesz w naszym katalogu?

Jak wielu producentów, także Alca przygotowała dla swoich klientów wycieraczki różnych typów technologicznych. Zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne wycieraczki do samochodu Alca znajdują swoich zwolenników i doskonale sprawdzają się jako elementy podstawowego wyposażenia różnych pojazdów. Poszczególne pióra wycieraczek Alca dostosowane są do wymogów technologicznych aut między innymi w zakresie możliwości montażowych oraz precyzji przylegania i oczyszczania powierzchni szyby. W naszym internetowym katalogu zgromadziliśmy szkieletowe oraz płaskie wycieraczki Alca na przednią szybę samochodu. Polecamy pojedyncze wycieraczki do samochodu Alca umożliwiające wymianę tylko jednego zużytego pióra oraz dobrze pomyślane zestawy wycieraczek do kompleksowego montażu, który zapewnia optymalną wydajność elementów. Pióro wycieraczki Alca szybko przymocujesz do ramienia za pomocą właściwie dobranego adaptera. Oferujemy szeroki wybór mocowań wykorzystywanych w różnych typach pojazdów.

Wycieraczki Alca Special Graphit – co je wyróżnia?

Osadzone na solidnym szkielecie wycieraczki Alca Special Graphit to propozycja dla posiadaczy starszych samochodów z tego typu fabrycznym wyposażeniem. Pióra wycieraczek Alca w tradycyjnej formie wybierane są przez wielu kierowców, dlatego nie mogło zabraknąć ich również w naszej ofercie. Metalowe i gumowe elementy tworzą bardzo skuteczne narzędzie do walki z zalewającym szyby deszczem oraz zalegającym na nich brudem. Szkielet wycieraczek Alca Special Graphit wykonany został z galwanizowanej i ocynkowanej stali odpornej na korozję i oddziaływanie czynników atmosferycznych. Równo rozmieszczone punkty docisku optymalizują efekt przylegania pióra do szklanej powierzchni, pozostawiając ją idealnie przejrzystą. Twórcy zastosowali w wycieraczkach naturalny kauczuk pokryty dodatkowo powłoką grafitu Liqud-Fix. Tak zabezpieczone pióro wycieraczki Alca z łatwością pracuje na szybie i wykazuje wyjątkową żywotność nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Trwałość materiałów potwierdzają profesjonalne testy laboratoryjne przeprowadzone między innymi w amerykańskich placówkach. Szkieletowe wycieraczki Alca są w pełni kompatybilne z klasycznym występującym w wielu samochodach mocowaniem typu U.

Jeśli wycieraczki w Twoim samochodzie nie pracują już tak, jak powinny, wymień pojedyncze pióro lub komplet akcesoriów Alca Special Graphit, dzięki którym jazda samochodem znowu stanie się przyjemna i bezpieczna. Posiadamy pióra wycieraczek Alca w rozmiarach 11” 280mm, 13” 330mm, 14” 350mm, 15” 380mm, 16” 400mm, 17” 430mm, 18” 450mm, 19” 480mm, 20” 500mm, 21” 530mm, 22” 560mm, 23” 580mm oraz 24” 600mm dedykowane do różnych modeli samochodów marek takich jak Mercedes, Audi, BMW, Fiat, Citroen, Renault oraz wielu innych.

Wycieraczki samochodowe Alca Super Flat – zalety produktów

Odpowiedzią firmy Alca na nowoczesne tendencje w zakresie konstrukcji wycieraczek są bezprzegubowe pióra wycieraczek Alca Super Flat przeznaczone na przednią szybę auta. Płaska forma akcesoriów jest obecnie najbardziej pożądaną wśród kierowców. Konstrukcja elementów pozbawionych metalowego stelaża świetnie sprawdza się w zimowych okresach. Lód i szron są w ich przypadku zdecydowanie mniej uciążliwe, dlatego też czas bezawaryjnej eksploatacji piór znacznie się wydłuża, a częstotliwość ich wymiany zmniejsza. Wycieraczki do samochodu Alca, w których wykorzystano specjalny kauczuk to gwarancja cichej i regularnej pracy, w efekcie której szyba zostaje dokładnie oczyszczona i osuszona. Guma o optymalnej elastyczności zastosowana w piórze Alca pokryta została nowoczesną powłoką Liquid-Fix podnoszącą efektywność i komfort pracy, jakie wykazuje pióro wycieraczki Alca. Intuicyjne systemy montażowe ułatwiają i przyspieszają instalację wycieraczek nawet w mniej sprzyjających ku temu okolicznościach.

Aerodynamiczna konstrukcja sprawia, że pióro wycieraczki Alca Super Flat rewelacyjnie spisuje się przy dużych prędkościach. Dobra widoczność na drodze to podstawa bezpiecznej i komfortowej pracy dlatego już dziś postaw na pojedyncze wycieraczki Alca lub komplet nowych bezprzegubowych piór, których skuteczność potwierdzają między innymi profesjonalne testy eksperckie wykonane przez Detroit Testing Laboratory, Inc. U.S.A.

Niezależnie od tego, czy chcesz wymienić tylko jedną wycieraczkę, czy potrzebujesz kompletu, nasza oferta przewiduje każdą opcję. Niezawodne pióra wycieraczek Alca dostępne są w rozmiarach 11” 280mm, 13” 330mm, 14” 350mm, 15” 380mm, 16” 400mm, 17” 430mm, 18” 450mm, 19” 480mm, 20” 500mm, 21” 530mm, 22” 550mm, 23” 580mm, 24” 600mm, 26” 650mm i 28” 700mm. Wycieraczki do samochodu Alca zamontujesz w różnych modelach Toyoty, Volkswagena, Chevroleta, Fiata, Hondy, Mazdy, Smarta, Subaru, Forda oraz wielu innych.

Wycieraczki samochodowe Alca – adaptery, jako wygodna alternatywa dla konwencjonalnych rozwiązań montażowych

Wymiana wycieraczek w samochodzie zazwyczaj nie sprawia problemów jego właścicielowi. Kluczem jest oczywiście dobranie odpowiednich piór wyposażonych w kompatybilny z podzespołami pojazdu typ mocowania. W przypadku klasycznych elementów nie powinniśmy napotkać trudności. Te pojawiają się w momencie, gdy adapter nie został prawidłowo dopasowany do uchwytu na ramieniu. W celu wykluczenia pomyłki wycieraczki Alca różnych serii wyposażone zostały w adaptery dopasowane do klasycznych oraz rzadziej spotykanych mocowań. Dobierając akcesoria dedykowane, mamy pewność, że adapter, którym się posługujemy, idealnie zabezpieczy pióro wycieraczki Alca. W katalogu produktów Alca znajdziecie praktyczne komplety adapterów typu T2 Side Lock, T3 Top Lock, T4 Pinch Tab, T5 Bayonet Lock, T6 Slim Top, A6 Flat Tab oraz A8 Central Lock do różnych rodzajów mocowań. Poszczególne akcesoria idealnie sprawdzą się w sytuacji, gdy intensywna eksploatacja wycieraczek zmusza kierowców do częstej ich wymiany. Zapas dodatkowych adapterów do piór o adekwatnych parametrach zawsze warto mieć w schowku na wypadek nieprzewidzianej awarii i konieczności szybkiej naprawy.

Pióra wycieraczek Alca – bezproblemowa wymiana

Każdy kierowca prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z koniecznością wymiany wycieraczek w samochodzie. Czynność ta z reguły nie jest skomplikowana i można ją wykonać nawet podczas postoju auta na poboczu, jeśli oczywiście mamy przy sobie odpowiedni zestaw akcesoriów. Z właściwymi adapterami instalacja nowych piór przebiegnie bez niespodzianek. Wystarczy jedynie zdemontować zużyte pióra wycieraczek Alca i zastąpić je nowymi. Eksperci doradzają wymianę kompletu akcesoriów tak, by każde z nich wykazywało optymalną wydajność. Instalacja tylko jednego elementu niesie za sobą ryzyko szybszego zużywania się podzespołów lub sabotowania pracy nowego pióra przez to bardziej sfatygowane. Po wymianie piór warto przeprowadzić test ich sprawności i poprawić ewentualne niedociągnięcia, by błędy instalacyjne nie ujawniły się podczas codziennej eksploatacji i nie stały się przyczyną groźnych sytuacji drogowych.

W przypadku takich akcesoriów, jak wycieraczki do samochodu Alca możliwa jest wymiana jedynie samej gumki, która zapewnia tańszą regenerację podzespołów i przedłużenie ich żywotności. Gumkę wycieraczki Alca warto wymieniać tylko, jeśli reszta konstrukcji nie wykazuje wyraźnych oznak wyeksploatowania. W innym przypadku działanie to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Wycieraczki samochodowe Alca – jak o nie dbać?

Wycieraczki do samochodu Alca, o które kierowca dba regularnie, wytrzymają znacznie dłużej, dlatego, jeśli zależy nam na przedłużeniu okresu między wymianami akcesoriów, warto rozważyć wprowadzenie w życie kilku zasad dotyczących zabezpieczenia, pielęgnacji oraz rozsądnej eksploatacji wycieraczek. Pamiętajmy, że zarówno szkieletowe, jak i płaskie pióra wycieraczek Alca działają sprawniej wspierane dobrym płynem do spryskiwaczy. Dobrany do sezonu preparat ułatwia poślizg gumy po szybie, eliminuje irytujące odgłosy towarzyszące nadmiernemu tarciu, a także rozpuszcza zaschnięty na szybie bród, wpływając bezpośrednio na efekt idealnej jej czystości i gładkości. Czynnością, którą polecamy powtarzać regularnie, jest dokładne oczyszczanie powierzchni piór, na której w trakcie codziennego użytkowania gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Systematycznej kosmetyce powinna być poddawana również sama szyba.

Jednym z bardziej wymagających okresów, z jakim muszą poradzić sobie wycieraczki do samochodu Alca, jest zima. W surowych warunkach tworzywa łatwo tracą swoje właściwości. Osłabieniu kondycji podzespołów można zapobiec, chroniąc wycieraczki samochodowe Alca przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych takich jak mróz, wilgoć oraz zalegające na elementach śnieg i lód. Skuteczne w walce z zimową aurą okazują się specjalne pokrowce na wycieraczki samochodowe Alca oraz osłony antyszronowe. Łagodne uruchomienie akcesoriów, bez obaw o uszkodzenie struktury gumy możliwe jest też dzięki zastosowaniu wydajnych odmrażaczy do szyb. Pomagają one również pozbyć się szronu zalegającego bezpośrednio na piórach.

Niewielka ilość czasu, jaką poświęcimy na pielęgnację piór oraz zabezpieczenie ich przed oddziaływaniem niszczących czynników pogodowych zagwarantuje, że wycieraczki Alca posłużą nam nieco dłużej i z dużym prawdopodobieństwem nie ulegną awarii w najmniej oczekiwanym i pożądanym momencie.

Wycieraczki samochodowe Alca – opinie o produktach

Wśród wielu dostępnych na rynku elementów podstawowego wyposażenia samochodu jednymi z częściej wybieranych są wycieraczki samochodowe Alca. Liczne opinie kierowców potwierdzają ich skuteczne działanie w różnych okolicznościach drogowych. Użytkownicy podkreślają wyjątkową trwałość materiałów, która przekłada się na długi okres eksploatacji jednego kompletu piór. Wycieraczki do samochodu Alca doceniane są ze względu na wytrzymałość i niezawodną pracę podczas dużych opadów deszczu czy śniegu. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, jakie produkty wybierzesz do swojego auta, rekomendujemy wydajne i niezawodne wycieraczki Alca.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.