Wycieraczki samochodowe ALCA

Firma Alca założona została w 2001 roku przez Dariusza Gembarę jako generalny przedstawiciel Alca Mobil Accessories GmbH i Heyner GmbH. Od momentu powstania marka stawia na dynamiczny rozwój sprzedaży wysokiej jakości przystępnych cenowo produktów Alca i Heyner realizujących najwyższe standardy funkcjonalności i wydajności. Nowoczesne technologie, najlepsze materiały oraz innowacyjne projekty gwarantujące zróżnicowany asortyment pozwoliły firmie osiągnąć znaczącą pozycję na polskim rynku automotive, zyskując jednocześnie zaufanie kierowców oraz pozytywną rekomendację profesjonalistów branży.

W ofercie firmy znajdują się dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów akcesoria samochodowe stanowiące elementy wyposażenia wnętrza pojazdu oraz systemy i dodatki podnoszące komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Marka prezentuje również doskonałej jakości wycieraczki do szyb samochodowych. Polecamy dostępne w naszym sklepie internetowym szkieletowe wycieraczki Alca Special Graphite, płaskie pióra Alca Super Flat oraz adaptery do wycieraczek Alca i Heyner.

Alca – wydajne wycieraczki samochodowe w przystępnej cenie

Pochodząca z niemieckiego rynku akcesoriów samochodowych marka Alca dała się poznać klientom w Polsce między innymi jako dostawca funkcjonalnych i niezawodnych wycieraczek przystosowanych do pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych. Różnego rodzaju sprzęt i dodatki wyposażenia wchodzące w skład rozbudowanej oferty firmy trafiają do wielu odbiorców w 40 krajach świata, od Europy, przez USA, aż po Afrykę. Nowoczesne zaplecze produkcyjne oraz sprawna logistyka wpłynęły na rozwój przedsiębiorstwa, plasując je na pozycji jednego z najbardziej rozpoznawalnych graczy w branży automotive. Alca tworzy produkty wykorzystywane przez kierowców i mechaników samochodowych każdego dnia. Praktyczne rozwiązania marki w zakresie komfortowego i bezpiecznego podróżowania autem spotykają się z dużym zainteresowaniem odbiorców, dlatego też również w naszym katalogu prezentujemy szeroki wybór wycieraczek samochodowych Alca stanowiących istotną część całego asortymentu producenta.

Wycieraczki Alca bez problemu dobierzemy do większości dostępnych na rynku marek i modeli pojazdów. Poszczególne konstrukcje znajdują zastosowanie w autach zarówno starszej, jak i nowszej generacji, stanowiąc jednocześnie praktyczny oraz dopracowany pod względem estetyki element wyposażenia. Jeśli szukasz dobrych i tanich wycieraczek do swojego auta, rekomendujemy produkty Alca. Po więcej informacji i porad związanych z właściwym doborem piór zajrzyj do naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach lub skorzystaj z opcji kontaktu telefonicznego.

Jakie rodzaje wycieraczek Alca znajdziesz w naszym katalogu?

Jak wielu producentów, także Alca przygotowała dla swoich klientów wycieraczki różnych typów technologicznych. Zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne odsłony produktów znajdują swoich zwolenników i doskonale sprawdzają się jako elementy podstawowego wyposażenia różnych pojazdów. Poszczególne serie piór dostosowane są do wymogów technologicznych aut między innymi w zakresie możliwości montażowych oraz precyzji przylegania i oczyszczania powierzchni szyby. W naszym internetowym katalogu zgromadziliśmy szkieletowe oraz płaskie wycieraczki na przednią szybę samochodu marki Alca. Polecamy pojedyncze egzemplarze umożliwiające wymianę tylko jednego zużytego pióra oraz dobrze pomyślane zestawy wycieraczek do kompleksowego montażu, który zapewnia optymalną wydajność elementów. Szybkie przymocowanie piór wycieraczek Alca do ramienia umożliwiają stanowiące ważną część naszej oferty właściwie dobrane adaptery.

Szkieletowe wycieraczki Alca Special Graphite – co je wyróżnia?

Osadzone na solidnym szkielecie wycieraczki serii Alca Special Graphite to propozycja dla posiadaczy starszych samochodów z tego typu fabrycznym wyposażeniem. Pióra w tradycyjnej formie wciąż wybierane są przez wielu kierowców, dlatego nie mogło zabraknąć ich również w naszej ofercie. Metalowe i gumowe elementy tworzą bardzo skuteczne narzędzie do walki z zalewającym szyby deszczem oraz zalegającym na nich brudem. Szkielet wycieraczek Alca Special Graphite wykonany został z galwanizowanej i ocynkowanej stali odpornej na korozję i oddziaływanie czynników atmosferycznych. Równo rozmieszczone punkty docisku optymalizują efekt przylegania pióra do szklanej powierzchni, pozostawiając ją idealnie przejrzystą. Twórcy zastosowali w wycieraczkach naturalny kauczuk pokryty dodatkowo powłoką grafitu Liqud-Fix. Tak zabezpieczone pióra z łatwością pracują na szybie i wykazują wyjątkową żywotność nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Trwałość materiałów potwierdzają profesjonalne testy laboratoryjne przeprowadzone między innymi w amerykańskich placówkach. Wycieraczki szkieletowe Alca są w pełni kompatybilne z klasycznym występującym w wielu samochodach mocowaniem typu U.

Jeśli wycieraczki w Twoim samochodzie nie pracują już tak, jak powinny, wymień pojedyncze pióro lub komplet akcesoriów Alca Special Graphite, dzięki którym jazda samochodem znowu stanie się przyjemna i bezpieczna. Posiadamy pióra w rozmiarach 11” 280mm, 13” 330mm, 14” 350mm, 15” 380mm, 16” 400mm, 17” 430mm, 18” 450mm, 19” 480mm, 20” 500mm, 21” 530mm, 22” 560mm, 23” 580mm oraz 24” 600mm dedykowane do różnych modeli samochodów marek takich jak Mercedes, Audi, BMW, Fiat, Citroen, Renault oraz wielu innych.

Płaskie wycieraczki samochodowe Alca Super Flat – zalety produktów

Odpowiedzią firmy Alca na nowoczesne tendencje w zakresie konstrukcji wycieraczek jest seria bezprzegubowych piór Super Flat przeznaczonych na przednią szybę auta. Płaska forma akcesoriów jest obecnie najbardziej pożądaną wśród kierowców. Konstrukcja elementów pozbawionych metalowego stelaża świetnie sprawdza się w zimowych okresach. Lód i szron są w ich przypadku zdecydowanie mniej uciążliwe, dlatego też czas bezawaryjnej eksploatacji piór znacznie się wydłuża, a częstotliwość ich wymiany zmniejsza. Wykorzystany w nich specjalny kauczuk to gwarancja cichej i regularnej pracy, w efekcie której szyba zostaje dokładnie oczyszczona i osuszona. Guma o optymalnej elastyczności zastosowana w piórze Alca pokryta została nowoczesną powłoką Liquid-Fix podnoszącą efektywność i komfort jego pracy. Intuicyjne systemy montażowe ułatwiają i przyspieszają instalację wycieraczek nawet w mniej sprzyjających ku temu okolicznościach.

Aerodynamiczna konstrukcja wycieraczek Alca Super Flat rewelacyjnie spisuje się przy dużych prędkościach. Dobra widoczność na drodze to podstawa bezpiecznej i komfortowej pracy dlatego już dziś postaw na pojedyncze wycieraczki lub komplet nowych bezprzegubowych piór marki Alca, których skuteczność potwierdzają między innymi profesjonalne testy eksperckie wykonane przez Detroit Testing Laboratory, Inc. U.S.A.

Niezależnie od tego, czy chcesz wymienić tylko jedną wycieraczkę, czy potrzebujesz kompletu, nasza oferta przewiduje każdą opcję. Niezawodne akcesoria dostępne są w rozmiarach 11” 280mm, 13” 330mm, 14” 350mm, 15” 380mm, 16” 400mm, 17” 430mm, 18” 450mm, 19” 480mm, 20” 500mm, 21” 530mm, 22” 550mm, 23” 580mm, 24” 600mm, 26” 650mm i 28” 700mm. Zamontujesz je w różnych modelach Toyoty, Volkswagena, Chevroleta, Fiata, Hondy, Mazdy, Smarta, Subaru, Forda oraz wielu innych.

Adaptery do wycieraczek Alca – wygodna alternatywa dla konwencjonalnych rozwiązań montażowych

Wymiana wycieraczek w samochodzie zazwyczaj nie sprawia problemów jego właścicielowi. Kluczem jest oczywiście dobranie odpowiednich piór wyposażonych w kompatybilny z podzespołami pojazdu typ mocowania. W przypadku klasycznych elementów nie powinniśmy napotkać trudności. Te pojawiają się, w momencie, gdy adapter nie został prawidłowo dopasowany do uchwytu na ramieniu. W celu wykluczenia pomyłki Alca wyposażyła wycieraczki różnych serii w rodzaje adapterów dopasowane do nawet rzadziej spotykanych mocowań. Dobierając wycieraczki dedykowane, mamy pewność, że adapter, którym się posługujemy, idealnie zabezpieczy pióro. W katalogu produktów Alca znajdziecie praktyczne komplety adapterów typu T2 Side Lock, T3 Top Lock, T4 Pinch Tab, T5 Bayonet Lock, T6 Slim Top, A6 Flat Tab oraz A8 Central Lock do różnych rodzajów mocowań. Poszczególne akcesoria idealnie sprawdzą się w sytuacji, gdy intensywna eksploatacja wycieraczek zmusza kierowców do częstej ich wymiany. Zapas dodatkowych adapterów do piór o adekwatnych parametrach zawsze warto mieć w schowku na wypadek nieprzewidzianej awarii i konieczności szybkiej naprawy.

Pióra wycieraczek Alca – bezproblemowa wymiana

Każdy kierowca prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z koniecznością wymiany wycieraczek w samochodzie. Czynność ta z reguły nie jest skomplikowana i można ją wykonać nawet podczas postoju auta na poboczu, jeśli oczywiście mamy przy sobie odpowiedni zestaw akcesoriów. Z właściwymi adapterami instalacja nowych piór Alca przebiegnie bez niespodzianek. Wystarczy jedynie zdemontować zużyte części i zastąpić je nowymi. Eksperci doradzają wymianę kompletu piór tak, by każde z nich wykazywało optymalną wydajność. Instalacja tylko jednego elementu niesie za sobą ryzyko szybszego zużywania się podzespołów lub sabotowania pracy nowego pióra przez to bardziej sfatygowane. Po wymianie piór Alca warto przeprowadzić test ich sprawności i poprawić ewentualne niedociągnięcia, by błędy instalacyjne nie ujawniły się podczas codziennej eksploatacji i nie stały się przyczyną groźnych sytuacji drogowych.

W przypadku płaskich piór Alca możliwa jest wymiana jedynie samej gumki, która umożliwia tańszą regenerację podzespołów i przedłużenie ich żywotności. Gumkę wycieraczki Alca warto wymieniać tylko, jeśli reszta konstrukcji nie wykazuje wyraźnych oznak wyeksploatowania. W innym przypadku działanie to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Jak dbać o  wycieraczki Alca?

Pióra, o które kierowca dba regularnie, wytrzymają znacznie dłużej, dlatego, jeśli zależy nam na przedłużeniu okresu między wymianami akcesoriów, warto rozważyć wprowadzenie w życie kilku zasad dotyczących zabezpieczenia, pielęgnacji oraz rozsądnej eksploatacji wycieraczek. Pamiętajmy, że zarówno szkieletowe, jak i płaskie pióra Alca działają sprawniej wspierane dobrym płynem do spryskiwaczy. Dobrany do sezonu preparat ułatwia poślizg gumy po szybie, eliminuje irytujące odgłosy towarzyszące nadmiernemu tarciu, a także rozpuszcza zaschnięty na szybie bród, wpływając bezpośrednio na efekt idealnej jej czystości i gładkości. Czynnością, którą polecamy powtarzać regularnie, jest dokładne oczyszczanie powierzchni piór, na której w trakcie codziennego użytkowania gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Systematycznej kosmetyce powinna być poddawana również sama szyba.

Jednym z bardziej wymagających okresów dla piór wycieraczek Alca jest zima. W surowych warunkach tworzywa łatwo tracą swoje właściwości. Osłabieniu kondycji wycieraczek można zapobiec, chroniąc je przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych takich jak mróz, wilgoć oraz zalegające na elementach śnieg i lód. Skuteczne w walce z zimową aurą okazują się specjalne pokrowce na wycieraczki oraz osłony antyszronowe. Łagodne uruchomienie akcesoriów, bez obaw o uszkodzenie struktury gumy możliwe jest też dzięki zastosowaniu wydajnych odmrażaczy do szyb. Pomagają one również pozbyć się szronu zalegającego bezpośrednio na piórach.

Niewielka ilość czasu, jaką poświęcimy na pielęgnację wycieraczek Alca oraz zabezpieczenie ich przed oddziaływaniem niszczących czynników pogodowych zagwarantuje, że akcesoria posłużą nam nieco dłużej i z dużym prawdopodobieństwem nie ulegną awarii w najmniej oczekiwanym i pożądanym momencie.

Wycieraczki Alca – opinie o produktach

Wśród wielu dostępnych na rynku elementów podstawowego wyposażenia samochodu jednymi z częściej wybieranych są wycieraczki Alca. Liczne opinie kierowców potwierdzają ich skuteczne działanie w różnych okolicznościach drogowych. Użytkownicy podkreślają wyjątkową trwałość materiałów, która przekłada się na długi okres eksploatacji jednego kompletu wycieraczek. Akcesoria doceniane są ze względu na wytrzymałość i niezawodną pracę podczas dużych opadów deszczu czy śniegu. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, jakie wycieraczki wybierzesz do swojego auta, rekomendujemy wydajne i niezawodne pióra Alca.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR.MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.