Pokrowce na samochód

Pokrowce na samochód to ochronne plandeki, które przydają się zarówno w przypadku parkowania pojazdu w garażu, jak i na zewnątrz. Pokrowce różnią się między sobą ilością warstw, a co za tym idzie wagą oraz stopniem trudności montażu. Przymocowanie tych najgrubszych jest najbardziej pracochłonne, zwłaszcza jeśli wykonania zadania podejmuje się jedna osoba. Najcieńsze pokrowce mają jedną warstwę i stanowią najmniej skuteczną ochronę, dlatego tego typu plandeki zakłada się często na auta stojące przez dłuższy czas w garażu. Są one wykonane z włókniny polipropylenowej lub ortalionu i jako takie zabezpieczają samochód do czasu jego kolejnego wyjazdu z miejsca postoju.

Zaleca się, by na pojazdach parkowanych na zewnątrz stosować grubsze pokrowce, pokryte z wierzchu ochronną powłoką PCV. Wnętrze tego typu akcesoriów wyłożone jest miękkim materiałem stanowiącym doskonałą barierę ochronną dla delikatnej powierzchni lakieru. Wśród dostępnych na rynku produktów znajdziemy również półplandeki zapobiegające powstawaniu na szybach szronu oraz chroniące wnętrze auta przed nagrzaniem. Mocujemy je do felg samochodu za pomocą troków zakończonych plastikowymi haczykami. W sklepie dwr.com.pl oferujemy pokrowce na samochód w różnych rozmiarach marki Carmotion oraz plandeki przeciwszronowe marki AMiO.

Pokrowce na samochód – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Główną funkcją pokrowców jest ochrona karoserii i innych zewnętrznych elementów samochodu przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. W przypadku plandek zakładanych na auta garażowane materiał zabezpiecza je głównie przed osiadaniem kurzu. Ten stanowi dość duży problem w przypadku pojazdów nieużytkowanych przez dłuższy czas. Brak eksploatacji nie oznacza bowiem pełnej sprawności podzespołów. Pokrowiec na samochód w takiej sytuacji spowalnia między innymi proces starzenia się lakieru tak, by samochód prezentował się dobrze przez długi czas.

Mówiąc o pokrowcach, przeważnie jednak mamy na myśli te zakładane na samochody pozostawiane poza garażem czy wiatą. Na ich stan duży wpływ mają padające deszcz czy grad, promieniowanie UV, a także trudne do usunięcia zanieczyszczenia w postaci ptasich odchodów, liści, fragmentów owadów, błota oraz wielu innych. Właściwe zabezpieczenie pojazdu pozwala cieszyć się znacznie dłużej nie tylko jego nieskazitelnym wyglądem, ale i stanem technicznym. Wybierając zatem pokrowiec na samochód, postaw na akcesoria wielowarstwowe. O ile w przypadku samochodów garażowanych, jeśli nie chcemy przepłacać, w zupełności wystarczy jedna warstwa ochronna, o tyle dla aut pozostawionych pod chmurką, tego typu pokrowce samochodowe mogą stanowić zbyt małe zabezpieczenie.

Pokrowce samochodowe – dobrej jakości materiał

Kupując pokrowiec samochodowy, zwróć uwagę na materiał oraz rodzaj poszczególnych warstw. Zewnętrzna powinna być wodoodporna i dobrze odbijać promienie słoneczne, środkowa to najczęściej warstwa izolacyjna wykonana z pianki, grubszej bawełny lub filcu, wewnętrzna część pokrowca musi być delikatna i dobrze przylegać do karoserii oraz szyb. Miękki materiał nie rysuje powierzchni i dobrze chroni je przed przymarzaniem. Nowoczesne pokrowce samochodowe nie powodują gromadzenia się wilgoci w obrębie samochodu. Prawidłowo użytkowany i przechowywany dobrej jakości pokrowiec na samochód może służyć kilka sezonów.

Specjalne modele przystosowane są nawet do ochrony auta przed gradem. Wytrzymałe tworzywa zatrzymują sporych rozmiarów kule lodu, zapobiegając tworzeniu się wgnieceń na karoserii. Klasyczne pokrowce nie posiadają tych właściwości, dlatego chcąc zabezpieczyć pojazd na wypadek kataklizmu pogodowego, warto sprawdzić ofertę pokrowców antygradowych.

Pokrowce na samochód – właściwy rozmiar i kształt 

Jeszcze do niedawna pokrowiec na samochód kojarzył się kierowcom z mniej lub bardziej kształtną pozbawioną raczej walorów estetycznych płachtą. Sporo do życzenia miały również ich wytrzymałość oraz stopień dopasowania. Obecnie producenci tego typu akcesoriów stawiają na zdecydowanie bardziej dopracowane szczegóły oraz jakość materiałów zapewniających optymalny stopień zabezpieczenia. Lepiej dopasowane do konkretnych modeli aut pokrowce skuteczniej pełnią swoją funkcję. Zakładane na samochody plandeki nie powinny być ani za małe, ani za duże. Rekomendowane przez nas produkty dostępne są w różnych rozmiarach. Pokrowce dedykowane są do samochodów różnych segmentów od niewielkich miejskich modeli w segmencie A po większe pojazdy o typie nadwozia kombi, van oraz SUV. Dobrze dobrany pokrowiec na samochód łatwiej i szybciej się zakłada, a przylegające do karoserii płótno nie rwie się, pozostając na swoim miejscu niezależnie od okoliczności.

Pokrowce samochodowe – dodatkowe udogodnienia

Okazuje się, że proste plandeki samochodowe to już przeszłość. W wielu przypadkach producenci obok trwałości materiałów i dopasowanych kształtów stawiają równie ważne elementy dodatkowe, stanowiące swego rodzaju udogodnienia. Wśród nich wymienić można na przykład kieszenie na lusterka, suwaki umożliwiające otwarcie drzwi auta bez konieczności zdejmowania pokrowca oraz pasy odblaskowe ułatwiające lokalizację pojazdu i umożliwiające dostrzeżenie go po zmroku. Wyposażony w podobne udogodnienia pokrowiec na samochód jest nie tylko doskonałą ochroną, ale i bardzo funkcjonalnym dodatkiem.

Pokrowce na samochód – kiedy się przydają?

Przekonanie, że pokrowiec na samochód przydaje się jedynie w zimie, ma obecnie niewiele wspólnego z prawdą. Przystosowane do różnych warunków uniwersalne pokrowce samochodowe stanowią podstawę wyposażenia zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. Wyposażone w odpowiednie warstwy ochronne plandeki stanowią skuteczną barierę przeciwsłoneczną. Zewnętrzna powłoka odbijająca promienie UV chroni wnętrze auta przed zniszczeniem. Właściwa izolacja zapewnia przyjemny chłód w kabinie nawet w bardzo upalne dni.

Zimą pokrowce na samochód wykorzystuje się głównie do ochrony przed mrozem i wilgocią. Dzięki nim nasz pojazd będzie natychmiast gotowy do jazdy, bez konieczności żmudnego zeskrobywania szronu czy lodu z powierzchni szyb i lusterek.

Zabezpieczony pokrowcem pojazd łatwo utrzymać w czystości. Dobrze chroniony lakier na dłużej pozostaje lśniący, a drobinki brudu nie zaburzają jego struktury. Pokrowce samochodowe spowalniają proces starzenia się pojazdu oraz ograniczają korozję. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć kosztownych napraw i zachować nasze auto w dobrej kondycji.

Pokrowce samochodowe – dostępne rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele gorszej lub lepszej jakości pokrowców. Przed wyborem akcesoriów należy dokładnie określić własne oczekiwania. W zależności od zakresu, w jakim chcemy zabezpieczyć samochód, wyróżnić należy pokrowce obejmujące całe nadwozie auta oraz półplandeki antyszronowe, których właściwości najlepiej sprawdzają się zimą. Tego typu akcesoria mocowane do felg zapobiegają gromadzeniu się na szybach pojazdu szronu i lodu, choć ich wielozadaniowe materiały chronią również przed upałem, promieniowaniem UV i zanieczyszczeniami. Podobnie jak pokrowce na samochód występują w różnych rozmiarach, a ich montaż i demontaż są bardzo szybkie.

Wybierając pokrowiec na cały samochód, pamiętaj o jego właściwym nałożeniu. Często w takich sytuacjach przydaje się pomoc, co nie oznacza, że nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć auta samodzielnie. Proces zaczynamy od rozłożenia pokrowca na dachu, a następnie sprawnie zsuwamy go, zakrywając kolejne fragmenty auta. Każdy pokrowiec na samochód wyposażony jest w system zapięć, w postaci rzepów, zapinek, gumek lub ściągaczy.

Pokrowce na samochód – rekomendowane produkty

W naszym katalogu posiadamy niezawodne pokrowce samochodowe na każdą porę roku. Z nami dobierzesz produkt o wysokiej odporności, trwały, bezpieczny dla auta oraz idealnie dopasowany do jego sylwetki. Posiadamy pokrowce na modele osobowe oraz plandeki na SUV-y w różnych rozmiarach. Nasze pokrowce to trzy warstwy mocnych materiałów o różnych właściwościach, które skutecznie chronią samochód przed skutkami niepogody oraz różnego rodzaju zanieczyszczaniami. Jeśli chcesz chronić jedynie szyby auta, wybierz pokrowce samochodowe z serii akcesoriów przeciwszronowych dostępne w rozmiarach L oraz XL.  

Dowiedz się więcej, jak skutecznie chronić swój samochód w zimie oraz na wypadek upału i wybierz z nami wysokiej jakości akcesoria uniwersalne i dedykowane renomowanych producentów. W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego w naszym sklepie stacjonarnym w Katowicach.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij