Maty szklane

Maty szklane w połączeniu z żywicą poliestrową lub epoksydową służą do wypełniania znacznych ubytków materiału w karoseriach samochodowych, łodziach, przyczepach i innych. Ich głównym zadaniem jest wzmacnianie i usztywnianie konstrukcji naprawianych elementów. Maty szklane stosujemy, gdy użycie tzw. reperaturki jest rozwiązaniem zbyt trudnym lub kosztownym do zrealizowania. Tym bardziej że łatanie dziur przy pomocy maty nie wymaga specjalnych umiejętności.

Stosując maty szklane, pamiętajmy o usunięciu zniszczonego lakieru i oczyszczeniu obrzeża dziury z rdzy. Następnie wycinamy kawałek maty, który będzie służył jako warstwa podkładowa i przytwierdzamy go przy pomocy masy szpachlowej. Kolejny wycięty przez nas fragment musi dokładnie odwzorować kształt i rozmiar dziury. Będzie on tworzył warstwę górną. Następnym krokiem jest przygotowanie żywicy i nasączenie nią wszystkich warstw maty, aż do zrównania jej powierzchni z powierzchnią karoserii. Po stwardnieniu należy wyszlifować materiał papierem ściernym i nałożyć warstwę szpachli, którą również trzeba precyzyjnie wygładzić. Ostatnim etapem prac jest nałożenie podkładu i pomalowanie miejsca docelowego lakierem. Kilka cienkich warstw lakieru barwnego i jedna bezbarwnego sprawią, że po ubytku nie będzie ani śladu. Wypróbuj dostępne w naszej ofercie doskonałej jakości maty szklane marki Boll.

Nie znaleziono produktów

Wybrana przez Ciebie kategoria nie zawiera jeszcze żadnych produktów. Wybierz inna kategorię z drzewa kategorii.
Strona główna
3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.