Materiały ścierne

Materiały ścierne stosuje się na końcu procesu obróbki tworzywa, w celu wygładzenia jego powierzchni. Rozpoczynając prace, należy określić, z jakim rodzajem podłoża będziemy mieli do czynienia, czyli jaki jego typ poddany zostanie obróbce. Dobierając odpowiednie materiały ścierne, powinniśmy pamiętać o podstawowej zasadzie, zgodnie z którą powierzchnie relatywnie miękkie jak drewno czy niektóre tworzywa sztuczne i metale wygładzamy, szlifując lub polerując ściernicami twardymi, natomiast materiały twarde jak kamień, szkło czy stal – ściernicami miękkimi.

Materiały ścierne twarde zazwyczaj stosujemy do szlifowania profilowego i zgrubnego materiałów stosunkowo miękkich, a także do obróbki na mokro, czyli z zastosowaniem chłodziwa. Materiały ścierne miękkie wykorzystuje się do obróbki przedmiotów twardszych, o dużych lub niejednolitych powierzchniach, a także tam, gdzie wskazane jest wydzielanie większej ilości ciepła podczas tarcia wygładzającego. W sklepie dwr.com.pl posiadamy szeroki wybór papierów ściernych, klocków szlifierskich, ściernic ręcznych, włóknin ściernych oraz talerzy i podkładek szlifierskich znanej na rynku akcesoriów motoryzacyjnych marki Boll.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij