Alkomaty

Podczas suto zakrapianej imprezy często zdarza nam się wypić większą ilość alkoholu, w związku z czym na drugi dzień nie mamy pewności, czy jego poziom w naszym organizmie został zniwelowany do zera i czy wsiadając za kierownicę samochodu, nie narazimy siebie oraz innych użytkowników ruchu na niebezpieczeństwo. W podobnych sytuacjach rozwiązaniem są dostępne na rynku akcesoriów motoryzacyjnych różnego rodzaju alkomaty, które analizują skład wydychanego przez nas powietrza pod kątem obecności alkoholu. W zależności od typu urządzenia pomiarowe mogą być mniej lub bardziej dokładne.

Wyróżniamy alkomaty półprzewodnikowe, czyli te najbardziej popularne wśród indywidualnych użytkowników. Ze względu na dość niski poziom dokładności otrzymane podczas badania wyniki powinniśmy traktować raczej orientacyjnie. Innym typem są alkomaty elektrochemiczne, które dzięki wbudowanemu czujnikowi osiągają wysoki poziom dokładności, a wskazywane przez nie wyniki można traktować jako materiał dowodowy. Ważnym aspektem ich użytkowania jest fakt, iż na wynik pomiarów nie mają wpływu żadne inne substancje spożywane przez badanego. Najbardziej precyzyjnym rodzajem urządzeń są alkomaty spektrofotometryczne wykorzystywane do badania stacjonarnego na posterunkach policji, w sądach czy szpitalach. Akcesoriów tych nie trzeba kalibrować, w związku z czym są zawsze gotowe do natychmiastowego użycia. Polecamy kieszonkowy alkomat FITalco oraz certyfikowany alkomat jednorazowy AMiO.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij