Wczytuję dane...

Oleje

W naszym katalogu znajdują się dwa rodzaje olejów: przekładniowe i silnikowe.

Oleje silnikowe są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania poszczególnych elementów jednostki napędowej. Przede wszystkim redukują tarcia i zapobiegają wewnętrznej korozji, utrzymując silnik w czystości i zmniejszając jego zużycie. 

Oleje te posiadają w swoim składzie olej bazowy, dodatki uszlachetniające i modyfikatory lepkości. Tak bogaty i zwykle zróżnicowany skład wynika z konieczności przystosowania ich do parametrów różnych rodzajów silników.

Wśród dostępnych rodzajów olejów silnikowych wymienia się: 

  • oleje syntetyczne – stanowią doskonałą ochronę dla ruchomych elementów silnika, zapewniając ich płynną pracę nawet przy dużym nacisku i w wysokiej temperaturze,
  • oleje półsyntetyczne – łączą w sobie cechy olejów syntetycznych i mineralnych. Są rzadziej stosowane w nowych jednostkach napędowych,
  • oleje mineralne – ze względu na słabsze właściwości stosowane są głównie w starszych silnikach, szczególnie w sytuacji nadmiernego pobierania oleju.

Oleje przekładniowe mają za zadanie przede wszystkim skutecznie smarować współpracujące elementy, w odpowiedni sposób odprowadzać ciepło, chronić materiały przed korozją i utrzymywać mechanizmy w czystości.

Oleje przekładniowe zapewniają odpowiednie warunki pracy przekładniom, które są urządzeniami wysoko mechanicznie obciążonymi. Ich zadaniem jest przenoszenie ruchu z wału napędzającego na wał bierny. Wiąże się to najczęściej z jednoczesną zmianą prędkości i momentu obrotowego, co powoduje poddawanie oleju ekstremalnie dużym obciążeniom.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów