Lakiery

Lakiery są roztworami substancji błonotwórczych złożonych z żywic naturalnych i sztucznych, rozpuszczalników, rozcieńczalników organicznych oraz zmiękczaczy. Warstwa nałożonego lakieru przylega ściśle do powierzchni wskutek przemian fizykochemicznych, do których dochodzi między nim a pokrywaną powierzchnią. Lakier chroni podłoże przed działaniem czynników chemicznych, fizycznych i mechanicznych, a niejednokrotnie pełni też funkcję dekoracyjną.

Lakiery wytwarzane są z półproduktów, które rozpuszcza się lub rozcieńcza się wraz z odpowiednimi dodatkami jak barwniki, aktywatory i utwardzacze. Po wymieszaniu i odfiltrowaniu wszystkich składników powstaje gotowy produkt. Ze względu na skład substancji błonotwórczych wyróżnia się lakiery olejne, żywiczne, bitumiczno - asfaltowe, pochodne celulozy, poliwinylowe, kauczukowe, poliuretanowe i inne. W podkategorii tej znajdują się lakiery często stosowane w samodzielnych naprawach i ulepszaniu stylistyki samochodów jak lakiery w formie sprayu, lakiery do lamp, lakiery do zacisków hamulcowych, a także powłoki gumowe. Polecamy wydajne lakiery znanych i cenionych marek Boll, K2, Wesco oraz Champion.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij