Światłowody LED

Światłowody LED wykorzystują technologię światła elektroluminescencyjnego i jako takie są doskonałym sposobem dekoracji oświetleniowej wnętrza samochodu. Nierażące, liniowe i równomiernie rozłożone na całej długości kabla światło gwarantuje doskonały efekt wizualny. Dzięki niewielkim wymiarom i wyjątkowej elastyczności światłowody LED idealnie układają się w szczelinach deski rozdzielczej czy drzwi auta. Powstały dzięki nim lekki i subtelny kontur świetlny nadaje wnętrzu pojazdu nowoczesnego charakteru i nietuzinkowej estetyki, pobierając przy tym niewielką ilość prądu.

W sklepie dwr.com.pl posiadamy bogaty wybór światłowodów samochodowych LED marki EinParts. Dzięki odpowiedniej konstrukcji akcesoria nadają się do instalacji w dowolnym miejscu wewnątrz pojazdu. Wszystkie dostępne u nas zestawy wyposażone są w przetwornicę napięciową, generującą znaczne oszczędności poboru energii. Łatwe w montażu, podłączone do źródła zasilania 12V elementy gwarantują skuteczną, efektowną i bezawaryjną eksploatację, którą możemy cieszyć się przez długi czas.

Światłowody samochodowe LED – prosty sposób na efektowne doświetlenie wnętrza

W gamie innowacji oświetlenia samochodowego swoje miejsce znalazł również światłowód LED. Okazał się on niezwykle prostym i jednocześnie efektywnym rozwiązaniem o zaletach zarówno praktycznych, jak i estetycznych. Technologia światłowodowa zrewolucjonizowała wiele dziedzin życia i pracy, oferując skuteczny w każdym aspekcie i praktycznie niezawodny system działania. W funkcji oświetlenia światłowody LED tworzą doskonałą dekorację, stylizują wnętrze i nadają mu niepowtarzalnego charakteru. Niezwykle cienki pasek przewodzi wiązkę światła na całej swojej długości, dzięki czemu efekt jest perfekcyjny w każdych okolicznościach.

Ambient LED czy też inaczej światłowód el wire cechuje niezwykle oszczędna forma, która pozwala na doświetlenie i wyróżnienie nawet trudno dostępnych miejsc, szczelin i zakamarków. Trwały i jednocześnie łatwy w obróbce materiał, z którego wykonane są światłowody, pozwala na dowolną aranżację przestrzeni, docinanie na wymiar oraz stabilne mocowanie pasków świetlnych w różnych lokalizacjach kabiny, a nawet bagażnika. Światłowód LED do samochodu to bardzo efektowna opcja doposażenia, na którą decyduje się coraz więcej właścicieli zarówno nowych, jak i nieco starszych pojazdów.

Światłowód LED do samochodu – sposób działania oświetlenia

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów światłowody LED emitują wiązkę równomiernie, zapewniając spektakularny efekt estetyczny. Wyróżniamy światłowody LED ze świecącymi końcówkami w odpowiedniej aranżacji przypominającymi rozgwieżdżone niebo oraz listwy rozdzielające światło na całej długości, świetne do konturowania drzwi, kokpitu, progów, klamek oraz innych elementów i przestrzeni, które chcemy wyróżnić. Zdecydowanie częściej wykorzystywanym w motoryzacji jest drugi typ światłowodu.

Do prawidłowego działania ambient LED wykorzystuje diodę LED. Ta wysyła wiązkę światła, która następnie równomiernie rozchodzi się po całym światłowodzie, zapewniając bardzo delikatny i przyjemny dla zmysłów efekt. Oświetlenie LED ambient do auta w postaci listwy światłowodowej wyposażone zostało też w odpowiedni kontroler napięcia. Dzięki przetwornicy z łatwością podłączymy światłowód el wire do samochodowego źródła zasilania 12V. Co ważne doskonały efekt stylistyki światłem można osiągnąć przy stosunkowo niewielkim poborze prądu.

Światłowody samochodowe, oświetlenie LED ambient do auta – zalety technologii

Światłowód el wire to łatwy sposób na atrakcyjną dekorację wnętrza samochodu oraz doświetlenie elementów wyposażenia takich jak klamki, schowek czy podłokietnik. W ciemności kabina auta staje się zdecydowanie mniej funkcjonalna. Sytuację te zmienić mogą równo zamontowane listwy świetlne, które pomogą zlokalizować klamkę, oznaczyć schowek czy miejsce na kubek w podłokietniku. Aspekt funkcjonalności światłowodów LED idzie również w parze z estetyką przestrzeni. Światłowody LED do samochodu przewodzą wiązki w różnych kolorach, dzięki czemu efekt ich zastosowania można dostosować do indywidualnych oczekiwań użytkowników.

Ambient LED to rodzaj ozdoby, którą możesz zastosować zarówno w kabinie auta, jak i w bagażniku. Ten typ dekoracji świetnej doskonale sprawdzi się również w innych miejscach. Ze względu na swoje długotrwałe działanie z powodzeniem wykorzystywany jest też w przestrzeniach przemysłowych i prywatnych, do aranżacji wystaw sklepowych, pokoików dziecięcych, altanek ogrodowych, na przyjęciach i w innych okolicznościach. Lekka konstrukcja przewodu oraz elastyczna struktura pozwala na jego montaż praktycznie wszędzie. Niewielkich rozmiarów kontroler nie zajmuje dużo miejsca i bardzo łatwo ukryć go w przestrzeni pojazdu oraz w innym wnętrzu. Światłowód el wire jest dość cienki, dlatego bez problemu zmieści się w szczelinach drzwi, progów oraz w ściankach czy podłodze bagażnika.

Łagodna wiązka emitowana przez światłowód LED nie oślepia i nie zaburza koncentracji kierowcy. Stylowe światło stanowi efektowny dodatek i element wykończenia wnętrza zarówno nowoczesnych samochodów, jak i modeli starszej generacji. Łatwy system instalacji oraz forma paska, który umieścisz w nawet niewielkiej szczelinie sprawiają, że prosty tuning optyczny kabiny swojego auta możesz przeprowadzić samodzielnie. Przewód możesz przyciąć w dowolnym miejscu, tak by jak najlepiej dopasować go w przestrzeni docelowej. Światłowody LED o różnej długości wraz z niezbędnym osprzętem kosztują w naszym sklepie od ok. 30 do 60zł. W aspekcie ekonomicznym warta podkreślenia jest również duża oszczędność energii podczas użytkowania światłowodów LED. Specjalna technologia pozwala osiągnąć zadowalający i długotrwały rezultat przy jednoczesnym niewielkim poborze prądu.

Światłowody LED – jakie produkty oferujemy?

Oświetlenie samochodowe to obecnie bardzo szybko rozwijająca się branża i pole stale zaskakujących funkcjonalnością i stylistyką innowacji. Światłowody LED to opcja wyposażenia, która z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród kierowców, jak i producentów aut. Ci ostatni decydują się na zastosowanie oświetlenia neonowego najczęściej w modelach segmentu premium. Tego typu oświetlenie LED ambient do auta znajdziesz również w formie zestawów do samodzielnego montażu. Prezentujemy światłowody samochodowe marki EinParts. Listwy w kolorach białym, czerwonym, bursztynowym, fioletowym, niebieskim, pomarańczowym oraz zielonym zapewniają szerokie pole działań stylizacyjnych. Posiadamy światłowody LED o długości 1, 3 oraz 5m, które możesz przycinać według własnych potrzeb. Ambient LED Einparts ma grubość od 0,61mm do maksymalnie 2mm, jest elastyczny i łatwy do ułożenia. Dostępne w naszym asortymencie światłowody samochodowe LED wyposażone zostały w niezbędne do ich prawidłowego działania przetwornice napięcia.

Choć światłowody samochodowe są dość powszechne i pojawiają się również w wyposażeniu fabrycznym, ich użytkowanie obwarowane jest pewnymi ograniczeniami. Atrakcyjna kolorowa dekoracja może rozpraszać innych kierowców i wprowadzać ich w błąd. Do stylizacji warto wybierać zatem barwy neutralne. Eksploatację światłowodów należy ograniczyć do pokazów motoryzacyjnych, jazdy w terenie lub oświetlenia wnętrza na postoju. Użytkowanie oświetlenia na drogach publicznych może rodzić pewne kontrowersje.

Światłowód LED do samochodu to skuteczny sposób personalizacji auta, dlatego wielu kierowców decyduje się na zastosowanie tego rodzaju dodatkowego oświetlenia. Entuzjastom nieoczywistych rozwiązań, dzięki którym łatwo osiągniesz fenomenalny efekt estetyczny, rekomendujemy światłowody el wire dostępne w naszym asortymencie. Zachęcamy również do przeglądania innych pełnych inspiracji kategorii produktów. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jesteśmy do dyspozycji. Skontaktuj się z naszym konsultantem lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Katowicach.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Kolor
Długość
Producent
zamknij