Mierniki grubości lakieru

Mierniki grubości lakieru to praktyczne urządzenia, za pomocą których możemy zmierzyć grubość lakieru na karoserii samochodu oraz wykryć dodatkową jego warstwę nałożoną zazwyczaj podczas dokonywania naprawy. Nawet niewielkie uszkodzenie, które nie zostało odpowiednio zabezpieczone, może stać się potencjalnym źródłem ataków korozji. Dlatego też tak ważna jest kontrola stanu powłoki lakierniczej na przykład podczas zakupu samochodu na rynku wtórnym.

Mierniki grubości lakieru dokonują pomiaru grubości warstwy niemetalicznej na podłożu metalowym. Proste odsłony urządzeń pomiarowych sprawdzą się na podłożach stalowych, również ocynkowanych. Dla określenia grubości warstwy niemetalicznej na podłożach aluminiowych niezbędny jest droższy i bardziej zaawansowany sprzęt. Mierniki grubości lakieru dokonują pomiaru odległości od powierzchni czujnika przytykanego do lakieru do powierzchni metalowej. W samochodzie, w którym nie dokonano żadnych ingerencji, warstwa lakieru powinna być niemalże równa na całej powierzchni karoserii. Poszczególne mierniki różnią się między sobą wielkością ekranu LCD, zakresem dokonywanych pomiarów, możliwością zastosowania na różnych typach podłoża, zastosowaniem dodatkowych elementów jak podświetlenie ekranu, możliwością zapamiętywania wyników pomiaru, pojemnością baterii oraz odpornością na pracę w trudnych warunkach. Polecamy wysokiej jakości mierniki grubości lakieru marki Prodig Tech.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij