Podnośniki

Podnośniki to urządzenia należące do kanonu wyposażenia warsztatowego, jednak przydają się również w trasie, podczas niespodziewanej konieczności wymiany koła. Wybór dobrego sprzętu, który spełni wszystkie oczekiwania, nie jest łatwy. Zwłaszcza że na rynku dostępnych jest wiele odsłon mniej lub bardziej skutecznych akcesoriów.

W zależności od indywidualnych potrzeb oraz zakresu zastosowania wyróżniamy podnośniki trapezowe z przekładnią śrubową znajdujące się w opcjonalnym wyposażeniu wielu aut, wystarczające do wymiany uszkodzonego w trasie koła. Ich prosta konstrukcja opiera się na śrubie z gwintem drobnozwojowym, do obracania której służy składany uchwyt. Niewielkich rozmiarów sprzęt jest łatwy do przewożenia, jednak nadaje się jedynie do sporadycznego wykonywania drobnych napraw. Innym typem są podnośniki hydrauliczne słupkowe odpowiadające na potrzeby bardziej wymagających kierowców. Spory udźwig i konstrukcja, która bez problemu zmieści się w przestrzeni bagażnika sprawiają, że są to urządzenia bardzo funkcjonalne, a jednocześnie solidne i stabilne. Zasada ich działania opiera się na pracy tłoka, który podczas pompowania wysuwa się z obudowy, szybko unosząc i opuszczając pojazd. Ostatnim rodzajem są podnośniki hydrauliczne dźwigowe, zwane potocznie żabami. Proste w obsłudze urządzenia nie nadają się do wożenia w bagażniku, jednak ich budowa zapewnia komfort wymiany kół nawet w mniej sprzyjających warunkach. Polecamy różne odsłony podnośników marek AMiO i Stanmot.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij