Przełączniki

Przełączniki to drobne elementy dodatkowe, których zastosowanie jest niezwykle szerokie. Występują one w większości urządzeń zasilanych prądem. Doskonałym przykładem są włączniki światła, które działają na zasadzie trwałej zmiany położenia styków. W ich przypadku przerwanie obwodu może zostać wywołane tylko przez ponowne użycie przycisku. Wyróżniamy przełączniki kluczykowe, zwane również stacyjkami, dźwigienkowe, przypominające joystick, kołyskowe, wandaloodporne, z dodatkową ochroną przed uszkodzeniem oraz wciskane o typowej dla przełączników konstrukcji i zasadzie działania.

Istnieje też inna grupa przełączników, które automatycznie reagują na zmiany. Jednym z przykładów tego typu akcesoriów jest kontaktron, zwany inaczej czujką. W jego przypadku zmiany styku przełączającego mają miejsce tak szybko, jak tylko wykrywane jest pole magnetyczne. Kontaktrony znajdują się między innymi w czujnikach okiennych lub w licznikach rowerowych. Używa się ich także w obwodach bezpieczeństwa. Wiele rodzajów przełączników stosowanych jest również w motoryzacji, dlatego, jeśli potrzebujesz tego typu elementu, sprawdź naszą ofertę przełączników marki Carmotion.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij