Lampy i światła STOP

Światła stop służą do informowania innych uczestników ruchu drogowego o naciśnięciu hamulca zazwyczaj w celu wykonania manewru skrętu, ale też przyhamowania lub zatrzymania w korku, dlatego ich prawidłowe działanie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Emitowane światło nie powinno razić w oczy, szczególnie w nocy, ale też musi być widoczne z odległości co najmniej trzydziestu metrów nawet w słoneczny dzień. Uniwersalne lampy stop mają kolor czerwony i stanowią integralną część tylnych świateł zespolonych lub są odrębnymi elementami. Trzecim światłem hamowania jest to, które znajduje się z tyłu na środku pojazdu, przy górnej lub dolnej krawędzi szyby.

Światła stop z hydraulicznym układem hamulcowym włączane są przy użyciu wyłącznika ciśnieniowego w przewodzie hamulcowym. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest włącznik umiejscowiony w pedale hamulca. Co ważne, natężenie wiązki emitowanego przez lampy stop światła jest mocniejsze od tego generowanego przez lampy pozycyjne. Jako istotny element oświetlenia samochodowego światła stop mogą uchronić kierowcę oraz innych uczestników ruchu drogowego przed kolizją lub wypadkiem. W ofercie naszego sklepu znajdziecie dodatkowe diodowe lampy stop renomowanej marki Automax.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij