Wczytuję dane...

Szczotki i skrobaczki do szyb

Skrobaczki do szyb są jednymi z akcesoriów, które każdy kierowca powinien zawsze mieć w sezonie zimowym w zasięgu ręki, mimo że konieczność ich użycia nie jest przyjemną perspektywą. Dlaczego tak się dzieje? Jednym z podstawowych powodów jest bezgraniczne zaufanie do tworzyw sztucznych, mimo, że nie są one ani jedynym, ani najlepszym materiałem do produkcji skrobaczek.

Skrobaczki do szyb z tworzyw sztucznych są tanie i lekkie. Na mrozie kruszeją i tracą swoją elastyczność. W efekcie, nawet jeśli się nie połamią, to na pewno nie zedrą szronu na całej szerokości łopatki. Ponieważ tworzywa sztuczne nie są tak twarde, jak szkło, nie ma przynajmniej ryzyka porysowania szyby.

Skrobaczki do szyb z mosiądzu również nie porysują szyby. Jednocześnie ich krawędź jest równiejsza niż krawędź skrobaczki z tworzywa, co przekłada się na szybsze i sprawniejsze usuwanie szronu.

Skrobaczki do szyb z miedzi, podobnie jak mosiężne, są bardzo skuteczne i trwałe. Miedź w porównaniu z mosiądzem charakteryzuje się większą elastycznością, więc skrobaczka lepiej dopasowuje się do kształtu szyby.

Skrobaczki do szyb z gumą mają tę zaletę, że za pomocą gumowego paska daje się zetrzeć drobinki szronu i można też wykorzystać go jako ściągaczkę, co przyda się przy mocno zaparowanych szybach.

 

W sklepie dwr.com.pl zaopatrzysz się w skrobaczki i szczotki do szyb wykonane z różnych materiałów przez sprawdzonych producentów: MURSKA, SENA, CARMOTION, KUNGS, KUFIETA i STANMOT.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów