Szczotki i skrobaczki do szyb

Szczotki i skrobaczki do szyb są jednymi z tych akcesoriów, które kierowca w sezonie zimowym powinien mieć zawsze w zasięgu ręki. Ponieważ perspektywa ich użycia daleka jest od przyjemnej, kierowcy powinni dokonać wyboru akcesoriów, które najbardziej wpisują się w ich potrzeby i realizują najwyższe standardy skuteczności oraz wygody eksploatacji. Istotnym aspektem w tym zakresie jest materiał, z którego wykonane zostały poszczególne elementy. Najtańsze skrobaczki wykonane są z niskiej jakości tworzywa sztucznego. To jednak nie zawsze najlepiej nadaje się do oczyszczania szyb, zwłaszcza gdy pokrywająca je warstwa lodu jest dość gruba. Plastikowe akcesoria na mrozie kruszeją i tracą swoją elastyczność, co może negatywnie wpłynąć na efekty ich pracy.

Popularnym ostatnio rodzajem skrobaczek do szyb są te wykonane z mosiądzu. Równa i wytrzymała krawędź idealnie zbiera z szyby szron, bez obawy o uszkodzenie szklanej powierzchni. Równie skutecznym rozwiązaniem są skrobaczki miedziane, które charakteryzują się większą elastycznością, w związku z czym lepiej dopasowują się do kształtu szyby. Niektóre skrobaczki do szyb samochodowych wyposażone są również w gumowy pasek pełniący funkcję ściągaczki do wody oraz specjalne wcięcie do czyszczenia oszronionych piór wycieraczek. W naszym sklepie zaopatrzysz się w wygodne szczotki do odśnieżania, łopaty samochodowe, a także wydajne skrobaczki Murska, Sena, Kufieta, Kungs, Carmotion, Stanmot i Automax.

Szczotki i skrobaczki do szyb – dlaczego są tak potrzebne?

W bardziej sceptycznych kręgach kierowców funkcjonuje przekonanie, że skrobaczki do szyb są już wynalazkiem dość przestarzałym, a zasadność ich stosowania podawana jest w wątpliwość. Często też zauważa się tendencje wymiany skrobaczki do szyb na wydajny odmrażacz w sprayu lub elektryczny gadżet. Okazuje się jednak, że wciąż przeważająca liczba kierowców decyduje się na zakup prostego akcesorium. Co więcej, skrobaczka do szyb jest pierwszą rzeczą, o której pomyślą, widząc rankiem zalegający na szybach samochodu lód. Najprostsze rozwiązania, mimo że dla wielu nieaktualne i pozostające w tyle za nowinkami technologicznymi sprawdzają się jako środki szybkiego reagowania, podręczne i przede wszystkim stosunkowo tanie.

Odpowiednia widoczność ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze zarówno kierowców, jak i innych uczestników ruchu. Sezon zimy oraz towarzyszące mu okoliczności pogodowe to sprawdzian cierpliwości i odpowiedzialności kierowców. Wraz z nadejściem mrozów praktycznie każdego ranka zmuszeni jesteśmy pozbywać się grubszej lub cieńszej warstwy szronu bądź lodu z powierzchni szyb samochodowych. Rozsądek nakazuje, by w odpowiedni do tego sprzęt jak skrobaczki i szczotki do szyb zaopatrzyć się nieco wcześniej. Ujemne temperatury mogą bowiem pojawić się już jesienią.

Solidne szczotki i skrobaczki do szyb to akcesoria, które posłużą nam kilka sezonów, dlatego właśnie one najczęściej stoją na pierwszej linii frontu w walce ze szronem, lodem i śniegiem. Łatwe w obsłudze urządzenia bez problemu przechowasz w schowku lub przestrzeni bagażnika, dzięki czemu przygotujesz swoje auto do jazdy niezależnie od miejsca postoju. Pośpiech i brak cierpliwości powodują, że efekty odśnieżania karoserii samochodu oraz zdrapywania lodu z szyby są niekiedy dość marne. Tymczasem jazda zaśnieżonym i oblodzonym pojazdem jest nie tylko niebezpieczna, ale i niedozwolona. Kierowcy, którzy nie dopełnią obowiązków w tym zakresie, mogą liczyć się ze sporej wysokości mandatem.

Szczotki i łopaty do odśnieżania – kiedy przydają się najbardziej?

Obok skrobaczki do szyb, szczotka do odśnieżania jest jednym z najpopularniejszych akcesoriów wchodzących w skład zimowego wyposażenia samochodu. Nierzadko kierowcy decydują się też na zakup łopaty do śniegu. W okresach najbardziej uporczywych opadów wyjechanie autem z miejsca postoju często nie jest możliwe. Dobrej jakości szczotka o długim lub krótkim uchwycie pozwoli oczyścić karoserię z grubej warstwy śniegu. Pamiętajmy, by nie ograniczać się jedynie do łatwo dostępnych miejsc. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na dachu auta nie powinny zalegać czapy śnieżne. Śnieg spadający z jadącego samochodu może utrudnić widoczność i stać się przyczyną niebezpiecznej sytuacji drogowej. Na dokładne odśnieżenie auta warto poświęcić nieco więcej czasu i energii. Obowiązek ten ułatwią nam odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb narzędzia. Polecamy krótkie, łatwe w przechowywaniu szczotki, którymi bez problemu odśnieżysz niewielki samochód oraz szczotki do odśnieżania osadzone na teleskopowych uchwytach przystosowane do pracy przy samochodach o większych gabarytach.

Organizując zimowy ekwipunek kierowcy, warto zaopatrzyć się również w praktyczne łopaty do śniegu. Te przydają się, gdy zmuszeni jesteśmy odkopywać auto z zaspy śnieżnej. Z pomocą łopaty szybko usuniemy śnieg nagromadzony w nadkolach i wokół pojazdu. Sprawdź niezawodne akcesoria z naszego katalogu.

 • Łopata samochodowa do śniegu AMiO SS1 to bardzo ergonomiczna i lekka konstrukcja, dzięki której bez trudu usuniesz śnieg utrudniający wyjazd z miejsca parkingowego czy podjazdu. Wykonana z wytrzymałego tworzywa łopata składa się do rozmiarów akcesorium, które bez problemu przechowamy w przestrzeni bagażnika lub pod siedzeniem w kabinie auta.
 • Łopata do śniegu Stanmot osadzona na teleskopowym trzonku to wielozadaniowy sprzęt, który przydaje się do wykonania przydomowych prac związanych z odśnieżaniem oraz jako element, który zabierzesz w trasę. Łopata przystosowana jest do pracy na dużym mrozie. Ergonomiczny uchwyt oraz dopracowana konstrukcja gwarantują wysoki standard użytkowania.

Skrobaczki do szyb samochodowych – jakie akcesoria wybierać?

Skrobaczki do szyb to jedne z tych akcesoriów samochodowych, które podlegają nieustannym modyfikacjom. Producenci prezentują rozwiązania funkcjonalne o prostej lub zdecydowanie bardziej złożonej konstrukcji. Skrobaczki dostępne w wielu rozmiarach i kształtach to propozycja, w której każdy kierowca znajdzie coś dla siebie. Wybierając właściwy sprzęt, warto wziąć pod uwagę jego funkcjonalność, dodatkowe rozwiązania usprawniające pracę, formę dostosowaną do indywidualnych potrzeb oraz zakres działań i przestrzeni.

Skrobaczki do szyb – podstawowe rozwiązania

Małe skrobaczki do szyb są poręczne i zmieszczą się dosłownie wszędzie. Wśród dodatkowych udogodnień, które prezentują różne modele skrobaczek, wymienić można również ergonomiczne gumowe rączki, paski z elastycznego tworzywa przeznaczone do usuwania wody z szyby, a także specjalne wgłębienia do czyszczenia oszronionych piór wycieraczek. Jeśli szukasz skrobaczki lekkiej, wygodnej w przechowywaniu oraz skutecznej, sprawdź nasze rekomendacje.

 • Skrobaczka do szyb samochodowych Baby-Is Kungs to bardzo prosta, kompaktowa forma wykonana z solidnego tworzywa sztucznego, które doskonale radzi sobie ze szronem pokrywającym szklane powierzchnie. Skrobaczkę wyróżnia elastyczna struktura poprawiająca efektywność procesu skrobania. Ostrze idealnie dopasowuje się do szyby, a rączka wygodnie trzyma się w dłoni.
 • Skrobaczka do szyb samochodowych Carmotion wykonana z poliwęglanu zapewnia rewelacyjne rezultaty oczyszczania szyby przy jednoczesnym miłym wrażeniu ciepła uzyskanym dzięki gumowej rączce. Uchwyt o właściwościach antypoślizgowych to opcja dla niecierpliwych i mniej uważnych użytkowników.
 • Skrobaczka do szyb samochodowych Kungs Mid-Is to połączenie trzech mocnych ostrzy dla jeszcze lepszego efektu oczyszczania szyby z lodu i szronu. Specjalna rozkładana konstrukcja pozwala na zastosowanie preferowanego rodzaju ostrza. Dzięki specjalnemu wcięciu zadbasz również o dobrą kondycję piór wycieraczek. Trójkątna skrobaczka osadzona została na wygodnej rączce.

Szczotko-skrobaczki do szyb samochodowych – praktyczne i korzystne opcje

Praktyczną opcją są skrobaczki do szyb połączone ze szczotkami. Narzędzia dwa w jednym pozwalają dokładnie oczyścić auto z zalegającego śniegu i szronu, a często są też rozwiązaniem korzystniejszym ze względów finansowych. Wśród polecanych przez nas produktów znalazły się:

 • Szczotko-skrobaczka do szyb samochodowych Alpin marki Sena wykonana z solidnego tworzywa. Wydłużona rączka oraz gumowy antypoślizgowy uchwyt ułatwiają pracę. Na powierzchni skrobaczki zastosowano specjalne ząbki do kruszenia grubszych warstw lodu.
 • Szczotko-skrobaczka do szyb samochodowych Stanmot to rozwiązanie inne niż większość tego typu akcesoriów. Elementy konstrukcji można rozłożyć, uzyskując w ten sposób dwa niezależne sprzęty – praktyczną szczotkę oraz lekką i poręczną skrobaczkę.
 • Szczotko-skrobaczka Murska 585 z mosiężnym ostrzem to funkcjonalne połączenie komfortu i efektywności działania. Skrobaczka Murska wyposażona została w pasek z tworzywa przeznaczony do osuszania szklanej powierzchni. Narzędzia można również użytkować osobno. Rozłożone są również łatwiejsze w przechowywaniu.
 • Szczotko-skrobaczka Murska 590 z ostrzem akrylowym to propozycja testowana w surowych warunkach fińskich zim. Miękka szczotka bez problemu upora się ze śniegiem na karoserii. Skrobaczka Murska 590 posiada opcję wymiany bezpiecznego dla szklanych powierzchni ostrza. Jedno akcesorium może służyć nam zatem wiele sezonów.
 • Szczotko-skrobaczka do szyb samochodowych Kungs Max-Is stanowi funkcjonalne połączenie wydajnej skrobaczki o trzech wymiennych ostrzach oraz szczotki o gęstym i wytrzymałym włosiu. Testowane w ekstremalnych warunkach materiały doskonale spisują się w codziennej eksploatacji.
 • Szczotko-skrobaczka do szyb samochodowych Kungs Mega-Is gwarantuje wyjątkowo daleki zasięg, który pozwala pozbyć się śniegu i lodu z nawet trudno dostępnych miejsc pojazdu.

Szczotko-skrobaczki do szyb samochodowych – konstrukcje teleskopowe

Większe, teleskopowe rozwiązania to doskonała alternatywa dla kierowców aut dostawczych oraz wysokich aut osobowych jak vany, SUV-y czy busy. Udostępniamy również modele z obrotową głowicą oraz możliwością dopasowania ostrza do skali zadania. Wypróbuj rekomendowane rozwiązania znanych i cenionych marek.

 • Szczotko-skrobaczka do szyb samochodowych z obrotową głowicą i teleskopem Kufieta to narzędzie praktyczne i skuteczne w walce z zimowym żywiołem. Jego zalety doceniają kierowcy aut wielkogabarytowych, których przygotowanie do jazdy w zimie wymaga sporo zaangażowania. Z wydajną szczotką oraz wyposażoną w ząbki do kruszenia lodu skrobaczką łatwo usuniesz go z powierzchni szyby oraz trudno dostępnych miejsc.
 • Szczotko-skrobaczka do szyb Kungs Tele-Is to jedno z bardziej praktycznych rozwiązań dostępnych w naszej ofercie. Długi na ponad 100cm uchwyt zapewnia szeroki zakres działań. Skrobaczka do szyb posiada ergonomiczny uchwyt oraz końcówkę z trzema ostrzami przystosowanymi do oczyszczania mniej lub bardziej oszronionych powierzchni.
 • Szczotko-skrobaczka do szyb samochodowych na teleskopowym uchwycie Carmotion realizuje wysokie oczekiwania w zakresie skuteczności i funkcjonalności. Gęste włosie szczotki bez trudu zgarnia nawet grubą warstwę śniegu. Dobrze zaprojektowana konstrukcja stanowi niezawodne wsparcie kierowców poszukujących akcesoriów nietuzinkowych i wydajnych.

Skrobaczki do szyb z mosiężnym ostrzem

Pomijając względy komfortu eksploatacji, skrobaczki do szyb powinny być przede wszystkim skuteczne. Wpływ na efektywność tego typu akcesoriów ma materiał ostrza. Najbardziej popularnym ostatnio typem są skrobaczki do szyb z mosiężnym ostrzem. Mosiądz jest zdecydowanie bardziej wytrzymały od plastiku w związku z czym akcesoria, w których wykorzystano ten materiał, są trwalsze. Łatwiej też radzą sobie z grubą warstwą lodu czy szronu, nie rysując jednocześnie szyby i nie osłabiając jej kondycji. Rekomendujemy najlepsze fińskie skrobaczki Murska, które zdają egzamin w nawet najtrudniejszych okolicznościach.

 • Skrobaczka Murska 575 z mosiężnym ostrzem to najczęściej wybierany przez kierowców model. Mosiądz jest materiałem, który nie rysuje twardszego od siebie szkła. Dodatkowo powierzchnia ostrza z mosiądzu jest idealnie gładka, co zwiększa precyzję jego działania. Skrobaczka Murska posiada również wgłębienia, dzięki którym oczyścisz pióra wycieraczek z zalegającego na nich szronu lub lodu.
 • Skrobaczka Murska 580 z mosiężnym ostrzem i wydłużonym uchwytem dobrze dopasowującym się do kształtu dłoni. Wykorzystanie praktycznej nakładki umożliwia zastosowanie skrobaczki na uchwytach o różnej długości.
 • Skrobaczka Murska 580L dedykowana do oczyszczania większych powierzchni, na przykład samochodów dostawczych. Właściwości tego modelu docenią między innymi kierowcy zawodowi. Skrobaczka Murska posiada dwa ostrza – mosiężne do usuwania lodu oraz elastyczne do zgarniania wody.
 • Skrobaczka do szyb samochodowych mosiężna z uchwytem Gripon marki Kufieta stworzona została z myślą o wysokim komforcie użytkowania. Uchwyt rewelacyjnie układa się w dłoni, ułatwiając pracę w pozycji dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Mosiądz wykorzystany w ostrzu skrobaczki to gwarancja szybkiego efektu idealnie oczyszczonej szyby.

Skrobaczki do szyb samochodowych z rękawicą

Biorąc pod uwagę fakt, iż zimowa aura jest zazwyczaj dość uciążliwa pod względem niskich temperatur, producenci zimowych akcesoriów samochodowych proponują kierowcom skrobaczki do szyb z rękawiczkami chroniącymi dłonie przed zimnem. Przyjemne materiały zdecydowanie poprawiają komfort pracy, umilając nieco poranne zmagania. Poza oczywistymi walorami praktycznymi skrobaczki do szyb z rękawicami wykonane są bardzo estetycznie. Kierowcy mogą wybierać spośród wielu wzorów i kolorów adekwatnych do indywidualnych potrzeb.

Sprawdź rekomendowane przez nas skrobaczki do szyb. Oferujemy szeroki wybór rozwiązań przystosowanych do pracy w różnych warunkach. Nasze propozycje to zdecydowany „must have” zimowego wyposażenia pojazdu. O tym, co jeszcze może przydać się kierowcy w sezonie mrozów i śnieżyc przeczytacie na naszym blogu. Oferujemy też fachowe doradztwo konsultantów. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Katowicach.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij