Wczytuję dane...

Osłony haka holowniczego

Osłony haka holowniczego stosowane są w zewnętrznej części zestawu haka holowniczego, która obejmuje kulę oraz gniazdo elektryczne. W przypadku najnowszych rozwiązań kula haka to połączenie stalowej odkuwki matrycowej z wałkiem stalowym zakończonym znormalizowaną kulą. Zestaw pokryty jest warstwą farby antykorozyjnej. Nie zawsze to wystarczy, aby utrzymać kulę haka we właściwej kondycji. Dobrą praktyką jest nakładanie na nią osłony haka holowniczego, zwanej przez kierowców kapturkiem.

Osłony haka holowniczego spełniają dwie ważne funkcje:

  • Zabezpieczają element przed zabrudzeniami, wilgocią i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być bardzo niebezpieczne w trakcie jego użytkowania. Woda powoduje powstanie korozji kuli, a zabrudzenia i odpryski od kamieni mogą uniemożliwić prawidłowe holowanie, ponieważ zaczep nie będzie prawidłowo przylegał do jej powierzchni. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do odłączenia przyczepy podczas jazdy.
  • Osłony haka holowniczego zwiększają także widoczność wystającej kuli, co jest szczególnie istotne dla innych kierowców w warunkach ograniczonej widoczności. Z tego powodu osłony haka holowniczego powinny być zawsze stosowane.

 

W sklepie dwr.com.pl zaopatrzycie się w osłony haka holowniczego marki CARMOTION.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów