Osłony haka holowniczego

Osłony haka holowniczego stosowane są w zewnętrznej części zestawu elementów holowniczych, który obejmuje kulę oraz gniazdo elektryczne. Nowoczesne rozwiązania występują  w postaci stalowej odkuwki matrycowej z wałkiem zakończonym znormalizowaną kulą. Zestawy pokryte są zazwyczaj warstwą farby antykorozyjnej, jednak z biegiem czasu i ta może nie wystarczyć, by utrzymać kulę haka we właściwej kondycji. Popularną praktyką jest nakładanie na nią specjalnej osłony zwanej przez kierowców kapturkiem.

Osłony haka holowniczego pełnią bardzo ważne funkcje z punktu widzenia zabezpieczania elementów przed zabrudzeniami, wilgocią oraz drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a w konsekwencji przed korozją i zniszczeniem haka. W skrajnych przypadkach zły stan haka może doprowadzić do odłączenia się przyczepy od pojazdu holującego. Osłony sprawiają również, że hak jest bardziej widoczny dla kierowców jadących za wyposażonym w niego samochodem. Ta rola akcesoriów jest szczególnie istotna podczas jazdy w warunkach znacznie ograniczonej przejrzystości powietrza. Między innymi właśnie z tego powodu rekomendowane jest stosowanie osłonek haka holowniczego. Polecamy czarne lub srebrne elementy marki Carmotion.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij