Chemia samochodowa Prestone

Prestone jest amerykańską marką preparatów chemii samochodowej produkowanych przez KIK Custom Products Inc. Tworzone przez lata innowacyjne rozwiązania marki wpłynęły znacząco na standard ochrony i eksploatacji poszczególnych podzespołów mechanicznych pojazdów. Firma wprowadziła na rynek pierwszy płyn do chłodnic z zawartością glikolu etylenowego oraz inhibitorów korozji chroniących elementy układu chłodzenia przed rdzą. W bogatym asortymencie Prestone znajdziemy między innymi niezawodne środki do chłodnic, płyny do uszczelniania i płukania chłodnic, odrdzewiacze, odkamieniacze oraz testery płynu chłodniczego. Sporo miejsca w katalogu artykułów amerykańskiej firmy zajmują również dodatki do paliw, produkty dla warsztatów, płyny eksploatacyjne oraz środki przystosowane do użytkowania w sezonie zimowym.

Szeroki wybór rewelacyjnych produktów oraz wieloletnie doświadczenie plasuje markę na pozycji lidera brandów motoryzacyjnych o globalnym zasięgu. Jej oferta systematycznie się powiększa, prezentując kierowcom różnorodne rozwiązania do pielęgnacji samochodów. Sprawdź precyzyjnie skomponowaną gamę płynów chłodniczych oraz środków do układów wspomagania Prestone dostępną na stronie naszego sklepu internetowego.

Prestone – innowacyjne rozwiązania dla Twojego samochodu

Marka Prestone oferuje swoim klientom doskonałe rozwiązania w zakresie ochrony i pielęgnacji poszczególnych podzespołów mechanicznych pojazdu. Firma od początków swojego istnienia pretendowała do pozycji lidera branży. Wzbogacone formuły oraz unowocześniony proces produkcji gwarantują wysoką jakość preparatów, które z upływem czasu podlegały regularnym modyfikacjom. W kolejnych latach marka Prestone wprowadzała na rynki motoryzacyjne całego świata środki o wyjątkowych właściwościach, których próżno było szukać w ofercie konkurencji.

Do najważniejszych osiągnięć firmy w zakresie rozwijania możliwości różnego rodzaju płynów eksploatacyjnych należą między innymi:

  • Stworzenie pierwszego płynu do chłodnic bazującego na glikolu etylenowym stanowiącym obecnie główny składnik wielu innych produktów o tym samym przeznaczeniu.
  • Wzbogacenie płynów chłodniczych o inhibitory korozji, których zadaniem jest ochrona podzespołów układu chłodzącego oraz optymalizacja jakości ich pracy.
  • Innowacje w zakresie zabezpieczenia konstrukcji i przedłużenia okresu eksploatacji chłodnic aluminiowych.
  • Wprowadzenie systemu „No Glug Jug” umożliwiającego wygodne i precyzyjne napełnienie zbiornika chłodnicy nieprzerwanym strumieniem.
  • Opracowanie formuły uniwersalnego płynu do chłodnic możliwego do zastosowania w każdej marce i modelu pojazdu.

Na przestrzeni lat firma zaprezentowała również wiele innowacji w zakresie pielęgnacji i ochrony chłodnic samochodowych, a także urządzeń przeznaczonych do magazynowania wody w przyczepach kempingowych czy łodziach. Obecnie w bogatej ofercie marki znajdziemy również wydajne i niezawodne kosmetyki do auta.

Jakie produkty marki Prestone znajdziecie w naszej ofercie?

Popularnych wśród kierowców oraz doskonale ocenianych przez ekspertów branży automotive preparatów Prestone nie mogło zabraknąć również w ofercie naszego sklepu. Dla jeszcze lepszej ochrony poszczególnych elementów układów chłodniczych i kierowniczych rekomendujemy stosowanie płynów chłodzących oraz wspomagających, preparatów do płukania chłodnic, a także uszczelniaczy, których działanie realnie wpływa na jakość prowadzenia pojazdów.

Płyn do chłodnic Prestone w formie koncentratu oraz gotowego produktu

Wyprodukowane w oparciu o nowoczesną koncepcję „All makes, all models” dostosowane do potrzeb technologicznych wielu samochodów uniwersalne płyny do chłodnic dostępne są w formie środków gotowych do użytku oraz wydajnych koncentratów. Opatentowana formuła Extended Life zapewnia długą eksploatację zarówno nowych, jak i starszych układów. Płyn do chłodnic Prestone realizuje najwyższe standardy jakości i kompatybilności z podzespołami układów. Z koncentratu w opakowaniu o pojemności 4 litrów można uzyskać 8 litrów gotowego produktu skutecznego w temperaturze do -37°C. Pojemnik wyposażony w ergonomiczny uchwyt gwarantuje wygodną aplikację środka.

Płyn do układów wspomagania kierownicy Prestone Power Steering Fluid

Sprawny układ kierowniczy jest jednym z ważniejszych elementów decydujących o komforcie i bezpieczeństwie jazdy samochodem. Płyn do układów wspomagania kierownicy Prestone Power Steering Fluid stworzony został z myślą o najskuteczniejszej pielęgnacji i wspieraniu poszczególnych podzespołów mechanizmu. Preparat wpływa na prawidłową pracę pompy oraz odpowiada za cichą pracę układu nawet w starszych modelach pojazdów.

Dla pełnej ochrony elementów środek wzbogacony został o formułę uszczelniającą „Stop Leak” zapobiegającą powstawaniu wycieków z układu oraz eliminującą te już powstałe.

Preparat do płukania chłodnic Prestone Super Radiator Flush

Na prawidłowe działanie układu chłodzenia znaczny wpływ ma również jego systematyczne czyszczenie. Osady, rdza, a nawet kamień zalegające na elementach skutecznie osłabiają jego wydajność, dlatego ich wypłukiwanie to podstawa efektywnej eksploatacji. Płyn do płukania chłodnic Prestone Super Radiator Flush może być stosowany we wszystkich typach pojazdów. Jego kompleksowe działanie przywraca sprawność układu chłodzenia, zapobiegając jednocześnie jego uszkodzeniu. Preparat jest całkowicie bezpieczny dla elementów aluminiowych i gumowych.

Uszczelniacz do chłodnic Prestone

Dodatkowe zabezpieczenie układu chłodzącego w pojeździe zapewnia wysoce skoncentrowany uszczelniacz do chłodnic Prestone. Jego regularne stosowanie zapobiega powstawaniu wycieków. Zawarte w preparacie włókna kevlaru wykazują wysoką wytrzymałość nawet przy dużych obciążeniach. Środek może być stosowany bez obaw o uszkodzenia podzespołów gumowych, aluminiowych oraz wykonanych z innych metali.

Wysoka pozycja Prestone na globalnym rynku motoryzacyjnym

Działalność firmy Prestone to nie tylko produkcja preparatów chemii samochodowej, ale i serwis, szeroko zakrojone wsparcie techniczne oraz współpraca z największymi koncernami motoryzacyjnymi. Zaprojektowanie specjalnego sprzętu do płukania i napełniania chłodnic płynem zoptymalizowało proces serwisowy wykonywany zarówno w profesjonalnych punktach, jak i przez samych kierowców. Prestone jako jedna z ważniejszych marek motoryzacyjnych na świecie gwarantuje swoim klientom najwyższy poziom jakości i skuteczności produktów uniwersalnych realizujących jednocześnie najbardziej wygórowane oczekiwania indywidualnych odbiorców.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR.MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.