Trójkąty ostrzegawcze

Trójkąty ostrzegawcze zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach europejskich znajdują się na liście obowiązkowego wyposażenia pojazdów. Konieczność sygnalizowania oraz ostrzegania innych kierowców o obecności na drodze spowodowanej przymusowym postojem uzależniona jest od miejsca, w którym doszło do awarii lub kolizji i dotyczy tylko dróg twardych. Na drogach nieutwardzonych trójkąty ostrzegawcze nie muszą być stosowane. Pamiętajmy jednak, że prawidłowe sygnalizowanie powinno odbywać się przez cały okres trwania postoju, od rozpoczęcia działań awaryjnych, aż do momentu ich całkowitego zakończenia.

Nie bez znaczenia jest również odległość trójkąta od pojazdu stanowiącego ewentualną przeszkodę. Tę jasno określają przepisy, które biorą pod uwagę prędkość pojazdów, szybkość reakcji oraz długość drogi hamowania. Prawo drogowe przewiduje, że trójkąty ostrzegawcze na autostradzie lub drodze ekspresowej powinno ustawiać się w odległości 100 m za pojazdem, na drogach poza obszarem zabudowanym – 30-50 m za autem, natomiast w terenie zabudowanym do 1 metra za przeszkodą. Sprawdź dostępne w naszej ofercie homologowane trójkąty ostrzegawcze marki Carmotion.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij