Prostowniki samochodowe

Zima to trudny czas dla kierowców, zwłaszcza gdy zamontowane w ich pojazdach akumulatory z różnych względów rozładowują się, uniemożliwiając uruchomienie silnika. Okazuje się, że z tego typu problemami borykają się właściciele zarówno starszych, jak i nowoczesnych modeli aut. W przypadku tej drugiej grupy zbyt duże obciążenie elektroniką może powodować szybsze zużywanie się baterii. Ratunkiem dla rozładowanego akumulatora jest dobry prostownik samochodowy, który przywróci urządzeniom dawne parametry i moc. W zależności od potrzeb możemy wybierać prostowniki samochodowe o większym lub mniejszym napięciu, pamiętajmy jednak, by było ono dostosowane do potrzeb akumulatora.

W ofercie naszego sklepu posiadamy różne prostowniki samochodowe z funkcjami szybkiego ładowania, wspomagania rozruchu oraz niezbędnymi zabezpieczeniami chroniącymi systemy elektryczne pojazdu przed uszkodzeniem. Poszczególne urządzenia różnią się też rozmiarem. Polecamy większy sprzęt warsztatowy oraz mniejsze urządzenia, które bez problemu zmieszczą się w przestrzeni bagażnika. Niektóre dostępne u nas prostowniki samochodowe posiadają ułatwiające użytkowanie sygnalizację typu LED lub cyfrowy wyświetlacz. W trosce o różnorodne potrzeby naszych klientów przygotowaliśmy ofertę, w której skład wchodzą niezawodne prostowniki samochodowe znanych i cenionych producentów jak Carmotion, AMiO, Kukla oraz Sena w bardzo atrakcyjnych cenach.

Prostownik samochodowy – najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę

Kupując prostownik samochodowy, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych jego parametrów. Do najważniejszych wartości należą:

 • Prąd ładowania skutecznego określający ilość czasu, jaką potrzebuje prostownik samochodowy do całkowitego naładowania akumulatora. Przy niskiej wartości tego parametru przywrócenie baterii do stanu używalności może zająć sporo czasu.
 • Prąd ładowania szczytowego, który wskazuje maksymalną wydajność, jaką osiąga prostownik do akumulatora. Warto podkreślić, że z tą mocą prostownik nie pracuje jednak cały czas. Osiąga ją tylko w momentach szczytowych.
 • Napięcie wyjściowe, którego wartość musi być taka sama dla prostownika i zasilanego akumulatora. W tym przypadku warto postawić na prostownik do akumulatorów, który posiada funkcję ładowania baterii samochodowych o różnych napięciach.
 • Napięcie zasilające określające wartość prądu, jakim może być zasilany dany prostownik do akumulatorów.

Prostownik do akumulatora – jakie produkty posiadamy w naszej ofercie?

Rozładowanie akumulatora jest zazwyczaj sytuacją niespodziewaną i zdarza się w najmniej dogodnym momencie. Jeśli problem zaczyna mieć charakter powtarzalny lub wręcz regularny należy pomyśleć o zakupie nowego elementu.

W zależności od sytuacji i gdy umożliwia ona jeszcze naładowanie baterii oraz prawidłowy jej rozruch, warto zwrócić uwagę na kilka typów ładowarek. W naszym asortymencie znajdziecie:

 • Prostowniki samochodowe standardowe przeznaczone do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, wyposażone w podstawowe zabezpieczenia termiczne oraz przeciwprzepięciowe.
 • Prostowniki mikroprocesorowe, czyli automatyczne przystosowane do pracy z każdym rodzajem baterii kwasowo-ołowiowych i żelowych. Prostownik do akumulatorów wykazuje podwyższoną odporność na działanie pyłów czy zachlapanie wodą. Posiada też zaawansowane zabezpieczenia między innymi przed zwarciem, odwrotnym podłączeniem urządzenia, przeciążeniem, przegrzaniem oraz przeładowaniem. Tego typu prostowniki wyłączają się automatycznie po osiągnięciu zamierzonego rezultatu ładowania.
 • Prostownik do akumulatorów z funkcją szybkiego ładowania, która przydaje się w chwili, gdy zależy nam na czasie i bezzwłocznym uruchomieniu pojazdu.
 • Prostownik samochodowy z regulacją napięcia z możliwością podpięcia do akumulatorów 6V, 12V i 24V.
 • Prostowniki samochodowe z rozruchem. Tzw. boostery przydają się w nagłych sytuacjach, gdy musimy szybko uruchomić pojazd.
 • Prostownik samochodowy z sygnalizacją LED, która informuje o stopniu naładowania akumulatora.

Prostowniki samochodowe – popularni producenci

W sprzedaży posiadamy prostowniki do ładowania akumulatorów w samochodach osobowych i dostawczych dobrych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość i funkcjonalność urządzeń. Nasze prostowniki samochodowe dostosowane są do różnych typów akumulatorów, dlatego w ich bogatej gamie każdy kierowca w potrzebie znajdzie coś dla siebie.

Prostowniki samochodowe Carmotion

Carmotion to sprawdzony dostawca wysokiej jakości akcesoriów samochodowych. Urządzenia mobilne, wycieraczki i elementy oświetlenia do aut sprzedawane pod markami handlowymi BloomVisionMyway i Carmotion cieszą się na rynku dużą popularnością i są rekomendowane przez profesjonalistów branży. Firma wciąż rozwija swój asortyment, dopracowując artykuły zarówno pod względem estetycznym, jak i ich praktycznych funkcji, wydajności i trwałości. W ofercie naszego sklepu posiadamy:

 • prostowniki samochodowe Carmotion do szybkiego ładowania oraz z opcją rozruchu do akumulatorów 12V i 24V wykonane z wytrzymałych materiałów, wyposażone w wygodną kieszeń do przechowywania przewodów oraz rączkę ułatwiającą przenoszenie urządzenia,
 • prostownik samochodowy z mikroprocesorem Carmotion przeznaczony do ładowania różnych typów akumulatorów o napięciu wyjściowym 6V i 12V.

Prostowniki samochodowe AMiO

Producent zaopatruje w akcesoria samochodowe hurtownie, warsztaty oraz sklepy motoryzacyjne w kraju i za granicą. Oferta marki dostępna jest między innymi dla klientów w Niemczech, Austrii, Grecji czy na Słowacji. Stały rozwój gamy produktowej oraz nowości dostosowane do obowiązujących trendów gwarantują duże zainteresowanie asortymentem AMiO, w którym znajdziemy elementy niezbędnego wyposażenia autaakcesoria oświetleniowe, a także drobny i profesjonalny sprzęt warsztatowy. Polecamy doskonałej jakości prostownik do akumulatorów automatyczny AMiO DVL DBC-4A z cyfrowym wyświetlaczem o prądzie ładowania 2 do 4A, do baterii 6V i 12V z wszystkimi niezbędnymi zabezpieczeniami.

Prostowniki samochodowe Kukla

Firma specjalizuje się w produkcji ładowarek do akumulatorów oraz innych tego typu akcesoriów przeznaczonych głównie dla branży motoryzacyjnej. Zakres usług obejmuje zarówno produkcję, sprzedaż, jak i opiekę serwisową, dlatego też produkty marki Kukla są jednymi z najczęściej wybieranych przez kierowców. Udostępniamy skuteczne prostowniki samochodowe 6V, 12V i 24V z funkcją rozruchu i regulacją napięcia.

Prostowniki samochodowe Sena

Sena jest jednym z najbardziej liczących się w branży importerów i dystrybutorów akcesoriów samochodowych. Wszystkie produkty marki charakteryzuje wysoki standard wykonania, doskonałe parametry techniczne oraz innowacyjne rozwiązania sprawdzające się w różnych sytuacjach drogowych. Oferta firmy skierowana jest zarówno do klientów z Polski, jak i Austrii, Belgii, Czech, Portugalii, Rosji i wielu innych. Polecamy wydajne prostowniki samochodowe z sygnalizacją LED do akumulatorów 12V, wyposażone w rączkę umożliwiającą wygodny transport urządzeń.

Prostownik do akumulatora – jak wybrać dobre urządzenie?

Wybierając prostownik do akumulatora, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę kilka parametrów. Wartość prądu prostownika samochodowego nie może przekraczać jednej dziesiątej pojemności podpinanego akumulatora. Przykładowo: akumulator o pojemności 40Ah – prostownik do akumulatora 4A. Prąd szczytowy określa maksymalną wydajność danego urządzenia. Wartość ta nie określa jednak mocy, z jaką ładowarka pracowała będzie cały czas. Istotną kwestią jest dostosowanie napięcia wyjściowego akumulatora i prostownika. Umożliwiamy zakup dobrych prostowników samochodowych podłączanych do akumulatorów 6V, 12V oraz 24V. Prostowniki samochodowe z przełącznikami napięcia umożliwiają jego dostosowanie do różnych typów baterii.

Jeśli nie wiesz, jaki prostownik do akumulatorów wybrać, zwróć również uwagę na jego dodatkowe funkcje. Poszczególne prostowniki samochodowe posiadają na przykład opcje szybkiego ładowania lub dodatkowe zabezpieczenia chroniące aparaturę przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych oraz niewłaściwą eksploatacją. Możesz wybrać również prostownik do akumulatora z rozruchem, a także czytelną sygnalizacją LED oraz wyświetlaczem. Prezentujemy wiele artykułów odpowiadających na zróżnicowane potrzeby kierowców.

Prostownik samochodowy – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Decydując się na pierwszy lepszy prostownik samochodowy, narażamy się na niebezpieczeństwo złego doboru parametrów lub zakupu urządzenia niskiej jakości. Jego działanie w skrajnych wypadkach może wyrządzić spore szkody. Wadliwy prostownik do akumulatora może doprowadzić do uszkodzenia instalacji elektrycznej pojazdu, co jest tyleż niebezpieczne, co problematyczne i rodzi dość duże koszty naprawy. Prostownik do akumulatorów dobrej marki wykazuje długą żywotność, co w perspektywie eksploatacji samochodu ma ogromne znaczenie. Lepiej kupić droższy prostownik samochodowy, który posłuży nam na lata, niż połasić się na urządzenia, których gwarancja i skuteczność kończą się dość szybko.    

Prostownik do akumulatora to urządzenie, które niejednokrotnie trzeba przewozić w samochodzie. Warto zdecydować się zatem na zakup produktu w kompaktowej formie. Poręczny prostownik samochodowy bez problemu zmieści się w bagażniku, nie zajmie też wiele miejsca w przestrzeni garażu czy warsztatu.  

Więcej informacji o funkcjach i zastosowaniu różnych prostowników samochodowych stanowiących niezbędne wyposażenie każdego kierowcy znajdziecie w naszym poradniku blogowym. Zachęcamy również do kontaktu z naszymi konsultantami oraz wizyty w sklepie stacjonarnym w Katowicach.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij