Lampy ostrzegawcze

Lampy ostrzegawcze, potocznie zwane kogutami to elementy świetlne stosowane do oznaczania pojazdów uprzywilejowanych, pojazdów mogących stwarzać utrudnienia w ruchu drogowym, a także do sygnalizowania zagrożeń na obszarach, na których z powodu wysokiego natężenia hałasu sygnalizacja akustyczna jest nieskuteczna. Ze względu na sposób emitowania światła wyróżniamy obrotowe lampy ostrzegawcze, w których specjalne lustro obraca się wokół nieruchomej żarówki, lampy stroboskopowe, których żarnik wysyła okresowo impuls świetlny oraz diodowe, gdzie diody LED wysyłają światło poprzez soczewki.

W zależności od typu pojazdu oraz jego przeznaczenia na drodze stosuje się różne kolory lamp ostrzegawczych. Niebieskie to elementy zarezerwowane wyłącznie dla pojazdów uprzywilejowanych takich jak ambulans, radiowóz, wóz strażacki czy samochody służby więziennej. Lampy o barwie czerwonej stosowane są w pojazdach zamykających kolumnę samochodów. Światła pomarańczowe zobaczymy na pojazdach służb drogowych oraz innych maszyn stwarzających potencjalne zagrożenie w ruchu ulicznym. Dostępne w ofercie naszego sklepu lampy ostrzegawcze AMiO, Carmotion i Blow posiadają wygodne, umożliwiające ich szybką instalację uchwyty magnetyczne. Dzięki odpowiednim certyfikatom znaczna większość przeznaczona jest do wykorzystania na wszystkich drogach Unii Europejskiej.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij