Dętki rowerowe

Dętki są newralgiczną częścią wyposażenia każdego roweru, niestety często narażoną na uszkodzenia. Powodem jest zwykle ich cienkościenna budowa oraz fakt, że niemal bezpośrednio biorą one na siebie wszelkie obciążenia mechaniczne związane z jazdą po nierównej i wymagającej nawierzchni. Zakup odpowiednich dętek rowerowych zazwyczaj nie stanowi problemu. Ważne jednak, by wybierając odpowiedni element wziąć pod uwagę jego rozmiar oraz rodzaj wentyla. Właściwy dobór akcesoriów zapobiegnie ewentualnym usterkom.

Dętki rowerowe zaopatrzone są w trzy rodzaje wentylów. Presta to wentyl stosowany zwykle w szosówkach lub rowerach trekingowych. Dunlop to najpopularniejszy rodzaj wentyla dedykowany dla rowerów miejskich. Schrader lub AV jest bardzo popularnym i uniwersalnym wentylem samochodowym umożliwiającym pompowanie kół pompką samochodową. Dokonując zakupu akcesoriów, zwróćmy szczególną uwagę na ich szerokość. Zbyt wąska dętka rowerowa może mocno się rozciągać, co znacznie osłabia strukturę materiału i zwiększa podatność na przebicie. Rozmiar dętki oznaczany jest najczęściej w zakresach na przykład 26x1,75-2,5 co oznacza, że wybrana dętka do roweru będzie pasowała do opony o średnicy 26” i szerokości, od 1,75” do 2,5”. W ofercie naszego sklepu posiadamy dętki rowerowe marki Stanmot w różnych rozmiarach, z popularnymi wentylami Dunlop, wkłady zaworu oraz łatki naprawcze Carmotion.

Dętka rowerowa – czym jest i do czego służy?

Użytkowanie roweru nie zawsze wiąże się ze znajomością jego konstrukcji. W tej niezaprzeczalnie istotną rolę odgrywają dętki rowerowe. Wypełniona powietrzem guma utrzymuje prawidłowe ciśnienie w oponie. Pompowanie kół dotyczy zatem wypełniania powietrzem ukrytej pod oponą dętki. Ponieważ koła rowerowe różnią się od siebie poszczególnymi parametrami, warto dobrze przemyśleć wybór konkretnej dętki. Tylko dobrze dopasowana dętka rowerowa umożliwia bezpieczną i komfortową jazdę. Dętka rowerowa powinna mieć właściwy, odpowiadający wymogom technicznym jednośladu rozmiar oraz zgodny z rodzajem jego wyposażenia wentyl.

Dętki do roweru – najważniejsze kryteria doboru

Wymieniając akcesoria rowerowe, warto dobrze przemyśleć aspekty ich funkcjonalności oraz wydajnego działania w danym typie pojazdu. Wielość dostępnych na rynku typów jednośladów o różnym przeznaczeniu oznacza jednocześnie spory wybór elementów wyposażenia, zarówno tego podstawowego jak dętki rowerowe, jak i dodatkowego. Rowery górskie, miejskie, wyczynowe to jedynie podstawowe rodzaje o różnych wymaganiach mechanicznych i wytrzymałościowych. Dedykowane do poszczególnych pojazdów dętki różnią się między innymi grubością tworzywa, szerokością oraz zastosowanym wentylem.

Wymieniając dętkę w kole rowerowym, wybierz rodzaj wentyla analogiczny do fabrycznego. Wszelkie odstępstwa mogą zakończyć się wymianą całej opony. W przypadku wentyli warto zwracać uwagę nie tylko na wspominany już w tekście rodzaj, ale i długość. Rekomendowanym przez doświadczonych cyklistów typem wentyla jest ten przystosowany do pompki samochodowej. Dostępność urządzeń oraz łatwość i wygoda ich obsługi przekonują do wyboru rowerów z właśnie takim typem wentyli. Inne takie jak Presta czy Dunlop wymagają zastosowania dedykowanych pompek rowerowych.

Dętka rowerowa musi być idealnie dopasowana do opony. Te zazwyczaj posiadają odpowiednie oznaczenia, dzięki którym użytkownikowi łatwiej jest dobrać odpowiedni element. Liczby na oponie to najczęściej informacje dotyczące szerokości elementu podanej w wymaganym zakresie oraz średnicy. Obecnie na rynku dostępne są rowery wyposażone w koła o rozmiarach od 16 do nawet 36 cali. Największą popularnością cieszą się te w zakresie od 26 do 29 cali. Podana wartość określana jest też często w milimetrach, na przykład 26 cali średnicy koła o szerokości 2” przekłada się na 559mm średnicy i 40mm szerokości.

Znajomość tych wartości oraz umiejętność ich prawidłowego odczytania ułatwiają wybór właściwej dętki do roweru. Mniej zorientowani rowerzyści mogą oczywiście skorzystać ze wsparcia konsultanta. Robiąc zakupy w naszym sklepie, możesz liczyć na profesjonalną poradę oraz pomoc w wyborze najlepszej opcji wyposażenia.

Dętki do roweru – oferowane produkty

W naszym asortymencie posiadamy dętki do roweru marki Stanmot w różnych rozmiarach z klasycznym rodzajem wentyla Dunlop zapewniającym szybkie i łatwe pompowanie. Dętki do roweru wykonane zostały z trwałej gumy butylowej. Akcesoria wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz związane z jazdą po nierównej nawierzchni obciążenia dynamiczne. Solidne tworzywo gwarantuje długi czas bezawaryjnej eksploatacji. Mocna dętka rowerowa Stanmot gwarantuje odpowiednie ciśnienie wewnątrz opony oraz pewność i komfort użytkowania w nawet mniej sprzyjających warunkach. Oferowane przez nas dętki do roweru to produkty fabrycznie nowe, bez uszkodzeń czy wad.

W gamie prezentowanych w katalogu naszego sklepu akcesoriów dostępne są:

  • Dętki rowerowe 16 x 1,75 dedykowane do rowerów miejskich oraz MTB, przeznaczonych dla młodzieży i osób niskiego wzrostu
  • Dętki do roweru 20 x 1,75 dla młodzieży, typu MTB i miejskich
  • Dętki rowerowe 24 x 1,75 do zastosowania w rowerach młodzieżowych, MTB oraz przeznaczonych do jazdy miejskiej
  • Dętki do roweru 26 x 1,75 do opon stosowanych w jednośladach miejskich, młodzieżowych oraz MTB
  • Dętki rowerowe 28 x 1,75 dedykowane do opon rowerów miejskich, szosowych, trekkingowych i crossowych

Sklep dwr.com.pl oferuje niezawodne akcesoria rowerowe przydatne w codziennej i wyczynowej eksploatacji jednośladów. Nasze produkty realizują zróżnicowane oczekiwania odbiorców, ułatwiając serwis, przechowywanie oraz funkcjonalne użytkowanie roweru połączone z obsługą nowoczesnych urządzeń mobilnych. Więcej o zastosowaniu konkretnych akcesoriów dowiesz się od naszych konsultantów. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub wizyty w naszym sklepie stacjonarnym w Katowicach.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij