Folie do przyciemniania szyb samochodowych

Kierowcy bardzo często decydują się na dokonywanie zmian wizualnych w swoich samochodach. Tak zwany tuning optyczny ma też niejednokrotnie charakter praktycznych usprawnień poprawiających komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Dużą popularnością wśród właścicieli pojazdów cieszy się ostatnio efekt przyciemnianych szyb. Producenci aut często mają tę opcję w standardzie wyposażenia lub proponują ją swoim klientom w pakiecie dodatkowym. Właściciele nieco starszych pojazdów mogą przyciemnić szyby w profesjonalnym warsztacie lub zdecydować się na samodzielny montaż powłoki.

W ofercie naszego sklepu posiadamy dobrej jakości folie przyciemniające renomowanych producentów takich jak AMiO i Carmotion oraz rolki pasów przeciwsłonecznych na przednią szybę marki Automax. Funkcjonalne artykuły dają gwarancję doskonałego efektu, trwałości oraz zapewniają najwyższy standard użytkowania. Odpowiednio nałożona folia do szyb chroni wnętrze auta przed niekorzystnym wpływem wysokich temperatur. Folia do przyciemniania zapewnia również dyskrecję pasażerom przebywającym wewnątrz pojazdu. Ciemne szyby dobrze komponują się z elegancką stylistyką aut i dodają charakteru tym mniej wyrazistym. W naszym asortymencie posiadamy folie przyciemniające umożliwiające modernizację w stopniu wybranym przez klienta. Gwarantujemy również możliwość zakupu akcesoriów niezbędnych do szybkiej i efektywnej aplikacji powłoki.

Folia do przyciemniania szyb samochodowych – dostępne stopnie przyciemnienia

Posiadamy folie przyciemniające w różnych odcieniach. W zależności od indywidualnych oczekiwań i potrzeb udostępniamy produkty o większym lub mniejszym stopniu przyciemnienia. Skala ta wyrażona jest procentowo i wygląda następująco:

 • light light black – 40% przyciemnienia szyby
 • light black – 60% przyciemnienia szyby
 • black – 75% przyciemnienia szyby
 • dark black – 85% przyciemnienia szyby
 • super dark black – 95% przyciemnienia szyby
 • ultra dark black – 98% przyciemnienia szyby

Folia na szyby samochodowe – zalety użytkowania

Kierowcy decydujący się na przyciemnianie szyb w samochodach zwracają uwagę zarówno na aspekt wizualny, jak i praktyczne zalety nałożenia powłoki. Niezależnie od motywów jej stosowania folia na szyby samochodowe skutecznie zabezpiecza wnętrze pojazdu oraz znajdujących się w nim pasażerów przed przegrzaniem oraz zgubnym promieniowaniem UV, zapewnia komfort jazdy, ograniczając oślepiające refleksy świetlne, tworzy w środku auta intymną atmosferę, chroniąc osoby podróżujące i przewożone przedmioty przed wścibskim okiem przechodniów i potencjalnych złodziei. Ciemne szyby to prestiż i elegancja, ale i niezawodne zabezpieczenie w momencie wypadku. Folia do szyb samochodowych zapobiega rozprzestrzenieniu się drobnych kawałków szkła po kabinie pojazdu w czasie wypadku, a przy drobnych kolizjach pomaga zachować szybę w całości.

Jakich producentów folie przyciemniające posiadamy w naszej ofercie?

W sprzedaży posiadamy wysokiej klasy folie przyciemniające do samodzielnego montażu znanych na rynku motoryzacyjnym marek. Dzięki estetycznemu dopracowaniu i najlepszym materiałom efekty, jakie gwarantuje folia do przyciemniania na szybach, są spektakularne. Duża trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne gwarantują dłuższą żywotność powłoki, bez obaw o utratę właściwości praktycznych czy atrakcyjnego wyglądu.

Folia do szyb samochodowych marki AMiO

Folie przyciemniające AMiO to doskonałe rozwiązania dla wszystkich, którzy poszukują perfekcyjnego efektu w rozsądnej cenie. Ich powłoka pozbawiona jest jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych czy wizualnych, co znacznie podnosi standard użytkowania. Folia do przyciemniania szyb AMiO polecana i stosowana jest przez profesjonalistów. Produkt dobrze oceniają też kierowcy, którzy zdecydowali się na samodzielny montaż. Dostępna w różnych rozmiarach i stopniach przyciemnienia, od light black do super dark black folia do szyb gwarantuje idealne dopasowanie oraz długotrwały rezultat wizualny.

Folie przyciemniające do szyb marki Carmotion

Dostępne w wielu odcieniach, od light light black do ultra dark black folie przyciemniające Carmotion idealnie komponują się ze stylistyką pojazdów, dodając im wyrazistej elegancji. Produkty wykonane są z mocnego i odpornego na uszkodzenia materiału. Ich montaż jest łatwy i nie wymaga użycia dodatkowych środków chemicznych niebezpiecznych dla karoserii czy szkła. Dzięki zaawansowanej technologii filtrów folia na szyby samochodowe pomaga chronić skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV oraz redukuje zakres docierających do wnętrza samochodu refleksów świetlnych obniżających koncentrację i komfort podróżowania. Produkty w zależności od rodzaju wykazują doskonałe efekty ograniczające wpływ szkodliwych czynników wyrażony współczynnikami:

 • VLT – ilość światła, jakie przepuszcza folia do szyb samochodowych
 • UV – ilość promieniowania ultrafioletowego, jakie przepuszcza folia do przyciemniania szyb
 • IR – ilość promieniowania cieplnego, jakie przepuszcza folia na szyby samochodowe

Folie przyciemniające – akcesoria niezbędne do skutecznego montażu

Niezwykle istotnym elementem prawidłowego przyciemnienia szyb w samochodzie jest przygotowanie odpowiednio wyposażonego warsztatu pracy. W dobrze pomyślanych zestawach AMiO i Carmotion oprócz rolki folii znajdziecie wiele niezbędnych akcesoriów takich jak nożyk do jej docięcia pod wymiar szyby oraz szpachelka do ułożenia i wyrównania powłoki. W ofercie naszego sklepu posiadamy również dodatkowe zestawy, w razie, gdyby producent, którego artykuł kupiliście, nie wyposażył go w odpowiednie instrumenty. Polecamy dobrej jakości raklę z filcem, odtłuszczacz do przygotowania powierzchni docelowej oraz komplet funkcjonalnych przyborów do nakładania folii i naklejek.

Folia na szyby samochodowe – montaż w kilku krokach

Na początkowym etapie montażu powłoki ochronnej, jaką stanowi folia do przyciemniania szyb warto dobrze zorganizować sobie niezbędne zaplecze warsztatowe. Oprócz akcesoriów potrzebnych do prawidłowego nałożenia folii warto zaopatrzyć się w dobry preparat do mycia szyb oraz chłonne ręczniki papierowe. W kolejnych krokach należy:

 • Dobrze umyć szybę, tak by nałożona na nią folia do przyciemniania uzyskała odpowiednią przyczepność. Podczas czyszczenia nie zapominamy również o krawędziach i uszczelkach.
 • Przyciąć szablon folii przyciemniającej na zewnętrznej stronie szyby. Szablon możemy przygotować metodą na mokro lub na ciepło. Oddziaływanie ciepłego powietrza powoduje, że folia do szyb obkurcza się do pożądanego rozmiaru. Przygotowując idealny szablon, należy pozbyć się zgromadzonej pod folią wilgoci, pęcherzyków powietrza oraz wszelkich nierówności.
 • Przenieść szablon na wewnętrzną stronę umytej i zwilżonej płynem szyby. Folia do przyciemniania posiada warstwę właściwą i zabezpieczającą. Po usunięciu zabezpieczenia, powierzchnia pokryta klejem przywiera do szyby.
 • Wygładzić powierzchnię folii, pozbywając się wilgoci i powietrza.
 • Skontrolować, czy nałożona folia do przyciemnienia szyb przylega idealnie. Ewentualne ubytki lub niedociągnięcia należy zniwelować i poprawić.

Więcej o tym, jakie zalety ma folia do szyb samochodowych oraz jak uzyskać najlepszy efekt jej aplikacji przeczytacie na naszym blogu.

Folia do szyb samochodowych – jakie inne jej rodzaje posiadamy w naszym asortymencie?

W związku z tym, że przyciemnienie przedniej szyby zgodnie z przepisami ruchu drogowego w praktyce nie jest możliwe, przygotowaliśmy dla naszych klientów ofertę dobrej jakości pasów przeciwsłonecznych marki Automax. Folia do przyciemniania montowana w górnej części szyby ogranicza dostęp oślepiających promieni do wnętrza auta i zwiększa komfort jego prowadzenia.

Polecamy również okienną folię przeciwsłoneczną z efektem lustra weneckiego Automax stosowaną zazwyczaj w gospodarstwach domowych, biurach, magazynach czy halach produkcyjnych. Artykuły pierwszej kategorii jakościowej ograniczają dostęp promieni słonecznych i pozwalają obserwować otoczenie z wnętrza pomieszczenia, samemu nie będąc zauważonym. W lecie folia do przyciemniania pozwala zredukować koszty związane z użytkowaniem klimatyzacji.

Folia na szyby samochodowe w sklepie dwr.com.pl

Dobra folia do szyb samochodowych powinna być mocna i łatwa w montażu. Pionowe rolki folii najczęściej rozwijane są w bok. Tworzywo pod wpływem ciepła obkurcza się w jednej płaszczyźnie, dlatego zwracajmy uwagę na sposób nakładania folii. Podczas zakupu warto też dokładnie sprawdzić wymiary produktu. Folia do szyb samochodowych powinna dokładnie pokryć całą powierzchnię docelową. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat montażu oraz działania folii przyciemniających zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na klientów czekamy również w naszym sklepie stacjonarnym w Katowicach. Serdecznie zapraszamy!

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij