Testery płynu chłodniczego

Krążący w układzie chłodzącym samochodu płyn jest jedną z ważniejszych dla prawidłowego działania jego podzespołów cieczy eksploatacyjnych. Z biegiem czasu traci on swoje właściwości i należy go wymienić. W przypadku wymieszania z tym zalegającym w układzie, właściwości nowego płynu mogą się nieco pogorszyć. Wobec czego konieczne jest przeprowadzenie testu temperatury zamarzania substancji przy pomocy testera płynu chłodniczego, zwanego również glikometrem. Z pomocą tego prostego urządzenia czynności diagnostycznych może podjąć się praktycznie każdy. Do obsługi testera nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza w zakresie mechaniki samochodowej. By przeprowadzić test, wystarczy bowiem odkręcić zakrętkę zbiorniczka wyrównawczego płynu.

Testery płynu chłodniczego umożliwiają pomiar zarówno temperatury wrzenia, jak i zamarzania cieczy. W zależności od rodzaju konstrukcji w płynie chłodniczym zanurza się rurkę lub końcówkę aplikacyjną i przy pomocy tłoczka lub pompki wypełnia się zbiorniczek testera próbką. Wskazówka lub pływak pokazują odpowiednio temperaturę zamarzania i wrzenia. Dla właściwego przebiegu testu przed pobraniem dawki płynu należy nieco rozgrzać silnik. Wypróbuj dostępne w ofercie naszego sklepu testery płynu chłodniczego Stanmot.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij