Kable rozruchowe

Kable rozruchowe to element wyposażenia, który zna z pewnością każdy użytkownik samochodu. Sprzęt tworzą dwa przewody, zazwyczaj w kolorze czerwonym i czarnym zakończone metalowymi zaciskami, zwanymi potocznie krokodylkami. Dostępne na rynku akcesoriów motoryzacyjnych kable mogą różnic się między sobą parametrami, z których dość istotnym jest grubość rdzenia przewodu. Przyjmuje się, że rdzeń o większym przekroju wytrzymuje większe napięcie i nie powoduje zbyt dużych strat prądu. Jest on też znacznie bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Przed zakupem doradzamy sprawdzenie grubości rdzenia, nie sugerując się wyglądem zewnętrznym przewodu, na który wpływ może mieć na przykład warstwa izolacyjna.

Miedziane rdzenie kabli powinny mieć średnicę ok. 16 mm w przypadku samochodu benzynowego lub 25-35 mm, jeśli stosujemy je w pojazdach z silnikami diesla. Kupując nowe kable rozruchowe, zwracajmy też uwagę na amperaż. Kable rozruchowe 200A dedykowane są do samochodów benzynowych do 900 ccm, 400A do aut napędzanych benzyną o pojemności silnika do 1400 ccm, a kable 600A do benzyniaków o pojemności do 2000 ccm. Do rozruchu silników wysokoprężnych wykorzystuje się kable od 600 do 1800A. W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór kabli rozruchowych marki Stanmot.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij