Płyny do spryskiwaczy

Płyny do spryskiwaczy to preparaty wspomagające pracę wycieraczek samochodowych. Ich zastosowanie ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu w różnych warunkach atmosferycznych. Ze względu na odporność temperaturową wyróżniamy letnie i zimowe płyny do spryskiwaczy. Ich odpowiedni dobór do warunków sezonowych zapobiega awariom układu i zapewnia jego prawidłową eksploatację. Letnie płyny do spryskiwaczy zastosowane w niskich temperaturach będą zamarzać, co uniemożliwia ich zastosowanie i przyczynia się do powstania groźnych sytuacji na drodze.

Wymiany płynu do spryskiwaczy na zimowy koniecznie trzeba dokonać jeszcze przed nadejściem mrozów. W uzupełnianym odporną na chłody mieszanką zbiorniku nie powinno znajdować się płynu letniego. Pozostałą, niewielką jego ilość wystarczy zwyczajnie wypsikać. Głównym składnikiem płynów do spryskiwaczy jest zwykle alkohol etylowy lub rzadziej izopropylowy. W zimowych preparatach większa jego ilość zapobiega zamarzaniu. Płyny do spryskiwaczy posiadają również w swoim składzie substancje antygrzybiczne, smarne oraz zapobiegające pienieniu. Dobre preparaty charakteryzują się przyjemnym zapachem i pozostawiają szybę krystalicznie czystą. Polecamy płyny do spryskiwaczy K2, Moje Auto, Sonax i RR Customs.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij