Żarniki D1S

Aktualne trendy motoryzacyjne nastawione są na rozpowszechnianie rozwiązań technologicznych, które jeszcze do niedawna zarezerwowane były tylko dla właścicieli drogich samochodów klasy premium. Obecnie poszukująca najbezpieczniejszych i najbardziej komfortowych sposobów podróżowania branża wychodzi naprzeciw potrzebom wszystkich klientów, oferując często innowacyjne produkty w bardzo przystępnych cenach. W grupie tego typu akcesoriów znajdziemy między innymi żarówki ksenonowe. Te stanowią ciekawą i bardzo korzystną alternatywę dla halogenów i LED-ów i choć nie są wynalazkiem nowym, proces ich udoskonalania trwa nieprzerwanie, a one same są skutecznym narzędziem oświetlania drogi, satysfakcjonującym użytkowników również pod względem estetycznym.

Jednym z wielu dostępnych na rynku typów ksenonów są żarówki D1S stosowane w reflektorach głównych pojazdu. Poszczególne żarówki ksenonowe D1S różnią się między sobą konstrukcją oraz podzespołami. Żarniki D1S przeznaczone do fabrycznych układów oświetlenia samochodowego oferują znacznie wyższą od standardowej jakość świecenia, oszczędność eksploatacji oraz trwałość przewidzianą na wiele lat bezawaryjnej pracy. Wybierając żarówki xenon D1S do Twojego samochodu, sprawdź ofertę renomowanych producentów. Inwestycja w dobrej jakości zamienniki lub elementy oryginalne z całą pewnością okaże się korzystniejsza niż zakup produktów niewiadomego pochodzenia. Rekomendujemy najlepsze żarówki ksenonowe D1S marek Philips, Osram, Tungsram i wielu innych.

Żarówka ksenonowa D1S – jaki to rodzaj akcesoriów?

Oznaczenie  żarówek ksenonowych D1S, podobnie jak innych tego typu akcesoriów, nie jest ciągiem przypadkowych liter i cyfr. Jak poprawnie odczytać ten symbol i co oznacza dla samych użytkowników? Okazuje się, że z trzech prostych znaków możemy dowiedzieć się bardzo wiele, ułatwiając sobie świadomy wybór odpowiedniego typu oświetlenia do naszego samochodu. W związku z tym, iż na rynku akcesoriów samochodowych dostępnych jest wiele odsłon żarówek ksenonowych, kluczową okazała się ich kategoryzacja i czytelne oznaczenie. W nazwie żarówka D1S „D” oznacza lampę ksenonową, „1” to nieparzysta cyfra określająca typ produktów wyposażonych w zintegrowany zapłonnik, niezbędny do wygenerowania odpowiednio wysokiego napięcia podczas wytwarzania światła w żarówce, „S” określa grupę reflektorów soczewkowych, które uzyskują idealny efekt skupienia wiązki światła i eliminują ryzyko oślepienia innych kierowców. Dla uzyskania lepszego wrażenia reflektory soczewkowe wyposażone są w specjalny system samopoziomujący, który automatycznie kontroluje ich pozycję względem oświetlanej płaszczyzny.

Żarówka xenon D1S – zasada działania

Żarówka ksenonowa D1S, znana również jako lampa lub reflektor, nie funkcjonuje na zasadzie standardowej żarówki halogenowej. Choć z wyglądu produkty te są podobne, określa je zupełnie odmienny sposób wytwarzania światła. Wypełniający bańkę gaz szlachetny o nazwie ksenon tworzy środowisko idealne do wygenerowania pomiędzy dwiema elektrodami łuku elektrycznego, w wyniku którego powstaje wiązka bardzo jasnego światła o wysokiej temperaturze barwowej. Żarniki D1S określane również lampami wyładowczymi, do prawidłowej pracy potrzebują sporej dawki napięcia, dlatego podstawą ich działania w samochodach jest obecność przetwornicy napięcia. Na etapie rozgrzewania żarówka ksenonowa D1S osiąga dość wysoką temperaturę, którą regulują między innymi sole metali obecne w gazowej mieszance.

Żarówka ksenonowa D1S potrzebuje chwili na zoptymalizowanie mocy światła, dlatego ten rodzaj akcesoriów wykorzystywany jest zazwyczaj w światłach mijania. Często stosowaną w tym przypadku alternatywą są lampy D1S biksenonowe, które dzięki specjalnemu modułowi umożliwiają przełączanie świateł mijania na drogowe, przy wykorzystaniu jednej wiązki światła, która na przemian ulega zakryciu lub odsłonięciu.

Eksperci zalecają, by wymieniać żarówki ksenonowe D1S parami. Działanie takie pozwala na uzyskanie optymalnego efektu i wydajności świetlnej.

Żarówka D1S – zalety

W chwili pojawienia się na rynku motoryzacyjnym żarówka D1S była swego rodzaju przełomem. Obecnie wielu kierowców wykorzystuje ten rodzaj oświetlenia w swoich samochodach. Nowoczesne systemy fabryczne oferują najwyższy standard oświetlania drogi, przy jednoczesnym niewielkim poborze prądu i zdecydowanie wydłużonej w stosunku do halogenów żywotności. Żarówki ksenonowe D1S to również niepowtarzalny styl i oryginalny wygląd. Wyjątkowo jasne niebieskawe światło doskonale komponuje się z opływowymi sylwetkami pojazdów, dodając im elegancji i charakteru.

Żarówki ksenonowe D1S – jakie produkty posiadamy w naszej ofercie

W naszym bogatym asortymencie niezawodnych i funkcjonalnych produktów znajdziecie wysokiej klasy części oryginalne oraz sprawdzone i polecane przez ekspertów zamienniki żarówek ksenonowych D1S o wyjątkowych właściwościach i parametrach gwarantujących spektakularne efekty oświetlania drogi w czasie dnia, po zmroku oraz w wymagających warunkach atmosferycznych. Przygotowaliśmy ofertę, w której znajdziecie żarówki D1S realizujące najbardziej wygórowane oczekiwania pod względem technologicznym oraz wpisujące się w bardzo wymagające gusta stylistyczne.

Żarówki D1S Osram – gwarancja skuteczności i niezawodności

Jako wiodący producent elementów oświetlenia samochodowego Osram przygotował dla swoich klientów żarówki ksenonowe D1S wielu różnych serii. Charakterystyka poszczególnych produktów odpowiada na zróżnicowane potrzeby kierowców. Wielu z nich podczas podróży po zmroku, potrzebuje znacznie więcej wyraźnego światła, inni wybierają oryginalne żarniki D1S oznaczone znakiem jakości OEM, pozostali doceniają możliwość dłuższego użytkowania lub poszukują świateł o intensywnie jasnej niebieskawej barwie wiązki, która odmieni wygląd ich samochodów. Osram proponuje żarówki xenon D1S realizujące wszystkie te założenia, gwarantując jednocześnie najwyższą jakość wykonania i użytkowania. Prezentujemy najpopularniejsze żarówki D1S marki Osram.

  • Żarówka D1S Osram Classic Xenarc wykonana jest w tradycyjnej technologii charakterystycznej dla tego typu oświetlenia i wyposażona we wszystkie niezbędne zabezpieczenia przekładające się na wysoki standard skuteczności oraz komfort codziennej eksploatacji.
  • Żarówka ksenonowa D1S Osram Xenarc Night Breaker Laser Next Generation emituje o 200% więcej światła w porównaniu do obowiązujących standardów homologacyjnych. W warunkach znacznie ograniczonej widoczności niezwykle jasny i mocny strumień, jaki emituje żarówka D1S, pozwala dostrzec przeszkody znajdujące się na drodze już z odległości 250m. Takie parametry lamp ksenonowych przekładają się na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu oraz komfort prowadzenia pojazdu w każdych okolicznościach.
  • Żarówka xenon D1S Osram Original Xenarc rekomendowana jest przez wielu producentów samochodów zarówno jako element wyposażenia fabrycznego, jak i oryginalna część zamienna o wysokiej wydajności. Barwa światła zbliżona do naturalnej, jaką oferuje żarówka xenon D1S, znacznie ułatwia postrzeganie drogi oraz jej otoczenia, sprawiając jednocześnie, że każda, nawet długa podróż, nie wydaje się tak męczącą.
  • Żarówka ksenonowa D1S Osram Xenarc Cool Blue Intense to do 20% więcej intensywnego niebieskiego światła na drodze, dzięki któremu nasz samochód widoczny jest już z dalszej odległości. Temperatura wiązki 6000K zapewnia spektakularny efekt stylistyczny, dlatego żarówka D1S wybierana jest przez kierowców doceniających zarówno wysoki standard bezpieczeństwa i komfortu, jak i ekstrawagancki design.
  • Żarówka xenon D1S Osram Xenarc Ultra Life stworzona została z myślą o wyjątkowo długim użytkowaniu i możliwości dostosowania mocy świetlnej do warunków panujących na drodze. Producent przewiduje cztery razy dłuższą żywotność reflektorów przy wykorzystaniu 60% mocy światła podczas jazdy.

Żarówki xenon D1S marki AMiO – akcesoria, na których można polegać

Przystępne cenowo żarówki ksenonowe D1S marki AMiO rekomendowane są do montażu jako skuteczne i trwałe zamienniki oryginalnych produktów Philips oraz Osram. Homologowane żarniki D1S są w pełni kompatybilne z fabryczną instalacją pojazdu. Najwyższej jakości mieszanka gazów zamknięta w bańce z solidnego, odpornego na uszkodzenia szkła kwarcowego gwarantuje długą eksploatację bez konieczności ponoszenia sporych kosztów związanych z częstą wymianą elementów. Wypróbuj żarówki xenon D1S AMiO linii Premium oraz wykazujące do 150% większą skuteczność oświetlania drogi żarniki D1S AMiO +150% Power.

Żarówki xenon D1S marki Philips

Przodująca w dziedzinie rozwoju technologicznego produktów marka Philips oferuje swoim klientom najwyższej jakości żarówki ksenonowe D1S do zastosowania w światłach mijania i drogowych. Kolejne serie produktów gwarantują więcej znacznie jaśniejszego światła, szeroki zakres widoczności w różnych warunkach pogodowych oraz bezproblemową instalację podzespołów zgodnych z fabrycznym typem oświetlenia samochodowego. Dostępne w naszym asortymencie żarniki D1S Philips posiadają wszelkie niezbędne oznaczenia homologacyjne. Polecamy żarówki xenon D1S serii Philips Xenon Standard oraz Philips Xenon Vision, a także pozostałe linie akcesoriów o doskonałych właściwościach.

  • Żarówka ksenonowa D1S Philips Xenon WhiteVision o barwie światła zbliżonej do tej emitowanej przez oświetlenie typu LED.
  • Żarówka D1S Philips Xenon X-tremeVision gen2 wykorzystuje najnowocześniejsze technologie w celu zwiększenia o 150% wydajności świetlnej oraz zakresu padającej wiązki.

Żarówki D1S marki Tungsram

Żarówka xenon D1S Tungsram generuje przyjemne dla oczu światło zbliżone barwą do naturalnego, które poprawia koncentrację kierowcy i dobrze oświetla drogę oraz jej otoczenie. Niski pobór energii przy jednoczesnej sporej wydajności wiązki sprawiają, że produkty Tungsram są chętnie wybierane przez kierowców i dobrze sprawdzają się w różnych warunkach codziennej eksploatacji. Oferujemy rewelacyjne żarówki D1S Tunsgram Megalight +100%, Xensation oraz White Xensation o podwyższonej do 5500K temperaturze barwowej gwarantującej spektakularne efekty świetlne.

Żarówki D1S Vision – doskonałe w każdych warunkach

Trwałe i solidne żarniki D1S marki Vision zapewniają doskonałe warunki podróżowania dobrze oświetlonymi drogami. Poddawane skrupulatnym kontrolom jakości żarówki D1S realizują rygorystyczne standardy homologacyjne, by jak najlepiej spełniać swoje funkcje. Posiadamy standardowe rozwiązania tego popularnego producenta oraz rozwinięte technologicznie żarówki xenon D1S Premium oraz Vision Limitless White wykazujące do 50% więcej wydajności.

Żarówki ksenonowe D1S od Senso

Szeroki zakres widoczności, jaki zapewniają żarówki xenon D1S marki Senso to większy komfort i bezpieczeństwo jazdy samochodem w warunkach znacznie ograniczonej przejrzystości powietrza. Kolor światła mocno zbliżony do naturalnego pozytywnie oddziałuje na wzrok kierowcy, nie zaburzając jego koncentracji. Ze względu na znaczne oszczędności poboru energii oraz dużą odporność na wstrząsy żarówka D1S Senso rewelacyjnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu w wymagających okolicznościach drogowych.

Żarniki D1S marki EinParts

W sprzedaży posiadamy również żarówki ksenonowe D1S marki EinParts. Odsłona lamp o 50% mocniejszych od obowiązujących standardów to większy zasięg postrzegania oraz szybszy czas reakcji kierowcy. Żarniki D1S EinParts Long Life odznaczają się znacznie dłuższą niż tradycyjne rozwiązania żywotnością, co przekłada się na obniżenie kosztów częstej wymiany zużytych elementów.

Żarówka D1S – co oferujemy naszym klientom?

Żarówka xenon D1S to jeden z wielu produktów dostępnych w naszym różnorodnym katalogu. Bezpieczeństwo na drodze jest dla nas szczególnie ważne, dlatego rekomendujemy tylko sprawdzone akcesoria, pozytywnie oceniane zarówno przez kierowców, jak i ekspertów branży. Jeśli tym, czego aktualnie potrzebujesz jest żarówka D1S, sprawdź, jakie jej serie udostępniamy w naszym asortymencie. Gwarantujemy, że wybrane żarniki D1S nie zawiodą Twoich oczekiwań. Nie jesteś pewien, na które żarówki D1S warto postawić? Skontaktuj się z naszymi konsultantami. Wszystkich, którzy szukają dobrego oświetlenia samochodowego, zapraszamy też do naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Liczba sztuk
Napięcie
Rodzaj
Producent
zamknij