Żarówki ksenonowe

Każdy kierowca ma świadomość, jak wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych pojawiło się ostatnio w dziedzinie motoryzacji i jak przekładają się one na jakość prowadzenia pojazdu oraz stylistyczne aspekty jego użytkowania. Ksenony zdecydowanie należą do grupy elementów oświetlenia o dość zaawansowanej budowie oraz właściwościach, które znacznie wykraczają poza standard dobrze znanych elementów wyposażenia, jakimi są na przykład żarówki halogenowe. Mimo iż wraz z pojawieniem się żarówek typu LED pozycja ksenonów została nieco zachwiana, wielu producentów samochodów dołącza tego typu lampy do fabrycznego wyposażenia, upatrując w nich trwałych i niezawodnych rozwiązań.

W nomenklaturze technicznej określenie żarówka ksenonowa nie jest precyzyjne. Akcesoria wytwarzają światło w procesie wyładowania elektrycznego zachodzącego w bańce wypełnionej ksenonem. W obiegu branżowym akcesoria te często nazywa się lampami lub reflektorami ksenonowymi. W ofercie naszego sklepu znajdziecie tego rodzaju produkty oświetleniowe wielu renomowanych marek charakteryzujące się wydajnością oraz idealnie białym strumieniem świetlnym o barwie zbliżonej do naturalnej. Produkty posiadają też zabezpieczenia niezbędne do prawidłowego montażu oraz optymalnego działania podzespołów.

Co warto wiedzieć o żarówkach ksenonowych?

Żarówki ksenonowe to bardzo oszczędne i trwałe źródło światła, którego żywotność obliczona jest na ok. 3000 godzin eksploatacji. Wysoka jakość emitowanej wiązki zapewnia doskonałą widoczność po zmroku oraz w trudnych warunkach atmosferycznych. Biały równomiernie intensywny strumień o wysokiej temperaturze barwowej gwarantuje odpowiedni kontrast poszczególnych elementów otoczenia. Światło kesonów nie jest męczące dla oczu, a dzięki odpowiedniej budowie i zastosowaniu precyzyjnych soczewek lub odbłyśników efekt oślepienia innych użytkowników ruchu został całkowicie wyeliminowany.

W związku z tym, iż do prawidłowej pracy lamp ksenonowych wymagane jest odpowiednie napięcie, niezbędnych podzespołem podczas ich instalacji jest przetwornica wysokiego napięcia prądu zmiennego. Gaz w bańce podgrzewany jest przez zapłonnik. Funkcjonowanie całego układu możliwe jest również dzięki zastosowaniu mechanizmu automatycznego korygowania oraz odpowiednich zabezpieczeń. Reflektory ksenonowe powinny być właściwie chłodzone i czyszczone, by światło przez nie emitowane zapewniało maksimum komfortu i jasności.

Ksenony nie są oczywiście rozwiązaniem pozbawionym wad. Ich długa żywotność często okupiona jest utratą właściwości. Z czasem emitowane przez nie światło może blednąć, dlatego w przypadku eksploatacji tych elementów oświetlenia pojazdu warto pomyśleć o systematycznej pielęgnacji.

Doradzamy wymianę żarówek ksenonowych parami, by uzyskać jak najlepszy równomierny efekt oświetlania drogi.

Instalacja żarówek ksenonowych – jakie zasady obowiązują?

Bardzo jasne światło ksenonów kusi wielu kierowców, którzy niejednokrotnie chcą zastosować ten rodzaj oświetlenia w nieprzystosowanych fabrycznie pojazdach. Tymczasem niekompatybilne układy mogą generować sporo problemów i choć w teorii wymiana lamp halogenowych na ksenonowe jest możliwa, to przy użyciu nieodpowiednich akcesoriów może okazać się dość skomplikowana, a pominięcie elementów, od których zależna jest na przykład prawidłowa praca reflektora, może narazić nas na niebezpieczeństwo. Prawda jest taka, że każda ingerencja w pierwotne układy mechaniczne pojazdów niesie za sobą pewną dozę ryzyka oraz odpowiedzialności. Ważny jest również aspekt prawny. Do użytku na drogach publicznych nadają się jedynie atestowane produkty. Zamienniki niepewnego pochodzenia nie gwarantują jakości i komfortu, a ich montaż może nieść za sobą konsekwencje w postaci mandatu lub negatywnej opinii diagnosty podczas przeglądu.

Niezależnie od tego, czy wymieniamy elementy w samochodzie przystosowanym do oświetlenia ksenonowego, czy dokonujemy modyfikacji, wybierajmy żarówki cenionych producentów, z gwarancją skuteczności, których zastosowanie nie wpłynie na obniżenie komfortu i bezpieczeństwa podróżowania.

Popularne żarówki ksenonowe dostępne w naszej ofercie

W szerokim asortymencie wysokiej jakości produktów posiadamy żarówki ksenonowe do zastosowania w różnych typach świateł samochodowych oraz do szybkich i bezproblemowych modyfikacji popularnych rodzajów oświetlenia. Instalacja elementów w znacznej części przypadków nie wymaga przeróbek. Nasze akcesoria realizują najwyższe standardy jakości i funkcjonalności, zapewniając jednocześnie spektakularne wrażenia wizualne. Białe światło żarówek ksenonowych doskonale koresponduje ze stylistyką nowoczesnych pojazdów.

Żarówki ksenonowe marki AMiO

Sprawdź gamę żarówek dostosowanych do różnorodnych potrzeb, odznaczających się wysoką temperaturą barwową od 4300 do nawet 8000 K. Żarówki ksenonowe AMiO idealnie sprawdzą się w reflektorach głównych pojazdu, oświetlając drogę wyjątkowo jasnym i skoncentrowanym strumieniem świetlnym. Udostępniamy serie produktów przeznaczonych do oryginalnych układów oraz z możliwością modyfikacji pierwotnego typu oświetlenia.

 • Żarówki ksenonowe AMiO Basic to linia zamienników tożsamych z fabrycznym wyposażeniem. Żarówki D1S, D1R, D2R, D2S oraz D4S stosuje się w reflektorach ksenonowych z soczewką. Elementy wykonane są z odpornego na uszkodzenia hartowanego szkła i współpracują z przetwornicami stosowanymi w oryginalnych układach ksenonowych. W ofercie naszego sklepu posiadamy pojedyncze egzemplarze żarówek lub dobrze pomyślane zestawy z elementami do montażu w dodatkowym oświetleniu samochodowym.
 • Żarówki ksenonowe AMiO typu H1, H3, H7, H8, H9, H11, H13, HB3 i HB4 przeznaczone są do bezproblemowej instalacji w miejsce żarówek halogenowych. Żarniki mogą być stosowane z różnymi typami przetwornic.
 • Oryginalne żarniki biksenonowe AMiO wyposażone są w moduły z funkcją przełączania między światłami mijania i drogowymi. Kompatybilne z przetwornicami o parametrach 35W 85V. Elementy nadają się do montażu w miejsce żarówek typu H4, H13, HB1 i HB5.
 • Żarówki ksenonowe AMiO +150% Power o temperaturze barwowej 5500 K są silniejsze i wydajniejsze od standardowych. Doskonale sprawdzają się w oryginalnych reflektorach ksenonowych, zapewniając więcej światła i znacznie podwyższony komfort jazdy w trudnych warunkach drogowych.
 • Żarówki ksenonowe AMiO Premium typu D1S, D2S, D3S oraz D5S przeznaczone są do oryginalnych reflektorów ksenonowych. Pod względem technologicznym doskonale współpracują z każdą przetwornicą dostosowaną do odpowiedniego typu żarnika.

Żarówki ksenonowe EinParts

Żarówki ksenonowe EinParts emitują idealnie białe światło rozjaśniające przestrzeń i zapewniające optymalny kontrast jej poszczególnych elementów. Produkty o bardzo długiej żywotności wybierane są jako wyposażenia zamienne przez wielu kierowców oraz rekomendowane w opiniach ekspertów.

 • Żarówki ksenonowe EinParts +50% emitują więcej światła od ich standardowych odpowiedników. Technologia wykonania oraz najwyższej jakości materiały gwarantują trwałość i niezawodność elementów oświetlenia.
 • Żarówki ksenonowe EinParts Long Life typu D1S, D2S, D3S oraz D4S to jakość oświetlania dostosowana do standardów homologacyjnych. Trwałe i odporne na uszkodzenia konstrukcje żarników redukują koszty związane z częstym zakupem i wymianą nowych elementów.

Najwyższej jakości żarówki ksenonowe do Twojego samochodu marki Osram

Lider w produkcji oświetlenia samochodowego marka Osram prezentuje serie żarówek ksenonowych przystosowanych do różnych warunków eksploatacji. W pełni profesjonalne elementy wyposażenia gwarantują wysoki standard oświetlania drogi, trwałość oraz długość wiązki zapewniającą optymalny czas reakcji w przypadku nagłych sytuacji w ruchu ulicznym. W ofercie posiadamy najpopularniejsze serie żarówek ksenonowych niemieckiego producenta.

 • Żarówki ksenonowe Osram Classic Xenarc to doskonałe w codziennym użytkowaniu akcesoria odpowiadające fabrycznym typom elementów D1S oraz D2S.
 • Żarówki ksenonowe Original Xenarc typu D1R, D1S, D2R, D2S, D3S, D3R, D4S, D4R, a także D8S wykonane są w jakości oryginalnych podzespołów OEM i wykorzystywane przez najbardziej renomowanych producentów samochodów. Elementy z 4-letnią gwarancją emitują wyraźny strumień o barwie zbliżonej do światła dziennego. Doskonale radzą sobie też po zmroku.
 • Żarówki ksenonowe Night Breaker Laser Xenarc to odsłona produktów generujących najjaśniejsze światło. O 200% bardziej wydajne akcesoria zapewniają lepszą widoczność oraz możliwość dostrzeżenia nawet małych przeszkód z odległości do 250 metrów. 20% bielszej barwy to zdecydowanie bardziej nowoczesny wygląd auta i samych lamp.
 • Żarówki ksenonowe Night Breaker Unlimited Xenarc typu D4S generują strumień świetlny o mocy 3200 lm, o 70% jaśniejszy od standardowych rozwiązań. Wydłużony zasięg wiązki gwarantuje kierowcy znacznie więcej czasu na odpowiednie reakcje, realnie zwiększając poziom bezpieczeństwa w ruchu ulicznym.
 • Żarówki ksenonowe Xenarc Cool Blue Intense emitują skupioną wiązkę światła o temperaturze barwowej 6000 K, dlatego wybierane są przez miłośników stylowego wyglądu aut i doskonałej jakości oświetlania drogi i jej otoczenia. Dzięki wyjątkowo intensywnemu blaskowi strumienia samochód jest o wiele lepiej widziany na drodze i prezentuje się na niej wyjątkowo korzystnie.
 • Żarówki ksenonowe Xenarc Ultra Life wykazują o cztery razy dłuży okres eksploatacji w porównaniu do standardowych lamp ksenonowych. Zastosowanie akcesoriów tej serii gwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy.

Żarówki ksenonowe marki General Electric

Ksenonowe lampy wyładowcze GE stosowane są w światłach mijania i drogowych. Jasne światło zbliżone barwowo do naturalnego zapewnia doskonałe wrażenia wizualne, dzięki czemu wzrok kierowcy wolniej się męczy, a jego reakcje są szybsze i pewniejsze. Prezentujemy produkty należące do dwóch serii Xensation oraz Xensation White.

Niezawodne żarówki ksenonowe Philips

Najwyższy standard jakości i wydajności stawia żarówki ksenonowe Philips w czołówce najczęściej wybieranych elementów oświetlenia samochodowego. Wytrzymałe szkło kwarcowe oraz odpowiednie zabezpieczenia gwarantują komfort użytkowania, a wiązka o idealnie czystej barwie rewelacyjny efekt stylistyczny. Sprawdź naszą ofertę wyjątkowo skutecznych żarówek ksenonowych marki Philips

 • Żarówki ksenonowe Philips Xenon Vision posiadają niezbędne oznaczenia homologacyjne. Zastosowana w nich technologia pozwala ujednolicić barwę światła, co doskonale sprawdza się w przypadku wymiany jednego zużytego elementu.
 • Żarówki ksenonowe Philips Xenon WhiteVision o barwie 5000 K stosowane w reflektorach głównych pojazdu zapewniają skupione jasne światło gwarantujące bezpieczeństwo i komfort podróżowania w warunkach znacznie ograniczonej widoczności.
 • Żarówki ksenonowe Philips Xenon Standard to klasyczne rozwiązania o jakości potwierdzonej przez największych producentów samochodów.
 • Żarówki ksenonowe Philips Xenon X-tremeVision emitują o 150% więcej światła, niż zakładają standardy homologacyjne. Akcesoria gwarantują też optymalizację czasu reakcji kierowcy oraz lepsze widzenie obwodowe w zakresie postrzegania otoczenia drogi.

Żarówki ksenonowe marki Tungsram

Żarówki ksenonowe Tungsram generują jasną naturalną wiązkę gwarantującą przyjemne wrażenia wzrokowe. Zwiększona wydajność oraz ulepszona jakość świecenia stawia produkty węgierskiej marki na równi z akcesoriami najbardziej cenionych marek oświetlenia samochodowego.

 • Żarówki ksenonowe Tungsram Megalight +100% to akcesoria, które dzięki większej wydajności świetlnej znacznie poszerzają zakres widoczności na drodze. Zmniejszony pobór energii oraz odporność na wstrząsy gwarantują trwałość i mniejsze koszty związane z samą eksploatacją oraz ewentualną wymianą elementów.
 • Żarówki ksenonowe Tungsram White Xensation to wysokiej jakości wyposażenie wykorzystywane w światłach drogowych oraz mijania. Wysoka temperatura barwowa minimalizuje efekt zmęczonych oczu podczas długiej jazdy, gwarantuje też znacznie bardziej świadome i wczesne reakcje kierowcy.
 • Żarówki ksenonowe Tungsram Xensation generują przyjemne dla oczu światło. Precyzyjnie skierowana wiązka nie oślepia innych kierowców, zapewniając doskonałą widoczność po zmroku oraz w trudnych warunkach spowodowanych zamgleniem, silnym deszczem lub zachmurzeniem.

Żarówki ksenonowe Vision – najlepsza jakość dostępna dla każdego kierowcy

Żarniki ksenonowe osadzone na solidnym metalowym stelażu oraz żarówki o przeznaczeniu uniwersalnym to oferta dobrej jakości akcesoriów solidnych i przystępnych cenowo. Sprawdzone zamienniki marki Vision charakteryzuje doskonała jakość oświetlania drogi oraz funkcjonalność przekładająca się na łatwość montażu i trwałość zakładającą wiele godzin i kilometrów eksploatacji. Żarówki ksenonowe marki Vision różnych serii dostępne w naszym asortymencie osiągają temperaturę barwową od 4300 do nawet 6000 K i przeznaczone są do zastosowania w reflektorach głównych pojazdu.

 • Żarówki ksenonowe Vision to akcesoria o idealnie ustawionej ogniskowej, wykazujące pełną kompatybilność z rodzajem przetwornic wykorzystywanych w fabrycznym wyposażeniu ksenonowym.
 • Żarówki ksenonowe Vision HID gwarantują zgodność technologiczną z każdym typem reflektora samochodowego. Odpowiednie podstawy montażowe zapewniają łatwą instalację oraz eliminują konieczność ingerencji w układ elektryczny danego pojazdu.
 • Żarówki ksenonowe Vision Premium to doskonałej jakości zamienniki dla popularnych produktów marek Osram czy Philips. Homologacja dopuszczająca akcesoria do użytku na drogach publicznych oraz wysokiej klasy materiały poddane wnikliwej kontroli gwarantują maksymalny komfort i bezpieczeństwo użytkowania.
 • Żarówki ksenonowe Vision Limitless White typu D1S i D2S wyróżnia wyjątkowa precyzja wykonania oraz doskonały efekt wizualny osiągnięty dzięki optymalnej temperaturze barwowej. Akcesoria tej serii emitują o 50% więcej światła od ich standardowych odpowiedników, dlatego porównywane są z żarówkami takich marek jak Osram czy Philips.
3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR.MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Liczba sztuk
Napięcie
Rodzaj
Producent
zamknij