Wczytuję dane...

Łańcuchy na koła

Łańcuchy na koła zakłada się wtedy, gdy warunki drogowe są krytyczne wskutek silnego zaśnieżenia lub oblodzenia nawierzchni oraz w niektórych górskich miejscowościach, w których umieszczono znaki nakazujące jazdę z łańcuchami. Dlatego warto o nich pomyśleć przed wyjazdem na ferie zimowe. 

Łańcuchy na koła zakładamy tylko w modelach samochodów, w których producent nie zabrania ich stosowania ze względów technicznych. Mocujemy je na dwóch lub czterech kołach, w zależności od tego, na które przenoszony jest napęd. Większość zestawów wykonuje się ze stali stopowej manganowej bądź tytanowej, a ogniwa mają kształt rombowy ukośny.

Wybierając łańcuchy na koła musimy znać:

  • rozmiar opon,
  • markę i model naszego pojazdu,
  • typ samochodu (osobowy, terenowy czy dostawczy).

Ważne jest też określenie, w jakich warunkach będziemy używać pojazdu z łańcuchami - czy zamierzamy go eksploatować w trudnych warunkach często czy rzadko.

Łańcuchy na koła to inwestycja nie na parę miesięcy, tylko na całe lata. Powinno się więc wybrać taki zestaw, który ma atest i certyfikat. Oferowane przez nas łańcuchy do samochodów osobowych z rombowym wzorem zapobiegającym poślizgom bocznym posiadają atest TÜV oraz znak bezpieczeństwa GS, co umożliwia ich stosowanie na terenie całej Unii Europejskiej.

 

Sklep dwr.com.pl oferuje łańcuchy na koła firmy AMiO i opaski zaciskowe CARMOTION.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów