Klemy do akumulatora

Klemy do akumulatora zwane też zaciskami główkowymi to rodzaj złączek przykręcanych śrubą, za pomocą których możliwe jest dołączenie kabli zasilających do akumulatora. Klemy gwarantują szybkie i bezproblemowe połączenie oraz rozłączenie przewodów do różnych urządzeń i aparatów podczas wykonywania wszelkiego rodzaju instalacji elektrycznych. Taka łatwość montażu i demontażu to jedna z ważniejszych zalet tego typu akcesoriów. Wykonane z odpowiednich materiałów klemy do akumulatorów zapewniają małą rezystancję oraz właściwą wytrzymałość mechaniczną, dzięki której zachowana zostaje optymalna jakość połączenia, nawet w przypadku oddziaływania niekorzystnych czynników jak wilgoć czy drgania. Pamiętajmy, że nieprawidłowe połączenie elementów może doprowadzić do nagrzania, iskrzenia i nadpalenia przewodów.

Na rynku samochodowych akcesoriów elektrycznych dostępne są tulejkowe klemy do akumulatora do zagniatania na kabel, wykonane ze stopu bezpiecznego dla środowiska ołowiu. Elementy charakteryzują się wysoką plastycznością przy zachowaniu dużej wytrzymałości mechanicznej. Drugim rodzajem akcesoriów są uniwersalne klemy do akumulatora. Są to bezołowiowe zaciski przeznaczone zarówno do samochodów osobowych, jak i ciężarowych, zgodne z dyrektywami UE ROHS 2002/95/WE. Sprawdź dostępne w naszej ofercie klemy do akumulatora marek AMiO i Carmotion.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 50zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij