Czyszczenie klimatyzacji

Czyszczenie klimatyzacji to bardzo istotny zabieg pielęgnacji pojazdu, który powinniśmy wykonywać co najmniej raz w roku. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak duży wpływ na nasze zdrowie mają zalegające w układzie wentylacyjnym auta grzyby, pleśń i drobnoustroje. O ich obecności do zrozumienia daje często nieprzyjemny zapach w kabinie samochodu. Te i inne oznaki zanieczyszczenia klimatyzacji powinny bezwarunkowo wpłynąć na naszą decyzję o przeprowadzeniu kompleksowego i efektywnego jej czyszczenia.

Podobny zabieg wykonuje się najczęściej przy użyciu pianki. Po pierwsze należy wyjąć stary filtr kabinowy, a komorę, w której był zamontowany wyczyścić za pomocą odkurzacza. Następnie konieczne jest wprowadzenie rurki pojemnika z pianką w miejsce filtra i wypełnienie go w całości pianką. Po 15 minutach montujemy nowy filtr kabinowy. Ostatnim etapem jest uruchomienie silnika i włączenie klimatyzacji w trybie cyrkulacji wewnętrznej z minimalną siłą nawiewu. W ciągu następnych 10 minut stopniowo zwiększamy jego siłę. Do czyszczenia klimatyzacji możemy też użyć dedykowanego odświeżacza. Wystarczy ustawić klimatyzację na minimalną temperaturę oraz maksymalną siłę nadmuchu, w obiegu wewnętrznym. Za fotelem kierowcy ustawiamy wstrząśniętą puszkę z preparatem i uruchamiamy jego rozpylanie przy szczelnie zamkniętych drzwiach i oknach auta. Proces trwa ok. 10 min. Wypróbuj środki do czyszczenia klimatyzacji marki Boll, K2, Atas-Plak oraz Sonax.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij