Anteny samochodowe

Obecnie mało kto wyobraża sobie podróżowanie bez ulubionej muzyki lub szumu informacyjnego dobiegającego z radia samochodowego. Przyjemność i komfort niezakłóconego sygnału fal radiowych umożliwiają różnego rodzaju anteny samochodowe. Akcesoria dostępne w wielu formach pozwalają odnaleźć odpowiednią częstotliwość, na której nadaje dana stacja radiowa. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są anteny dachowe montowane w wyznaczonym do tego punkcie. Rozróżniamy między innymi anteny z batami umożliwiające ich dokręcenie w przypadku chęci umycia auta na myjni automatycznej oraz anteny samochodowe typu „rekinia płetwa” pokryte tworzywem zapobiegającym korozji i innym uszkodzeniom.

Wszystkim, którzy z obawy przed częstymi awariami nie chcą montować akcesoriów na zewnątrz pojazdu, rekomendujemy anteny samochodowe wewnętrzne wyposażone w dodatkowy wzmacniacz sygnału umieszczany najczęściej na szybie auta. W ofercie naszego sklepu posiadamy płetwy rekina, anteny samochodowe z masztem oraz elektrycznie wysuwane, a także sprzedawane oddzielnie baty i maszty. Wszystkie artykuły są propozycją znanych producentów akcesoriów motoryzacyjnych jak Blow, Carmotion, Voice Kraft i Stanmot.

Anteny samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

Najważniejszym zadaniem anteny samochodowej jest odbieranie sygnału fal radiowych. Im lepsza jakość odbioru, tym większy komfort podróżowania przy płynnych i czystych dźwiękach dobiegających z ulubionej stacji radiowej. Niestety, jak każdy sprzęt, także i antena do radia może ulec awarii. Jej naprawa w większości przypadków nie wchodzi w grę, dlatego najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest zakup nowego akcesorium. Oryginalna antena samochodowa gwarantuje najlepsze dopasowanie parametrów, jednak cena wymiany elementu w autoryzowanym serwisie jest dość wysoka. W obliczu dość sporych wydatków wielu kierowców decyduje się na wybór uniwersalnego sprzętu. Rynek akcesoriów samochodowych oferuje w tym zakresie wiele możliwości. Bogaty wybór różnego rodzaju anten samochodowych prezentujemy również w naszym katalogu. Anteny do radia dostępne w naszej ofercie charakteryzują się różnym typem konstrukcji, a także miejscem montażu. Większość naszych propozycji to anteny radia instalowane na zewnątrz. Tym jednak, którzy wolą umieszczać tego typu akcesoria wewnątrz pojazdu rekomendujemy montowane na przedniej szybie niezawodne i sprawdzone rozwiązania marek AMiO oraz Blow.

Antena samochodowa w wielu przypadkach stanowi nie tylko praktyczny, ale i miły dla oka dodatek wpisujący się w stylistykę pojazdu. Trudno oczywiście mówić o efekcie estetycznym w kontekście wystającego z maski lub klapy bagażnika cienkiego drucika, dlatego współczesne rozwiązania są o wiele bardziej inspirujące i ciekawsze. Solidne, odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych tworzywa to podstawa, dzięki której anteny radia działają lepiej i dłużej.

Tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę, jest jakość odbioru. Niektóre anteny samochodowe nie odbierają wszystkich fal lub mają ograniczony zasięg. W zależności od oferowanej wrażliwości na moc sygnału wyróżniamy:

  • Anteny do radia pasywne odbierające fale za pomocą wysuniętego pręta
  • Anteny samochodowe aktywne, w których zastosowano wzmacniacz poprawiający jakość docierającego sygnału

Pierwszą grupę produktów reprezentuje między innymi antena samochodowa Raku 1 marki Blow. Akcesorium wykorzystuje najnowocześniejsze technologie SMD i przystosowane jest do montażu na dachu pojazdów marki Fiat. Dedykowany gwint zapewnia łatwą i szybką instalację. Antena radia Blow zabezpieczona została na okoliczność oddziaływania takich czynników jak wilgoć czy promieniowanie UV.

Innym rodzajem produktu jest antena radia rekinia płetwa ze wzmacniaczem od Carmotion. Element przyklejany jest do powierzchni mocną taśmą dwustronną, co zabezpiecza dach przed uszkodzeniem. Okablowanie przystosowane jest do szybkiego i bezproblemowego podłączenia w dowolnym samochodzie. Zastosowany wzmacniacz doskonale odbiera sygnał radiowy, a opływowy kształt anteny świetnie koresponduje z dynamicznymi sylwetkami nowoczesnych pojazdów.

Antena radia – jak wybrać najlepsze akcesorium?

Radio to ważny element wyposażenia każdego samochodu. Żeby mogło w pełni spełniać swoją funkcję, niezbędne jest podłączenie go do wydajnej anteny odpowiedzialnej za prawidłowy odbiór dowolnych fal radiowych. Im sprawniejsze urządzenie, tym lepsza jakość odtwarzania ulubionych utworów muzycznych, a co za tym idzie znacznie większa przyjemność z jazdy. Jeśli fabryczne wyposażenie pojazdu nie działa już właściwie lub uległo poważnej awarii, warto wymienić je na nowe. Jak jednak wybrać najlepszą opcję, która zastąpi oryginalny element?

Na początku warto jasno określić swoje oczekiwania. Wiele dostępnych w naszej ofercie rozwiązań prezentuje odmienną stylistykę oraz zakres działania. Anteny radia ze wzmacniaczem to niewątpliwie atrakcyjna opcja. Zwolennikom klasyki w najlepszym wydaniu rekomendujemy anteny samochodowe w formie dobrze znanych masztów. Dobry odbiór fal oraz czystość przekazu radiowego gwarantują również akcesoria montowane po wewnętrznej stronie szyby oraz automatycznie wysuwane anteny samochodowe elektryczne. Przed zakupem warto sprawdzić, na ile dany produkt jest uniwersalny i czy łatwo będzie zamontować go w naszym aucie. Jeśli instalacja nie przewiduje wykorzystania gotowych otworów, należy wziąć pod uwagę wybór produktu mocowanego na przykład taśmą samoprzylepną.

W nasze wybory dotyczące wyposażenia auta często wkrada się kwestia estetyki. Fakt ten nie dziwi zarówno z punktu widzenia doposażania nowoczesnych pojazdów, jak i modernizacji tych nieco starszych. W katalogu naszych produktów znajdziecie wyjątkowo precyzyjnie wykonane i świetnie prezentujące się anteny samochodowe o kształcie płetwy rekina oraz akcesoria masztowe, a także dyskretne elementy wewnętrzne i wysuwane tylko wtedy, gdy są niezbędne.

Wybór właściwej opcji jest niezwykle istotny dla wygody i jakości eksploatacji, dlatego nie podejmuj decyzji pochopnie. Jeśli nie jesteś pewien, czy dana antena do radia sprawdzi się w Twoim samochodzie, skorzystaj z porady naszych ekspertów. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach. Oferujemy najlepsze produkty i rzetelną pomoc na każdym etapie zakupów.

Antena do radia – jakie produkty posiadamy w ofercie?

W katalogu prezentowanym na stronie naszego sklepu internetowego zgromadziliśmy wiele interesujących i funkcjonalnych rozwiązań, które doskonale sprawdzą się zarówno jako klasyczne elementy wyposażenia, jak i futurystyczne dodatki. W trosce o przejrzystość wyboru oraz wygodę zakupów wprowadziliśmy podział naszych produktów. Tworząc kolejne kategorie, wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim miejsce instalacji oraz zakres możliwości danych akcesoriów.

Anteny samochodowe dachowe

Anteny radia dachowe to typowe akcesoria montowane na powierzchni dachu samochodowego. Ze względu na swoje umiejscowienie tego rodzaju elementy powinny wykazywać dużą odporność na czynniki atmosferyczne, a także związane z ich oddziaływaniem uszkodzenia. Trwałe materiały to w tym przypadku podstawa, na którą warto stawiać. Anteny dachowe montowane są na dwa sposoby. Jedne zamocujemy przy pomocy śrub, inne trwale przytwierdzimy do powierzchni taśmą klejącą.

Rekomendujemy wiele praktycznych rozwiązań takich jak:

  • Antena do radia płetwa rekina wyposażona we wzmacniacz odbioru fal. Akcesoria montowane za pomocą taśmy nadają się do każdego auta. Taki sposób instalacji nie uszkadza dachu i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Istniejące okablowanie wystarczy połączyć z przewodem anteny, by uzyskać doskonałą jakość sygnału i czystego dźwięku. Antena radia rekinia płetwa to element o bardzo oszczędnej i uniwersalnej stylistyce. W naszym katalogu posiadamy na przykład antenę płetwa rekina w kolorze grafitowym ze wzmacniaczem marki Carmotion. Wśród akcesoriów przykręcanych śrubami rekomendujemy między innymi antenę typu „rekin” od Automax odwzorowującą wyposażenie samochodów marki BMW oraz antenę samochodową ze wzmacniaczem Raku 2 firmy Blow dedykowaną do samochodów takich marek jak Audi, Seat, Skoda oraz VW zasilaną przewodem antenowym.
  • Antena samochodowa z masztem o optymalnym stopniu pochylenia. Przeznaczony do zamontowania w konkretnych modelach aut gwint gwarantuje trwałe mocowanie i solidne połączenie, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości sygnału. Do samochodów takich jak Seat Ibiza czy Audi A6 rekomendowanym przez nas produktem jest antena do radia Raku 2 o długości 40cm.

Anteny samochodowe wewnętrzne

Anteny radia przystosowane do montażu wewnątrz pojazdu to typ akcesoriów wybierany przez kierowców, którym zależy na dyskretnym i skutecznym działaniu. Dzięki technologii SMD oraz zastosowaniu wzmacniacza urządzenia gwarantują optymalną jakość sygnału niezbędną do wygenerowania wyraźnego przekazu radiowego. Anteny samochodowe wewnętrzne dostępne w naszej ofercie to produkty znanych i cenionych na rynku marek. Polecamy na przykład antenę wewnętrzną AMiO ANT05 ze wzmocnieniem o wartości 21dB. Funkcjonalne akcesorium posiada diodę sygnalizacyjną oraz długi, umożliwiający bezproblemowe podłączenie przewód. Niewielkich rozmiarów oszczędna konstrukcja doskonale sprawdzi się we wnętrzu każdego pojazdu.

Anteny do radia elektryczne

Anteny samochodowe elektryczne to nieco bardziej skomplikowane konstrukcje wyposażone w silniki, których zadaniem jest wysuwanie i chowanie masztu. Prawidłowe podłączenie elementów gwarantuje komfortową i bezproblemową eksploatację w wielu modelach pojazdów zarówno osobowych, jak i dostawczych. Wysokiej jakości materiały oraz nowoczesne technologie odpowiadają za efektywne działanie teleskopowych mechanizmów i skuteczny odbiór sygnału. Wśród naszych propozycji znalazły się wyposażona w 11 dodatkowych adapterów elektryczna antena radia marki Stanmot przystosowana do montażu w wielu typach aut oraz bardzo estetycznie wykonana antena samochodowa elektryczna VK-195 Voice Kraft zapewniająca znakomity efekt odbioru fal radiowych.

Anteny samochodowe – elementy dodatkowe

W ofercie naszego sklepu posiadamy również dodatkowe maszty antenowe. Akcesoria przydają się w sytuacji uszkodzenia wcześniej zamontowanych konstrukcji. Uniwersalne elementy współpracują z instalacjami wyposażonymi we wzmacniacz, jak i bez niego. Cienkie lub zabudowane formy osadzone na różnych gwintach przystosowane są do pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych. Polecamy między innymi gumowany maszt antenowy marki Carmotion z gwintowanymi adapterami o średnicy 5 i 6mm. 17-centymetrowy maszt świetnie odbiera sygnał radiowy, dla komfortu i przyjemności podróżowania w miłej i kojącej atmosferze.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij