Bezpieczniki cylindryczne

Bezpieczniki cylindryczne służą do przerywania obwodu elektrycznego w przypadku wzrostu napięcia po określonym dla danego natężenia prądu czasie jego przepływu. Główną częścią bezpiecznika jest element topikowy wbudowany we wkładkę topikową. Topik z kolei to przewodnik elektryczny, który nagrzewa się w wyniku płynięcia przez niego prądu.

Zasada działania bezpieczników cylindrycznych polega na tym, że pod wpływem zbyt dużego natężenia  prądu trwającego dłuższy czas, ich topik nagrzewa się do temperatury, w której ulega przepaleniu i zniszczeniu. W takim momencie następuje zapalenie łuku elektrycznego, a gdy wartość natężenia płynącego prądu spadnie do zera, łuk gaśnie i prąd przestaje płynąć. Bezpieczniki po jednorazowym zadziałaniu ulegają zniszczeniu i podlegają wymianie na nowe. Posiadamy duży wybór bezpieczników cylindrycznych ceramicznych 5A, 8A, 10A, 16A i 25A w zestawach po 5 i 10 sztuk. Bezpieczniki cylindryczne jako drobne, acz bardzo istotne elementy wspierające układ elektryczny pojazdu są propozycją firmy Carmotion, renomowanego dostawcy niezawodnych akcesoriów motoryzacyjnych.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij