Ciśnieniomierze do kół

Zbyt niski poziom powietrza w oponie powoduje szybsze zużywanie się bieżnika oraz nieprawidłowe działanie układu hamulcowego i poszczególnych systemów bezpieczeństwa jak ABS czy ESP. W efekcie tego możemy zaobserwować problemy ze sterownością auta oraz zwiększeniem zużycia paliwa. Na wypadek wyżej opisanych okoliczności warto zaopatrzyć się w dobrej jakości, wiarygodny ciśnieniomierz do kół. Wśród tego typu urządzeń znajdziemy między innymi ciśnieniomierze do kół manualne o tradycyjnej konstrukcji, znanej chyba każdemu wulkanizatorowi. W eksploatacji tych narzędzi pamiętać należy o zerowaniu skali przed dokonaniem pomiaru, najczęściej za pomocą przycisku zerującego. Konkretny odczyt ciśnienia polega na dociśnięciu ciśnieniomierza do wentyla, co wywoła pojawienie się na tarczy konkretnej wartości.

Innym typem urządzeń są ciśnieniomierze do kół ołówkowe, które wyglądem przypominają długopis. W górnej ich części znajduje się gniazdko umieszczane na wentylu. Wynik odczytujemy na wysuwanej skali przy czerwonej końcówce urządzenia. Ciśnieniomierze do kół elektroniczne wyposażone są w monochromatyczny wyświetlacz LCD oraz przycisk do obsługi. Zasilają je zazwyczaj niewielkich rozmiarów baterie. W ofercie naszego sklepu posiadamy ciśnieniomierze manualne oraz systemy monitorowania ciśnienia w oponach i temperatury kół. Niezawodne i skuteczne urządzenia pomiarowe stanowią propozycję asortymentową marek Stanmot, AMiO i Carmotion.

Ciśnieniomierze do kół - oferta sklepu dwr.com.pl

W sklepie motoryzacyjnym dwr.com.pl oferujemy szeroki wybór ciśnieniomierzy do kół, które są niezbędnym narzędziem dla każdego kierowcy dbającego o bezpieczeństwo i komfort jazdy. W naszej ofercie znajdują się:

Dlaczego warto kupić ciśnieniomierz do kół?

Ciśnieniomierz do kół to narzędzie, które pozwala na regularne kontrolowanie ciśnienia w oponach. Posiadanie własnego ciśnieniomierza umożliwia szybkie i łatwe sprawdzenie stanu opon, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa na drodze. Regularne kontrolowanie ciśnienia może zapobiec wielu problemom, takim jak przedwczesne zużycie opon, gorsza przyczepność czy zwiększone zużycie paliwa.

Dlaczego prawidłowe ciśnienie w oponach jest tak ważne?

Prawidłowe ciśnienie w oponach wpływa bezpośrednio na kilka aspektów jazdy:

 • Bezpieczeństwo: Niewłaściwe ciśnienie zwiększa ryzyko wybuchu opony oraz pogarsza przyczepność, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze.
 • Komfort jazdy: Odpowiednie ciśnienie zapewnia lepsze właściwości jezdne, komfort i stabilność pojazdu.
 • Ekonomia: Odpowiednie ciśnienie zmniejsza opory toczenia, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i dłuższą żywotność opon.

Jak używać ciśnieniomierz do kół?

Używanie ciśnieniomierza do kół jest proste i zajmuje tylko kilka minut:

 1. Przygotowanie: Upewnij się, że opony są zimne (pojazd nie jechał przez co najmniej 3 godziny lub przejechał nie więcej niż 2-3 km).
 2. Zdjęcie nakrętki zaworu: Odkręć nakrętkę z zaworu opony.
 3. Podłączenie ciśnieniomierza: Mocno przyłóż ciśnieniomierz do zaworu i odczytaj wartość ciśnienia.
 4. Dostosowanie ciśnienia: W razie potrzeby dopompuj lub spuść powietrze, aby osiągnąć zalecane ciśnienie.
 5. Zamocowanie nakrętki: Po zakończeniu pomiaru, nałóż nakrętkę z powrotem na zawór.

Zakupy w dwr.com.pl

Sklep motoryzacyjny dwr.com.pl zapewnia:

 • Szybką wysyłkę: Gwarantujemy ekspresową realizację zamówień, abyś jak najszybciej mógł cieszyć się zakupionymi produktami.
 • Możliwość zwrotu towaru: Oferujemy prostą procedurę zwrotu, jeśli zakupiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań.
 • Profesjonalne doradztwo: Nasz zespół Biura Obsługi Klienta jest zawsze gotowy do pomocy i udzielenia fachowej porady.

Zapraszamy również do naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach, plac Kasprowicza 5, gdzie możesz osobiście obejrzeć i zakupić nasze produkty.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij