Wczytuję dane...

Pasty polerskie

Pasty polerskie przydają się, gdy powłoka lakiernicza traci swój połysk i staje się matowa. Karoseria samochodu jest ciągle narażona na ścieranie przez brud i zanieczyszczenia uderzające w nią podczas jazdy. Powodem może być także nieodpowiednie mycie i stosowanie niewłaściwej chemii czyszczącej.

Pasty polerskie to konglomerat drobnoziarnistego materiału ściernego oraz substancji wiążących. Mogą mieć one postać stałą, półciekłą lub ciekłą. Dzięki stosowaniu odpowiedniej gradacji pasty polerskiej, możliwe jest usunięcie rys i innych drobnych uszkodzeń powłoki lakierniczej.

Pasty polerskie możemy podzielić pod względem siły ich działania na trzy podstawowe rodzaje:

  • Pasty polerskie mocno tnące typu cutting. Wykorzystuje się je m.in. do usuwania szlifu papieru ściernego od P1000 do P2500.
  • Pasty polerskie typu polish - stosowane do średnich i lekkich zarysowań, usuwają szlif po papierach od P2000 do P4000.
  • Pasty polerskie wykończeniowe typu finish, którymi z powodzeniem usuniemy hologramy oraz przygotujemy lakier do woskowania. Usuwają szlif papieru P3000.

Przed wyborem pasty należy wziąć pod uwagę stan powłoki samochodu, wielkość uszkodzeń lakierniczych, a także efekt końcowy, jaki chcemy uzyskać w wskutek polerowania.

 

W sklepie dwr.com.pl oferujemy pasty polerskie renomowanych marek: BOLL, K2, KOCH CHEMIE, MENZERNA, DRUCHEMA i QUIXX.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów