Wczytuję dane...

Korki wlewu paliwa

Korki wlewu paliwa służą do zamknięcia otworu wlewu baku. Do ich produkcji używa się surowców odpornych na działanie chemikaliów zawartych w paliwie. Przeważnie wykonane są z odpowiedniego metalu lub specjalnej odmiany plastiku. Pomiędzy korkiem a wlewem umieszczona jest gumowa uszczelka, zapewniająca szczelność korka i uniemożliwiająca wylewanie się paliwa z baku podczas wykonywania ostrych manewrów.

Korki wlewu paliwa występują w kilku wersjach. Klasycznym rozwiązaniem jest korek odkręcany. W niektórych markach samochodów wprowadzono rozwiązanie bardziej zaawansowane technicznie, tak zwany system bezkorkowy, który pozwala otworzyć wlew za pomocą naciśnięcia jedynie jego klapy.

Korki wlewu paliwa polecane do wszystkich modeli samochodów to korki zamykane na kluczyk, chroniące wlew przed nieuprawnioną ingerencją osób trzecich.

Dostępnym i niedrogim rozwiązaniem są korki wlewu paliwa uniwersalne. Pasują praktycznie do wszystkich modeli samochodów, chociaż nie zawsze zapewniają odpowiednią szczelność. Wówczas należy je traktować jedynie jako rozwiązanie tymczasowe.

 

W sklepie dwr.com.pl znajdziecie korki wlewu paliwa klasyczne i do LPG marki CARMOTION i AUTOMAX.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów