Wczytuję dane...

Czujniki i kamery cofania

W naszej ofercie urządzeń elektronicznych ważne miejsce zajmuje kategoria o nazwie czujniki i kamery cofania. Oba rodzaje urządzeń ułatwiają bezpieczne wykonywanie manewrów w warunkach zatłoczonego parkingu. Ich dużą zaletą jest m.in. łatwość montażu, którego podjąć się mogą nawet osoby bez specjalistycznego przygotowania.

Czujniki parkowania to uniwersalne zestawy pasujące do każdego pojazdu, który fabrycznie nie został wyposażony w tego typu urządzenie. Działają na zasadzie radaru: emitują promieniowanie elektromagnetyczne, które w przypadku napotkania przeszkody odbija się i wraca. Czas powrotu jest przeliczany na wartości metryczne, sygnalizowany dźwiękowo i wskazywany na wyświetlaczu LCD. Czujniki parkowania to zestawy składające się z czterech lub ośmiu sensorów, układu elektronicznego, buzzera i wyświetlacza.

Kamery cofania instaluje się w ramce tablicy rejestracyjnej lub na zderzaku. Obraz przestrzeni za samochodem przekazywany jest na zainstalowany z reguły na desce rozdzielczej ekran LCD. Kamery cofania zapewniają bezpieczeństwo w trakcie np. wyjeżdżania tyłem z miejsca postojowego.

 

Czujniki i kamery cofania w sklepie dwr.com.pl wyprodukowane zostały przez AMIO, EINPARTS i VALEO.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów