Wczytuję dane...

Kanistry

Kanistry zna każdy - to pojemniki o charakterystycznym kształcie, służące do przechowywania i przenoszenia rozmaitych płynów – przede wszystkim benzyny, ale również wody.

Kanistry wyposażone są w dużą rączkę i solidny korek, który zabezpiecza ciecz przed wylaniem. Wyróżniają się sporą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na wpływ czynników zewnętrznych. Dzięki temu, odpowiednio zabezpieczają ciecz i pozwalają na wygodne jej wykorzystanie. Występują one w dwóch rodzajach:

  • Kanistry plastikowe, stosunkowo tanie i lekkie. Kupując taki pojemnik zwrócić należy uwagę na jakość wykonania lejka, gdyż ten często wyróżnia się słabą wytrzymałością, przez co dość łatwo może ulec w czasie eksploatacji uszkodzeniu. W celu uniknięcia tworzenia się ładunku elektrostatycznego producenci wykorzystują wyłącznie tworzywa sztuczne, które zostały w odpowiedni sposób sprawdzone. Jeśli więc kanister ma stosowny atest, możemy być pewni, że bezpiecznie przewieziemy w nim paliwo,
  • Kanistry metalowe są niewątpliwie droższe od plastikowych, ale cechuje je znacznie większa wytrzymałość. Dzięki temu posłużą nam znacznie dłużej. Jest jednak jeden warunek – metalowe kanistry na paliwo muszą być pokryte specjalną farbą, która uodporni je na korozję oraz wpływ paliwa.

 

W sklepie dwr.com.pl zaopatrzyć się można w doskonałej jakości plastikowe kanistry marki CARMOTION o różnej pojemności.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów