Filtry stożkowe powietrza

Filtry samochodowe to niezwykle ważne części, dzięki którym poszczególne podzespoły mechaniczne pojazdu mogą pracować bez zarzutu przez długi czas. Jednym z rodzajów tego typu elementów są filtry stożkowe powietrza zapobiegające przedostawaniu się do silnika kurzu, pyłów oraz innych drobinek. Bariera, którą tworzy filtr, chroni przed uszkodzeniami różne części jednostki napędowej takie jak pierścienie tłokowe, panewki i cylindry. Pamiętajmy, że dla właściwej pracy silnika znaczenie ma nie tylko jakość docierającego do niego powietrza, ale i jego ilość. W tej kwestii główną rolę odgrywa przepustowość fabryczna i czystość filtra powietrza.

Filtry stożkowe powietrza charakteryzują się konstrukcją zmniejszającą opory przepływu powietrza, co przekłada się na zasysanie jego większej ilości, a co za tym idzie, zwiększenie mocy silnika i momentu obrotowego. Akcesoria pobierają powietrze całą powierzchnią zewnętrzną ściętego układu filtracyjnego stożka wykonanego z odpowiednio przepuszczalnego materiału. Wielkość oczek w strukturze filtra gwarantuje eliminację cząstek stałych i jednoczesne umożliwienie swobodnego przepływu powietrza. Filtry stożkowe powietrza posiadają powierzchnię filtracyjną wykonaną z dwóch powłok metalowej siatki, między którymi umieszczono materiał filtracyjny nasączony olejkiem przechwytującym zanieczyszczenia. Polecamy filtry stożkowe powietrza marki AMiO w zestawie z trzema reduktorami. Na akcesoria producent udziela 12-miesięcznej gwarancji.

Stożkowy filtr powietrza jako alternatywa dla standardowych rozwiązań?

Silnik samochodowy to dość złożony mechanizm, który do prawidłowego działania potrzebuje odpowiedniej ilości czystego powietrza. To dostaje się do komory specjalnymi kanałami wylotowymi, napędzając pracę podzespołów. Im więcej powietrza dostanie się do układu, tym większą moc wygeneruje jednostka. Nie możemy jednak pozwolić, by wraz z powietrzem do różnych podzespołów silnika przedostawały się groźne dla nich zanieczyszczenia. Ich zatrzymanie to proces, za który w aucie odpowiedzialne są filtry powietrza. Dzięki nim do silnika dociera powietrze bez mogących zakłócić jego prawidłową pracę cząstek i zanieczyszczeń. Niestety często to właśnie te ograniczenia powodują, że nie jesteśmy w stanie uzyskać większych osiągów jednostki. Tworząc barierę przed zanieczyszczeniami, filtry nie przepuszczają do silnika wystarczającej ilości powietrza. Taki standard doskonale sprawdza się w użytkowanych na co dzień samochodach osobowych, w których zależy nam na jak najdłuższej sprawności jednostki napędowej, kosztem jej osiągów.

W samochodach ze sportowym zacięciem sprawdzone rozwiązanie w kwestii zwiększenia mocy silnika stanowią filtry stożkowe powietrza. W tego typu pojazdach kluczowym jest uzyskanie wysokiego momentu obrotowego. Specjalny opływowy kształt filtra stożkowego zapewnia lepszy przepływ powietrza, a co za tym idzie lepsze warunki dla uzyskania optymalnych osiągów. Ze względu na charakter oraz efekty pracy filtry stożkowe powietrza nazywane są często filtrami sportowymi. Konstrukcja przypominająca stożek została pomyślana, by jak najlepiej wspierać pracę silnika, dostarczając mu niezbędną ilość powietrza do pracy na najwyższych obrotach.

Filtr powietrza stożkowy – jakie korzyści gwarantuje jego zamontowanie?

Szukając sposobów taniego i stosunkowo bezinwazyjnego tuningu, bez wątpienia wpadnie nam w ręce stożkowy filtr powietrza. Okazuje się, że ten prosty element kryje w sobie wielki potencjał. Jego konstrukcja nie jest kwestią przypadku i doskonale spełnia swoje zadanie. W rezultacie do silnika dostaje się więcej powietrza, a jego moc zostaje zwiększona nawet o 5% w stosunku do osiągów otrzymywanych przy zastosowaniu standardowych filtrów. Dla wielu kierowców to wystarczający argument, by zdecydować się na filtr stożkowy. Zwłaszcza jeśli mówimy o autach aspirujących do miana sportowych.

Stożkowy filtr powietrza to poza większą mocą, zmieniony dźwięk silnika. Dostarczone do podzespołów układu powietrze moduluje odgłosy wydawane przez silnik, upodabniając je do tych, jakie wydają samochody sportowe. Auto wyposażone w filtr powietrza stożkowy może zatem nie tylko jechać szybciej, ale i lepiej brzmieć. Warto podkreślić, że głośniejszy silnik to korzyść odczytywana bardzo subiektywnie. Dla wielu kierowców tego typu wrażenia drogowe bywają irytujące, co poddaje w wątpliwość zastosowanie rozwiązania jakim jest filtr powietrza stożkowy.

Mimo pojawiających się kontrowersji filtr powietrza stożkowy to rozwiązanie korzystne z wielu powodów. Jednym z nich jest długa eksploatacja, bez konieczności wymiany elementu oraz ponoszenia związanych z tym kosztów. Filtr stożkowy nie będzie jednak prawidłowo spełniał swojej funkcji bez systematycznych ingerencji. Stożkowy filtr powietrza należy poddawać regularnym zabiegom konserwującym polegającym na jego czyszczeniu oraz nasączeniu specjalnym olejem. Na rynku dostępne są zestawy preparatów, za pomocą których kompleksowo wypielęgnujemy i zabezpieczymy filtr stożkowy na okoliczność dalszej eksploatacji.

Kierowcom, którzy poszukują prostych sposobów na efektywny tuning samochodu, polecamy stożkowe filtry powietrza AMiO.

Stożkowy filtr powietrza AMiO – charakterystyka produktu

W naszym asortymencie posiadamy filtry stożkowe powietrza marki AMiO. Uniwersalne zestawy zawierają zaimpregnowany filtr stożkowy, 3 adaptery oraz obejmę. Akcesoria bez problemu dopasujemy do większości samochodów. Stożkowy filtr powietrza AMiO wykonany został z bawełny powlekanej siatką ze stali nierdzewnej. Jego konstrukcja umożliwia łatwe czyszczenie i konserwację, bez konieczności wymiany elementu na nowy. Materiał filtracyjny nasączony odpowiednim preparatem przechwytuje drobne zanieczyszczenia, by jeszcze lepiej chronić silnik i wspierać jego prawidłowe działanie. Pofałdowany materiał to większa powierzchnia medium filtracyjnego.

Filtr powietrza stożkowy – montaż

Filtr powietrza stożkowy to łatwy i skuteczny sposób na zwiększenie mocy silnika, szczególnie pożądane w samochodach sportowych. Prawidłowe działanie oraz najwyższa wydajność filtra możliwe są do uzyskania tylko w odpowiednich warunkach. Filtr stożkowy powietrza pracuje poprawnie tylko przy dostępie do zimnego powietrza. Dla uzyskania tego efektu konieczne jest odseparowanie go od komory silnika lub umiejscowienie elementu poza nią. Montując stożkowy filtr powietrza, warto pomyśleć o dodatkowej obudowie, która ograniczałaby jego kontakt z powietrzem ogrzewanym przez silnik. Dopełnienie wszystkich warunków montażu gwarantuje optymalne efekty eksploatacji filtra.

Stożkowy filtr powietrza – dlaczego nie zawsze się sprawdza?

Filtr powietrza stożkowy to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Nie jest to jednak opcja pozbawiona wad. Decydując się na zakup tego typu filtra, warto wziąć pod uwagę dość charakterystyczne efekty dźwiękowe. Ciekawe wrażenia akustyczne nie przypadną do gustu wszystkim użytkownikom. Tym bardziej, jeśli nie chcemy przesadnie zwracać na siebie uwagi na drodze. Inną budzącą wątpliwości kwestią jest konstrukcja elementu. Stożkowy filtr powietrza to z jednej strony więcej powietrza przedostającego się do silnika, z drugiej mniejsza bariera dla zanieczyszczeń, które mogą doprowadzić do szybszego zużycia lub uszkodzenia jednostki napędowej. Filtry stożkowe powietrza rekomendowane są do stosowania na drogach o niewielkim zapyleniu. Jazda w terenie stwarza warunki, w których filtr powietrza stożkowy zwyczajnie może sobie nie poradzić. Nieprzemyślana i nieodpowiednia eksploatacja filtra może skutkować kosztownym remontem silnika. Warto zatem zdawać sobie sprawę, że filtry powietrza stożkowe nie są dla każdego i nie w każdych okolicznościach zapewniają odpowiednią ochronę.

Jeśli szukasz ciekawych rozwiązań dla swojego samochodu i chcesz dowiedzieć się więcej o opcjach, jakie proponujemy, skontaktuj się z naszymi konsultantami. Czekamy też na Ciebie w naszym sklepie stacjonarnym w Katowicach.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij