Światła do jazdy dziennej LED

Prawidłowe użytkowanie oświetlenia w pojeździe to jeden z najważniejszych aspektów jego codziennej eksploatacji. Każdy samochód wyposażony jest w podstawowy zestaw reflektorów zapewniających odpowiednią widoczność w dzień i w nocy, podczas mgły oraz w miejscach słabiej oświetlonych. Popularnym dziś typem akcesoriów są też światła do jazdy dziennej LED. Fabrycznie montowanych elementów nie spotkamy w autach starszej generacji, jednak w tych nowszych używane od świtu do zmierzchu w warunkach dobrej widoczności stanowią częstą alternatywę dla świateł mijania. Wielu ekspertów, a także samych kierowców dostrzega korzyści płynące z ich użytkowania, dlatego zgodnie z ich oczekiwaniami na rynku automotive pojawiły się światła LED do jazdy dziennej przeznaczone do samodzielnego montażu.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie uniwersalne oraz dedykowane światła dzienne LED takich marek jak Osram, AMiO, EinParts czy Philips posiadające wymagane homologacje zapewniające bezpieczne i zgodne z prawem użytkowanie. Wysokiej klasy nowoczesne światła do jazdy dziennej LED gwarantują spore oszczędności energii w pojeździe, a co za tym idzie mniejsze spalanie napędzającego go paliwa oraz wolniejsze zużywanie się tradycyjnych podzespołów, jak choćby żarówki halogenowe w światłach mijania. Światła dzienne LED to też doskonałe rozwiązanie stylistyczne. Generowane przez nie jasne wyraziste światło doda charakteru nawet najprostszym sylwetkom aut.

Światła LED do jazdy dziennej – co warto wiedzieć o ich eksploatacji?

Fabryczne wyposażenie pojazdu w światła do jazdy dziennej LED daje gwarancję pełnej kompatybilności technologicznej oraz zgodności z obowiązującymi przepisami prawa. Warto jednak pamiętać, w jakich okolicznościach wolno nam wykorzystywać światła dzienne. Jak sama nazwa wskazuje, są to elementy oświetlenia wykorzystywane za dnia, od świtu do zmierzchu w warunkach idealnej przejrzystości powietrza. W grę nie wchodzi zatem użytkowanie świateł po zmroku, podczas mgły, w tunelu czy w innych okolicznościach pogodowych znacznie utrudniających prawidłowe postrzeganie. Ignorowanie tych zasad może nieść za sobą przykre konsekwencje.

Precyzyjnym wytycznym podlega również montaż zestawu, jaki tworzą światła do jazdy dziennej LED w samochodach, które nie zostały fabrycznie wyposażone w tego rodzaju udogodnienia. Pamiętaj!

  • Światła LED do jazdy dziennej nie oświetlają drogi, a sygnalizują jedynie Twoją obecność na niej innym użytkownikom ruchu.
  • Światła do jazdy dziennej LED powinny posiadać odpowiednie oznaczenia homologacyjne – typ reflektora (RL) oraz symbol (E).
  • Lampy do jazdy dziennej montujemy symetrycznie z przodu auta, nie dalej niż w odległości 40cm od jego bocznego obrysu.
  • Odległość między lampami nie może wynosić więcej niż 60cm.
  • Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy to min. 25cm, a do górnej – max. 150cm.
  • Światła dzienne LED powinny włączać się automatycznie przy uruchomieniu silnika auta oraz wyłączać przy jego zgaszeniu lub włączeniu świateł mijania.

Światła do jazdy dziennej LED dostępne w naszej ofercie

W precyzyjnie skomponowanym asortymencie posiadamy uniwersalne i dedykowane lampy do jazdy dziennej LED zapewniające doskonałe wrażenia stylistyczne, funkcjonalne i łatwe w montażu.

Światła do jazdy dziennej LED marki Osram

Światła do jazdy dziennej LED LEDriving PX-5 to doskonały sposób doposażenia starszych pojazdów w akcesoria realizujące najwyższe standardy jakości i komfortu użytkowania. Lampa z pięcioma diodami LED zapewnia spektakularne efekty estetyczne. Światła dzienne LED przystosowane są do montażu w różnych modelach pojazdów. Ich konstrukcja doskonale sprawdza się na wąskich zderzakach. Temperatura barwowa LED-ów wynosi 5200K, a ich trwałość przewidziana jest na ok. 5000 godzin świecenia. Światła dzienne LED LEDriving marki Osram gwarantują niskie zużycie energii, posiadają certyfikaty zgodności ECE, SAE, CCC oraz homologację ECE R87.

Lampy do jazdy dziennej LEDriving LG to zaawansowane technologicznie akcesoria o doskonałej jakości świecenia dzięki jednolitemu rozbłyskowi światła o temperaturze barwowej 6000K. Światła do jazdy dziennej LED są odporne na bardzo intensywne użytkowanie, wilgoć oraz inne czynniki zewnętrzne. Ich instalacja jest szybka i bezproblemowa. Inteligentny system sterowania zapewnia automatyczną obsługę akcesoriów. Światła LED do jazdy dziennej posiadają niezbędną homologację, a producent daje na nie 5-letnią gwarancję.

Światła dzienne LED marki AMiO – popularne produkty

Światła dzienne LED AMiO 501HP w formie wąskich lamp wyposażonych w pięć diod typu SMD to propozycja dla miłośników nietypowych technologicznie rozwiązań gwarantujących perfekcyjne wrażenia estetyczne. Aluminiowa płyta główna oraz dołączony do zestawu control box zapewniają komfort użytkowania, trwałość oraz niezawodność elementów. Lampy do jazdy dziennej posiadają homologację RCE87.

Światła LED do jazdy dziennej w wersji 502 Mini wykorzystują wysokiej jakości diody High Power. Zestaw składający się z 10 modułów zapewnia wiele konfiguracji montażowych. Zewnętrzny control box gwarantuje dwa tryby eksploatacji – przygaszanie DRL-ów o 50% lub całkowite ich wygaszanie przy włączaniu świateł mijania.

Lampy do jazdy dziennej DRL LED AMiO 506HP doskonale sprawdzają się w przypadku obłych powierzchni zderzaków. Diody SMD o mocy 1W generują idealnie rozproszone światło. Nowoczesne światła LED do jazdy dziennej są wodoodporne i zapewniają wysoką jakość świecenia przy niskim poborze energii i znacznych oszczędnościach spalania. Podobne właściwości posiadają światła dzienne LED 507HP doceniane za swoją uniwersalną konstrukcję oraz możliwość zastosowania na prostych i obłych elementach zderzaka bez konieczności dokonywania czasochłonnych przeróbek.

Okrągłe światła dzienne LED serii 510HP i 510L przystosowane są do wykorzystania w otworach reflektorów świateł przeciwmgielnych, a także na płaskich powierzchniach zderzaków. Zastosowanie kołnierzy maskujących pozwala na estetyczne wykończenie miejsca montażu, nawet w przypadku sporych rozbieżności w rozmiarach otworów i lamp. Odsłony świateł 510L wykorzystują 4 soczewki rozświetlane przez diody oraz lightbar. Włączenie świateł mijania uruchamia ring, czyli obwódkę świetlną w funkcji światła pozycyjnego.

AMiO prezentuje również lampy do jazdy dziennej DRL LED 523HP przeznaczone dla pojazdów z zaokrągloną linią zderzaka, światła dzienne LED 540 charakteryzujące się małym rozmiarem oraz zastosowaniem specjalnego lustra odbijającego światło oraz lampy do jazdy dziennej 540HP Pro o zwiększonej mocy świetlnej.

Lampy do jazdy dziennej LED Philips – wysoka jakość i wiele możliwości

Światła LED do jazdy dziennej – model Daylight 9 marki Philips to gwarancja wysokiej jakości efektów świetlnych dzięki unowocześnionej konstrukcji soczewki pracującej pod dowolnie wybranym kątem. System clip-on zapewnia komfort montażu, stanowiąc również niezawodne zabezpieczenie przed kradzieżą. Światła dzienne LED przeznaczone są do różnych modeli pojazdów wyposażonych w silniki elektryczne i hybrydowe z najnowocześniejszymi systemami zapłonu. Lampy do jazdy dziennej Philips są trwałe, odporne na wilgoć, korozję oraz działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, jak kurz, piasek, żwir czy sól. Elementy posiadają homologację.

Światła do jazdy dziennej LED EinParts

W ofercie posiadamy również światła LED do jazdy dziennej marki EinParts DRL410O, których technologia oparta została na diodach Osram. Uchwyty kompatybilne z typem mocowań do lamp przeciwmgielnych pozwalają na szybki i bezproblemowy montaż akcesoriów w ponad 100 modelach aut. Specjalny system eliminuje konieczność dokonywania przeróbek i pozwala cieszyć się wysokiej jakości trwałym oświetleniem. Hermetyczna aluminiowa obudowa dobrze odprowadza ciepło i jest odporna na korozję. Lampy do jazdy dziennej EinParts posiadają odpowiednią homologację i dedykowane są do wielu modeli Citroena, Dacii, Fiata, Forda, Hondy, Jaguara, Land Rovera, Mitsubishi, Nissana, Opla, Peugeota, Renault oraz Suzuki.

10 oddzielnych lampek LED DRL 402O oraz analogicznego typu Smoke gwarantuje wielość kombinacji i bezproblemowe dopasowanie do każdej powierzchni zderzaka. Właścicielom aut o dużej powierzchni montażowej rekomendujemy dobrej jakości światła do jazdy dziennej LED ze skośną strukturą odbłyśnika DRL LED 403M i DRL 403O.

W sprzedaży posiadamy modele świateł DRL 404O, 405O i 406O. Lampy do jazdy dziennej posiadające od 4 do 6 diod w pojedynczym reflektorze wyróżniają ergonomiczne wymiary umożliwiające ich montaż w zabudowanych grillach znacznej ilości dostępnych na rynku aut osobowych. Są to jedne z najmocniejszych na rynku rodzajów lamp posiadające odbłyśnik o diamentowej strukturze.

Polecamy również światła dzienne LED DRL 409O  z kołnierzami maskującymi do montowania w otworach o średnicy od 7 do 9cm.

Lampy do jazdy dziennej – elementy dodatkowe

Prawidłowo zainstalowane światła LED do jazdy dziennej to komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Precyzyjne działanie w tym zakresie jest też ważne z punktu widzenia przepisów prawa oraz ewentualnych konsekwencji związanych z ich lekceważeniem. Efektem błędnie zamontowanego zestawu akcesoriów może być również negatywna opinia diagnostyczna pojazdu. Zanim zatem przejdziemy do prac związanych z instalacją dodatkowego systemu elektrycznego w samochodzie, sprawdźmy, czy posiadamy wszystkie niezbędne narzędzia oraz części, a następnie dokładnie zapoznajmy się z instrukcją postępowania.

W ofercie sklepu dwr.com.pl posiadamy niezawodne światła LED do jazdy dziennej, a także niezbędne w procesie instalacji gniazda przekaźnika samochodowego z przewodami, moduły sterujące, automaty zewnętrzne oraz dodatkowe oczka i rozszerzenia do podstawowych kompletów lamp.

Posiadamy także alternatywne rozwiązania w postaci świateł pozycyjnych DRL 407T z kierunkowskazami LED oraz żarówki LED typu P21W/PY21W BAU15s do zastosowania jako światła do jazdy dziennej LED z kierunkowskazami.

Szukasz dobrego wyposażenia samochodu? Chcesz wiedzieć, co zmienia się w świecie motoryzacji? Polecamy nasze ciekawe artykuły blogowe. Przeczytaj między innymi o możliwości efektywnego doposażenia auta w światła LED do jazdy dziennej oraz innych rekomendowanych przez nas rozwiązaniach. Chętnie odpowiemy też na Twoje pytania. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Katowicach.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij