Ściągacze do demontażu tapicerki

Sytuacji, w których zmuszeni jesteśmy zdjąć obicie z foteli lub kanapy w naszym samochodzie może być wiele. Materiał może nadawać się do czyszczenia lub naprawy. Często znudzeni wyglądem wnętrza pojazdu kierowcy zmieniają poszycie na nowe. Zanim podejmiemy radykalne kroki w kwestii obicia w aucie, należy upewnić się, czy zdjęcie tapicerki jest możliwe, a więc czy fabrycznie zamocowana została ona przy pomocy zapinek. W takim wypadku narzędziami, w które warto się zaopatrzyć, są ściągacze tapicerki umożliwiające rozpinanie drucianych zaczepów, przy pomocy których materiał przymocowany został do gąbki. Operacja ta nie należy do najłatwiejszych, dlatego posługiwanie się mniej specjalistycznymi narzędziami może okazać się mało efektywne, a nawet doprowadzić do uszkodzenia tapicerki.

Ściągacze do spinek tapicerki dostępne są przeważnie w zestawach zawierających różnej wielkości otwieraki, klucze i dźwignie. Wykonane są z utwardzonego nylonu. Ich specjalnie wyprofilowana forma ułatwia demontaż listew, spinek i innych elementów mocowania tapicerki. Ściągacze do tapicerki występują również jako pojedyncze narzędzia z ergonomiczną rękojeścią i odpowiedniej wielkości końcówką w postaci rozdwojonego chwytaka. Oferujemy szeroki wybór zestawów ściągaczy oraz pojedynczych akcesoriów marek Yato, AMiO i Blow.

Zestaw ściągaczy do tapicerki – kiedy się przydaje?

Zabrudzona lub uszkodzona tapicerka w samochodzie nie stanowi niestety powodu do dumy. Kierowcy często w takich przypadkach decydują się na wykorzystanie pokrowców lub koszulek na siedzenia. Jest to rozwiązanie korzystne cenowo, lecz dla bardziej wymagających użytkowników niewystarczające. Materiał pokrowca maskuje jedynie nieestetyczne ślady. Właściciele nowszych samochodów zdecydowanie częściej stawiają na oryginalne wnętrza, dlatego rekomendowaną opcją w ich przypadku jest doczyszczenie, naprawa lub wymiana felernej tapicerki. W zależności od skali problemu pielęgnację lub naprawę możemy wykonać bez zdejmowania poszycia lub po wcześniejszym demontażu obicia z foteli czy kanapy. Czynność ta nie jest na szczęście na tyle skomplikowana, by nie można jej było wykonać samodzielnie, bez kosztownej ingerencji fachowca. Zanim zdecydujemy się na bardziej radykalne działania w kwestii renowacji wnętrza auta, warto zaopatrzyć się w praktyczny i wielozadaniowy zestaw ściągaczy do tapicerki. Narzędzia pomogą w demontażu materiału, który chcemy wyprać lub naprawić. Pamiętajmy, że można je wykorzystać jedynie w przypadku, gdy zdjęcie tapicerki jest możliwe i nie spowoduje uszkodzenia fabrycznego wyposażenia.

Często demontaż poszycia foteli i kanapy związany jest z modernizacją wnętrza. Tapicerkę możemy zmienić na ciemniejszą, bardziej funkcjonalną i łatwiejszą do utrzymania w czystości lub taką, która bardziej pasuje do naszego charakteru i stanowi element stylistycznej personalizacji wnętrza. Zdjęcie materiału wymagane jest często przy doposażaniu auta w dodatkowe urządzenia jak na przykład maty grzewcze. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, by tapicerka w Twoim samochodzie mogła zostać bezpiecznie zdjęta, rekomendujemy do tego zadania specjalne ściągacze do tapicerki. U nas znajdziecie bogatą ofertę tego typu produktów dostępnych w formie dobrze pomyślanych kompletów lub poręcznych narzędzi sprzedawanych pojedynczo.

Zestaw do demontażu tapicerki – nie tylko fotele i kanapa

Ściągacze i uchwyty przydają się do luzowania listew, ściągania obicia drzwi, demontażu uszczelek, osłon wykonanych z tworzywa sztucznego, a nawet wyjmowania radia. Z zestawem praktycznych akcesoriów możesz wykonać wiele czynności, które pomogą ci zmienić wygląd wnętrza auta lub dokonać zarówno drobnych, jak i poważniejszych napraw. Jeśli lubisz majsterkować i nie chcesz wydawać pieniędzy na drogie usługi tapicerów, koniecznie postaw na zestaw do demontażu tapicerki lub jedno narzędzie przeznaczone do konkretnego zadania.

Ściągacz do tapicerki – jaki rodzaj narzędzia wybrać?

W sprzedaży dostępne są zestawy do demontażu tapicerki z różną liczbą elementów oraz ściągacze do spinek tapicerki z wygodnymi rękojeściami umożliwiającymi pewny uchwyt i bezpieczne usunięcie zaczepów w nawet trudno dostępnych miejscach. Ściągacze do demontażu tapicerki mają różne kształty. Znajdziemy wśród nich haki, łyżki, większe i mniejsze zaczepy oraz specjalnie wyprofilowane narzędzia pozwalające na swobodne usunięcie mocowań tapicerki i innych elementów, drzwi, sufitu, deski rozdzielczej itp. Lekkie i jednocześnie solidne ściągacze wykonane z tworzywa sztucznego dopełnią wyposażenie każdego profesjonalnego warsztatu oraz prywatnego garażu.

Ściągacz do tapicerki może być jednolitym odpowiednio wyprofilowanym i wygiętym, elastycznym kawałkiem utwardzonego nylonu lub narzędziem metalowym z poręczną rączką, przypominającym nieco klasyczny śrubokręt. W niektórych zestawach znajdziemy również specjalne szpilki przystosowane do niewielkich otworów czy szczelin. Każdy rodzaj ściągacza ma nieco inne przeznaczenie, dlatego jeszcze przed zakupem warto sprawdzić, jakie elementy znajdują się w danym zestawie lub do jakich prac dedykowane jest konkretne narzędzie.

Ściągacze do tapicerki – zalety stosowania

Ściągacze do tapicerki to proste narzędzia, które ułatwiają wiele prac związanych z naprawą i modernizacją wnętrza auta. Większe lub mniejsze zestawy składają się z trwałych oraz łatwych  i bezpiecznych w użyciu elementów. Gładko wykończone narzędzia nie niszczą tapicerki, dlatego świetnie sprawdzą się w rękach nawet mniej doświadczonego użytkownika.

Sporym atutem jest też cena produktów. Za podstawowy zestaw do demontażu tapicerki lub pojedynczy ściągacz zapłacisz w naszym sklepie od 10 do 30zł. Większe komplety to wydatek średnio 60zł. Kwoty te są nieporównywalnie niższe w stosunku do kosztów usług w profesjonalnych warsztatach czy zakładach tapicerskich.

Ściągacze do tapicerki, jakie oferujemy naszym klientom to bardzo estetycznie wykonane propozycje marek Yato, AMiO oraz Blow. Produkty dostępne są w różnych formach i kolorach i świetnie nadają się zarówno do prostych, jak i bardziej zaawansowanych prac.

Ściągacze i zestawy do demontażu tapicerki – jakie produkty polecamy?

Nasza oferta praktycznych narzędzi warsztatowych obejmuje zarówno wysokiej jakości ściągacze do spinek tapicerki, jak i zestawy akcesoriów, z których pomocą łatwo i szybko zdejmiesz poszycie, uszczelki czy plastikowe osłony kokpitu. Szeroki asortyment produktów prezentuje marka Yato. Polecamy metalowe ściągacze do tapicerki z ergonomicznymi uchwytami oraz kilkuelementowe zestawy specjalistycznych łyżek przeznaczonych do wielu różnych zadań. Rekomendujemy między innymi:

  • Ściągacz do spinek tapicerki Yato typ U z antypoślizgową rękojeścią i odpowiednio wygiętą widełkową końcówką do wyciągania kołków mocujących poszycie.
  • Zestaw sześciu ściągaczy do tapicerki Yato wykonanych z utwardzonego nylonu, dedykowanych do wygodnego i bezpiecznego zdejmowania materiału.

Sporą popularnością cieszą się również ściągacze do tapicerki marki AMiO. Naszym klientom proponujemy:

  • Cztery ściągacze do demontażu tapicerki AMiO wykonane z mocnego materiału, umożliwiające wygodną, szybką i estetyczną zmianę lub naprawę obicia foteli oraz kanapy.
  • Wieloelementowy zestaw ściągaczy do tapicerki AMiO składający się z kilkunastu narzędzi dedykowanych do różnych zadań od zdejmowania spinek tapicerki, po demontaż radia.

Funkcjonalne zestawy do demontażu tapicerki przygotowała również firma Blow. Zarówno podstawowe, jak i bardziej rozbudowane komplety narzędzi gwarantują spore możliwości. Polecamy między innymi zestaw łyżek Blow wykonanych z utwardzonego nylonu wzbogacony o elementy przeznaczone do demontażu uszczelek, profili aluminiowych, kokpitu, osłon drzwi i innych.

Wszystkim zainteresowanych zakupami w naszym sklepie oferujemy fachowe doradztwo oraz pomoc w wyborze najlepszych produktów spełniających indywidualne oczekiwania. Zachęcamy do składania zamówień, a w razie ewentualnych wątpliwości kontaktu z naszym konsultantem. Czekamy też na Ciebie w naszym sklepie stacjonarnym w Katowicach.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij