Mierniki bieżnika opony

Polskie prawo drogowe ustala minimalną dopuszczalną głębokość bieżnika na 1,6 mm. Opony ze zużytym bieżnikiem zwiększają prawdopodobieństwo wpadnięcia w poślizg. Przy deszczowej pogodzie droga hamowania tak wyposażonego pojazdu jest znacznie dłuższa. Na rynku motoryzacyjnym dostępne są mierniki bieżnika opony charakteryzujące się różnymi parametrami. Wyróżniamy dwa rodzaje skutecznych i wiarygodnych urządzeń pomiarowych wykorzystywanych zarówno w profesjonalnych serwisach, jak i do użytku prywatnego.

Ręczne mierniki bieżnika opony swoją budową przypominają nieco linijkę. Akcesoria składają się z miarki oraz wysięgnika, czyli ruchomej części, która umieszczana jest bezpośrednio w bieżniku. Decydując się na zakup danych modeli, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na parametr odpowiedzialny za głębokość pomiaru. W przypadku standardowych urządzeń wartość ta wynosi 30 mm. Skuteczne mierniki wykazują również wysoką dokładność pomiaru, która powinna wynosić 0,1 mm. Cyfrowe mierniki bieżnika opony są zdecydowanie bardziej zaawansowanymi urządzeniami. Wyróżniają się niezwykle szerokim zakresem pracy oraz dokładnością eliminującą do zera możliwość popełnienia błędu. Co ważne, niektóre modele pozwalają na zapisanie poszczególnych wyników pomiarów, dzięki czemu możemy obserwować, jak szybko zużywa się dana opona. W sklepie dwr.com.pl posiadamy analogowe i cyfrowe mierniki bieżnika opony marki Carmotion.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij