Nakrętki na wentyle

Nakrętki na wentyle są elementami, które w dużej mierze odpowiadają za optymalne działanie tych podzespołów pojazdu. Akcesoria, zwane też kapturkami sprawiają, że brud nagromadzony w czasie napełniania kół sprężonym powietrzem nie zostaje wtłoczony do środka. Dzięki czemu nie dochodzi do problemów z zamykaniem się zaworu, co zwykle powoduje ulatnianie się powietrza z opony. Pamiętajmy, że koło ze zbyt niskim ciśnieniem łatwiej się odkształca i nie zapewnia odpowiedniej sztywności oraz przyczepności, powodując zmniejszenie stabilności auta zwłaszcza przy pokonywaniu ostrych zakrętów. To z kolei może stać się przyczyną groźnej sytuacji drogowej.

Nakrętki chronią wentyle, ale i całe koło, dlatego wydatek kilku złotych za komplet to niewielka cena, jaką trzeba zapłacić za bezpieczeństwo i komfort podróżowania autem. Nakrętki na wentyle samochodowe wykonane z anodyzowanego aluminium pełnią też funkcję ozdobną. Szeroki wybór kolorów gwarantuje bezproblemowe dopasowanie do stylistyki auta lub niektórych elementów jego wyposażenia zewnętrznego. Bogatą gamę nakrętek na wentyle marki AMiO prezentujemy w ofercie naszego sklepu.

Nakrętki na wentyle samochodowe – jakie jest ich zadanie?

Podczas jazdy samochodem wiele jego podzespołów ulega zużyciu lub uszkodzeniu. Wpływ na taki stan rzeczy mają warunki drogowe i atmosferyczne oraz styl prowadzenia auta. Wiele nawet najdrobniejszych części należy poddawać systematycznej kontroli wydajności i sprawności. Wśród najbardziej niedocenianych, choć w rzeczywistości bardzo ważnych elementów zewnętrznego wyposażenia pojazdu bez wątpienia wymienić należy nakrętki na wentyle samochodowe. Te drobne podzespoły pełnią niezwykle ważną funkcję w kontekście bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Często to właśnie od nich zależy jakość i skuteczność wykonywanych na drodze manewrów.

Nakrętki na wentyle samochodowe chronią przed zanieczyszczeniem zaworów oraz ewentualnym ich uszkodzeniem. Stanowią skuteczną barierę między wnętrzem wentyla a przestrzenią zewnętrzną. Najważniejszą cechą wentyla jest jego szczelność. Ta ulega znacznemu osłabieniu pod wpływem zanieczyszczenia. Nakrętka na wentyl samochodowy to rozwiązanie proste i efektywne. Zabezpieczająca zawór po pompowaniu nakrętka na wentyl zapobiega utracie ciśnienia w oponach oraz związanym z tym konsekwencjom w postaci pogorszenia możliwości jezdnych auta. Przy obniżonych parametrach ciśnienia w oponach wiele do życzenia pozostawia nie tylko jakość prowadzenia i manewrowania. Poważnym problemem są również ewentualne uszkodzenia gum, do których może dojść podczas użytkowania ich w niewłaściwy sposób i w nieodpowiednich warunkach. Wentyl bez nakrętki narażony jest na nieustanne oddziaływanie niekorzystnych czynników. Ta ciężka próba może prowadzić do poważnych konsekwencji w postaci odkształcenia opony, a co za tym idzie radykalnego pogorszenia stabilności pojazdu i problemów z opanowaniem go na zakrętach lub podczas wykonywania innych manewrów. Uszkodzona w ten sposób guma niejednokrotnie nadaje się już jedynie do wymiany, co stanowi koszt znacznie większy w porównaniu do zakupu i montażu zapobiegającej uszkodzeniom nakrętki na wentyl.

Nakrętki na wentyle samochodowe – dostępne rodzaje

Obecnie nawet zwykłe nakrętki na wentyle samochodowe prezentują bogactwo różnorodności form, materiałów oraz stylistyki. Nie musimy ograniczać się do tych zastosowanych fabrycznie. W momencie zgubienia elementu mamy możliwość wymiany go na inny, często bardziej efektowny i nietuzinkowy. W swojej najprostszej odsłonie nakrętka do wentyla samochodowego ma postać plastikowego kapturka. W zależności od trwałości zastosowanego materiału wykazują one mniejszą lub większą wytrzymałość na czynniki pogodowe i drogowe. Prosta estetyka czarnego plastiku często jednak nie przemawia do bardziej wymagających odbiorców. Ich uwagę zdecydowanie bardziej przykuwają aluminiowe nakrętki na wentyle samochodowe. Dostępne w różnych kolorach kapturki doskonale harmonizują ze stylistyką nowoczesnych i sportowych aut. Nawet drobna nakrętka do wentyla samochodowego może stanowić ważny element tuningu optycznego pojazdu. Niewielki koszt takiej modyfikacji oraz trwałość podzespołów wykonanych z solidnego aluminium to dodatkowe zalety, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie konkretnych nakrętek.

W ofercie różnych producentów znaleźć można również nakrętki na wentyle samochodowe z dodatkowymi funkcjami. Niektóre produkty posiadają specjalne oznaczenia opon zimowych i letnich. Kierowcom poszukującym stylistycznej spójności polecamy nakrętki na wentyle samochodowe z logo marki danego pojazdu. Dużą popularnością cieszą się też nakrętki na wentyle z czujnikami ciśnienia. Specjalna forma z wypustkami w trzech kolorach zielonym, żółtym i czerwonym to nie tylko ciekawy dodatek wizualny, ale i funkcjonalne narzędzie, dzięki któremu łatwiej skontrolujesz stan opon i szybciej zareagujesz na ewentualne nieprawidłowości. Łatwy do odczytania wskaźnik informuje kierowcę o konieczności dopompowania opony, jeśli wskazuje kolor żółty bądź czerwony lub informuje o prawidłowej ilości atmosfer kolorem zielonym.

Dość elitarną grupę produktów stanowią ozdobne nakrętki na wentyle samochodowe. Elementy dostępne są w różnych formach, które odzwierciedlać mogą sportowy lub ekstrawagancki charakter pojazdu. Niejednokrotnie tego typu nakrętki do wentyli samochodowych to dobry sposób by wyróżnić pojazd starszej generacji o dość prostej i mało efektownej sylwetce. Wśród wielu różnych dostępnych na rynku wzorów znajdziemy między innymi w nakrętki do wentyli samochodowych w kształcie czaszki, kuli bilardowej, kostki do gry, rakiety i wielu innych. Ponieważ wyobraźnia projektantów tego typu elementów wyposażenia nie zna granic, w wielu sklepach branżowych zakupić można również świecące nakrętki na wentyle samochodowe. Zastosowanie tego typu dodatków nie jest jednak regulowane przepisami prawa drogowego, co może nieść za sobą przykre konsekwencje w postaci zatrzymania dowodu rejestracyjnego podczas rutynowej kontroli lub niekorzystnej dla ich posiadacza interpretacji zdarzenia drogowego.

Nakrętka do wentyla samochodowego – oferta sklepu dwr.com.pl

W naszym sklepie zgromadziliśmy asortyment, który ułatwia codzienną eksploatację i pielęgnację auta, pomaga w modyfikacjach mechanicznych oraz wizualnych, a także poprawia bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdu w różnych warunkach drogowych i atmosferycznych. Wśród wielu niezawodnych akcesoriów samochodowych uwzględniliśmy również te najdrobniejsze, ale nie mniej istotne, do grupy których bez wątpienia należą nakrętki na wentyle samochodowe. Polecamy:

  • przystępne cenowo plastikowe nakrętki do wentyli samochodowych marki Carmotion,
  • metalowe nakrętki na wentyle samochodowe Automax w kolorach srebrnym, czerwonym oraz niebieskim z zaokrągloną główką i w kształcie sześciokąta,
  • aluminiowe nakrętki do wentyli samochodowych marki AMiO w ułatwiającej odkręcenie sześciokątnej formie, w kolorach czarnym, niebieskim, czerwonym i srebrnym,      
  • nakrętki na wentyle samochodowe KA-3 marki Carmotion wyposażone w klucz służący do wkręcania i wykręcania wkładu wentyla samochodowego.

Warto pamiętać, że przed montażem nakrętek wentyle kół samochodowych należy dokładnie oczyścić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prezentowanych w naszym katalogu produktach, zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem. Oferujemy wygodną formę zakupów internetowych bez wychodzenia z domu lub w tradycyjnej formie w naszym sklepie stacjonarnym w Katowicach.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij