Przewody rozruchowe

Przewody rozruchowe powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego pojazdu. Akcesoria stanowią szybki i zarazem najprostszy sposób odpalenia silnika, który odmówił posłuszeństwa na skutek osłabienia kondycji akumulatora. Dwa kable, zazwyczaj w kolorze czerwonym i czarnym zakończone są metalowymi zaciskami, zwanymi również klemami lub potocznie krokodylkami. Za ich pomocą przewody podłączane są do baterii samochodu.

Wybierając odpowiednie oprzyrządowanie, należy sprawdzić przewidziane dla kabli maksymalne natężenia prądu. W przypadku aut osobowych zazwyczaj odpowiednie będą modele przewodzące 400 A, ale jeśli samochód wyposażony jest w większy silnik, warto pomyśleć o akcesoriach 600 A. Istotnym aspektem właściwego doboru kabli jest grubość ich miedzianych rdzeni. Cienkie gorzej przewodzą prąd i szybciej się nagrzewają, co przekłada się na ich trwałość. Przy zakupie rekomendujemy również sprawdzenie jakości wykonania przewodów rozruchowych oraz zaopatrzenia zacisków. Wybierajmy te metalowe zabezpieczone silikonem. Nie bez znaczenia dla skuteczności eksploatacji jest również długość kabli. Przewody nie powinny być ani za krótkie, ani za długie. Najlepiej, gdy mają od 2,5 do 3 metrów. W sklepie dwr.com.pl oferujemy szeroki wybór przewodów rozruchowych firmy Stanmot.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR.MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij