Wczytuję dane...

Przewody rozruchowe

Przewody rozruchowe to najprostszy sposób uruchomienia samochodu, który nie chce odpalić wskutek np. zostawienia w aucie włączonego na całą noc radia. Są to dwa przewody zazwyczaj w kolorze czerwonym i czarnym, zakończone metalowymi zaciskami, zwanymi potocznie krokodylkami. Warto je mieć w samochodzie.

Przewody rozruchowe należy wybierać trzymając się czterech zasad:

  • Po pierwsze - ważne jest maksymalne natężenie prądu, jakie dopuszczają dane przewody rozruchowe. Zazwyczaj do aut osobowych wystarczają  modele przewodzące 400A, ale jeżeli mamy auto z dużym silnikiem (zwłaszcza dieslem), warto pomyśleć o kablach 600A.
  • Po drugie - zwróćmy uwagę na to, jaką mają grubość przewody rozruchowe, a właściwie ich miedziane rdzenie. Cienkie kable gorzej przewodzą prąd i szybciej się nagrzewają, co ma wpływ na ich trwałość.
  • Po trzecie - oceniamy jakość. Należy zobaczyć, jak wykonane są „krokodylki” na końcach kabli. Muszą być zrobione z metalu i otoczone silikonem. Jeżeli są z plastiku, przewody rozruchowe po kilku użyciach nie będą się do niczego nadawały.
  • Po czwarte - długość kabli. Przewody rozruchowe nie mogą być ani za krótkie, ani za długie. Optimum to 2,5 m lub 3 m. Krótsze będą uciążliwe w użytkowaniu, a dłuższe mogą mieć zbyt duży opór.

 

W sklepie dwr.com.pl oferujemy szeroki asortyment przewodów rozruchowych produkcji firmy STANMOT.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów