Testery akumulatora

Testery akumulatora służą do sprawdzania stanu jego naładowania w przypadku diagnozy ewentualnych problemów z odpaleniem silnika. Wszystkie tego typu baterie mają pojemność znamionową wyrażoną w miliamperogodzinach (mAh). Ta opisuje pojemność pamięci akumulatora. Jeśli jej wartość jest zbyt niska, urządzenie nie może wykonać zadania w zakresie zasilania. Minimalna pojemność akumulatora determinująca użyteczność i skuteczność jego eksploatacji wynosi 60% wartości nominalnej. Efektywność sprzętu spada wraz z jego wiekiem i stopniem zużycia. Niejednokrotnie wpływ na szybsze obniżenie parametrów ma również jakość baterii.

Testery akumulatora pozwalają na uzyskanie informacji o dalszej możliwości jego użycia. W przypadku określenia zbyt niskiej wartości znamionowej koniecznej jest naładowanie urządzenia. Każdy tester akumulatora przeprowadza proces pomiarowy, który określa i wskazuje aktualne napięcie. Metody tego pomiaru różnią się jednak pod względem dokładności. Dane mogą być wyświetlane analogowo lub cyfrowo w formie konkretnych wartości, schematów słupkowych, a także oznaczeń diodowych. W dostępnej na rynku urządzeń pomiarowych szerokiej gamie testerów akumulatora znajdziemy również przyrządy do badania gęstości elektrolitu zwane areometrami tłokowymi lub gruszkowymi. Do skutecznej diagnozy problemów z rozruchem polecamy niezawodne testery akumulatora marki Carmotion.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij